Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasobnik Dwupłszczowy A Bakterie Leginelli


shatex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ma zasobnik dwupłaszczowy i nteresuje mnie problem bakteri legionella. gdzieś słszałem że w zasobnikach typu zbiornik w zbiorniku bakterie te nie rozwijaja się. chciałem to zweryfikować. Może tylko ich rozwój jest ograniczony ?

 

Wiem że trzeba utrzymywać temp. min 55 stopinia aby nie te bakterie sie nie rozwijały i po prostu korzystać z ciepłej wody.

 

Problem polega na tym że na dzień dzisiejszy mam uruchomioną instalacje w domu w którym nie mieszkam.

Wode na razie podgrzeam na próbe ale z niej nie korzystam. Czy w takiej sytuacji utrzymywać w zasobniku temp. powyżej 55 stopni czy lepiej usunąć z zasobnika wode? W kolejnym sezonie grzewczym też będe palił tylko w co.

 

W lecie równiez nie planuje korzystać z ciepłej wody (ani z zimnej). Czy w zimnej wodzie te bakterie też przetrwają?

Czy przez lato woda może stać w zasobniku czy lepiej ją spuścić?

 

Jeśli spuszcze wode z sasobnika to pojawia sie problem z pompa cwu zwłaszcza w zimie bo jak wystapi np. stan alarmowy czyli przegrzanie, to sterownik uruchamia wszystkie pompy. Jak nie bedzie wody w zasobniku i pójdzie woda grzewcza do niego to bedzie kłopot. Trzeba by w takiej sytuacji wyłączyć pompe cwu ale pozbawie sie w ten sposób odbioru ciepła na wypadek zagotowania.

 

Jednym słowem idealnie było by gdyby mozna bylo nie podgrzewac wody w zasobniku a pompa cwu bylo w pogotowiu na wypadek zagotowania wody w co.

 

jestem bardzo ciekawy waszego zadania na ten temat

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że nawet jak nie bedzie Legionelli to długo stojąca woda, nawet zimna, jest już potem chyba nie do użytku. Wydaje mi się że trzeba by opróżnić cała instalacje wody pitnej albo ja tylko przepłukać ?

 

jeszcze jedno mnie ciekawi:

 

 

Jeśli zasobnik jest umiejscowiony poniżej punktów poboru wody to na wypadek braku wody zimnej na zasilaniu zasobnika (wyłaczenie wody przez pompownie - np. pęknięta rura), nie zostanie on opróżniony po odkreceniu kranu ? Bo jeśli kocioł zaczoł by grzać pusty zasobnik to byłby mały problem - chyba że sie nic nie stanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zajrzałem dokładnie do instrukcji zasobnika (GALMET) i pisze tam że nie wolno właczać pogrzewacza nie napełnionego wodą. Czyli nie można dopuścić do puszczenia wody grzewczej na pusty zasobnik. Ale jak jest poniżej punktów poboru to na wypadek braku wody zasobnik bedzie pełny - nie wiem czy dobrze rozumiem.

 

I jeszcze jedno - zasobnik jest zabezpieczony zamknietym naczyniem wzbiorczym zamontowanym na zasilaniu zimną wodą - mam nadzieje że tak to ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legionella rozwija się wszędzie tam gdzie ma sprzyjające warunki. Nawet w wylewkach baterii. Przy stałym użyciu wody niebezpieczeństwo jest niewielkie. Chroni przed tym chlorowanie wody. Dlatego filtry węglowe i inne należy montować przy bateriach na końcu instalacji, a nie na wejściu do budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.