Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieprawidłowa Praca Układu Co Po Wymianie Kotła


ayo007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

 

     Wykonałem modernizację kotłowni poprzez wymianę kotła (Defro Optima Comfort 20kw), zbiornika CWU (epidianowany ERMET), oraz dołożenie dla ochrony powrotu termostatycznego zaworu mieszającego ESBE VTC 511. Zastosowałem też sterownik dla pomp CO i CWU.

Instalacja działa poprawnie na grawitacji, natomiast po przełączeniu na układ pompowy nie dogrzewa wszystkich pionów (czasem grzeje jeden, czasem dwa), działa dość chaotycznie..

Instalacja stara, rury stalowe, naczynie wyprowadzone od jednego z pionów.

CWU dobrze działa na pompie, natomiast nie działa na grawitacji, choć króciec zasilający u góry jest gorący...

Doradźcie szanowni forumowicze, jak ten układ usprawnić, poprawić, aby działał w układzie pompowym.

post-66065-0-43616300-1506422128_thumb.jpg

post-66065-0-16154000-1506422153_thumb.jpg

post-66065-0-07367300-1506422242_thumb.jpg

post-66065-0-79627000-1506422264_thumb.jpg

post-66065-0-93098800-1506422284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wszystko poprawnie podłączone. Prawdopodobnie instalacja wymaga regulacji hydraulicznej (identycznie przerabiałem instalacje)

Nie widać jak podłączone CWU. Oczywiście przy pracy pompy CO zamykasz zawór który jest za nią ten 2"?

Edit: dopatrzyłem się pompy CWU na powrocie na ostatniej fotce-myslalem że to cyrkulacyjna w pierwszej chwili

Edit2: jakie masz grzejniki i jakie zawory przy nich? Spróbuj przy pracy pompy zamknąć grzejniki najbliżej kotła i zobacz czy zaczną działać te co nie grzały

Zależy jeszcze jaki ten zawór 3d(jaka temp nominalna) bo jeśli 55st to na kotle musisz mieć powyżej 60st żeby prawidłowo wszystko działało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź kolego,

 

Zawór VTC jest na 50 stopni, więc przy 45 zaczyna się otwierać, to sprawdziłem i tak rzeczywiście jest...

Grzejniki są różne, część żeliwnych, część stalowych, założone na większości zawory termostatyczne...

Niestety nie mam założonych zaworów na powrotach żeby spróbować je przykryzować...:/..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chociaż spróbuj przydławić przepływ na tych grzejnikach gdzie nie ma termostatów-masz na nich pewnie zwykłe zawory odcinające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poprzydławiać te co są najbliżej kotła i mają największe przekroje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostatami w sensie głowicami to nic nie wyregulujesz- nimi tylko ustawiasz temp komfortową w pomieszczeniu (moment w którym zawór się zamyka i otwiera)

Chyba że masz zawory z nastawą wstępna. Jeśli tak to po zdjęciu samej głowicy będziesz miał skalę na zaworze-wtedy wyregulujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka zasilania pompy musi być skierowany do dołu. Odkręć te 4 śruby i obróć samą elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.