Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korki Fabryczne Czy Stalowe


szokmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamówiłem taki zbiornik

http://allegro.pl/showitem/description/6611451434.html

 

I mam pytanko zbiornik z boku ma miejsce na grzałkę w tym miejscu jest fabryczny plastikowy korek i nie wiem czy lepiej nie będzie tam wkręcić stalowego korka. Bo z drugiej strony domyślam się że jest wkręcona anoda magnezowa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw plastik, nic się z nim nie będzie działo. A najlepiej zamontuj grzalke. Niewielki koszt a da komfort ciepłej wody, jeśli nie będzie Ci się chciało palić. U mnie przez całe lato tylko na grzalce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o tym ani ja ani poprzedni właściciel bojlera nie wiedzieliśmy. Elektromet 140l w instalacji od 5 lat, grzany kotłem (dopiero wiosną włożyłem grzałkę). Cały czas na korku plastikowym (fabrycznie z uszczelką!) i nie wyleciał. A ciśnienie w sieci 4 bary, podczas grzania ponad 6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To jest korek jednorazowy; złap po wierzchu francuskim lub szwedem co tam masz i kręć w lewo. Stara uszczelka go trzyma, jak się urwie to resztę wydłubiesz. Tylko wodę wcześniej zamknij i  wypuść bo Cię zaleje.Nowa uszczelka powinna być na grzałce. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.