Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz Na Grzejniki I Podłogowe


Luuk81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem tu nowy i mało wiem o instalacji CO,a mianowicie mam nową instalacje grzewczą w domu parterowy tzn. Rozdzielacz na 5 grzejników i na tym samym rozdzielaczu na końcu jedna pętle podlogowki 150m rury 16 pex, wszystko jest w układzie zamkniętym, problemem jest to że podlogowki słabo grzeje i sa duże skoki ciśnienia na naczyniu przeponowym, chciałbym założyć dodatkową pompę obiegowa tylko nie wiem gdzie dokładnie, na powrocie z podlogowki mam RTL.Jak to skonstruować żeby było dobrze czy jakoś to odpowietrzyc? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bedzie znalezc tego magika, ktory to wykonal i wytargac go za uszy. Ewentualnie skorzystac z prawa do reklamacji uslugi, ktore Ci przysluguje.

 

Poszukaj na forum, byl kolega, ktory rowniez dokladal osobna pompe, zeby rozbujac podlogowke na RTLu, ale nie pamietam jak temat sie zakonczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jak to przerobić żeby było dobrze, żebym wiedział jak przyjdzie ten monter co to robił, bo wydaje mi się że on sam dobrze nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś 2 x ten sam temat w jednym z nich napisałem co powinieneś wykonać , może jeszcze raz powtórzę  , funkcja copy nie męczy

 

 

 

sambor, dnia 11 Wrze 2017 - 19:16, napisał:
RTL to max 50m PEX 16, a i ciebie jest 3x więcej, ale powodzenia.
powinieneś założyć na pętlę na zasilaniu pompę z autoadaptem, aby pracowała płynnie i bez stuków.
Powinna wystarczyć pompa 25/40.
Pompa mniejsza np cyrkulacyjna może nie wystarczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale z opóźnieniem poszedł jeden temat i tak wyszło że dwa razy jest, tamten usunę jak da radę, apropo tej pompy to normalnie założyć ja na zasilaniu na tej rozdzielni tuż przed podlogowka tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a co będzie jak RTL zamknie dopływ a pompa będzie chodzić cały czas?

Dlatego pisałem o pompie z funkcją autoadapt, która zmiania parametry pracy w zależności od zamknięcia zaworów np na na grzejnikach.

 

Dodatkowo trzeba będzie zlikwidować lub zamknąć odpowietrznik automatyczny na górnej belce rozdzielacza aby pompa nie ssała powietrza przez ten zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jeśli ustawie na nim 50 stopni a na zasilaniu bedzie 65 ,to on zamknie dopływ zasilania czy jak to dokładnie ,i co z tą pompą nie bedzie problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zaraz za pompa wpiac zasilanie OP ,dobrze rozumiem ? powrót zostaje bez zmian ?, czyli z wczesniejszego posta rozumiem ze jak zawor zamknie zasilanie Op bo bedzie za wysoka temp zasilania to ta pompa sie wyłaczy i nie bedzie tłoczyć wody bo niby gdzie ?prosze o odp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje ci bardzo kolego , jutro przychodzi instalator , niech ogarnia temat ,a ja chgociaz wiem co i jak .

Mam jeszcze jeden temat poniewaz jest to uklad zamkniety a piec weglowy i niby tak nie moxzna ,ale pominmy to , problem jest w cisnieniu na naczynku ,jesli sie nie pali w piecu to schodzi do zera cisnienie a jak sie rozpali to duzy skok , przy 65 st jest okolo 2 bar i znow po wypaleniu schodzi do 0,2 bar albo zera , co moze byc ,czy ten uklafd zapowietyrzony , co moze byc, wycieku nie widac zadnego OP jedna cala petla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.