Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naczynia wyrownawcze dwa zasobniki


Knopers32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z uwagi na demontaz kotła na paliwo stałe i montaż pompy ciepła, obecnie posiadam dwa zasobniki cwu. Pierwszy jako spadek po starym kotle, druga wężownica grzana przez solary, a drugi z PC. Zbiorniki połączone są z sobą szeregowo czyli wyjście z CWU z zasobnika solar 300l zasila zasobnik pc 200l. 

Obecnie naczynie wyrownawcze jest zainstalowane na zasilaniu zimnej wody pierwszego zasobnika solar. Czy na drugim zasobniku powinno być dodatkowe naczynko? Dodam, iż mam wzrosty cisnienia wewnątrz w instalacji nawet do 8 bar, gdy z sieci jest 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność naczynia musi być dobrana do pojemności sumarycznej i ciśnienia zasilania na zimnej wodzie, zasobnik musi mieć ustawione odpowiednie ciśnienie wstępne.

Ponadto miedzy tymi zasobnikami nie może być zaworów zwrotnych lub odcinających.

Jak pojemność tego starego naczynia jest za mała to trzeba dodać drugie, najlepiej do nowego zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare naczynko posiada pojemnosc 25l na 300 l zasobnika oraz instalacje w domu trzykondygnacyjnym po 1 łazience na każdej kondygnacji. Cisnienie ustawione na reduktorze sieci wodociągowej to 4bar. Jakie cisnienie ustawic na naczynku? Czy to naczynko jest wystarczające? Rozumiem, że nowe naczynko zamontować na zasilaniu drugiego zbiornika? Jaka pojemnosc dobrać? 

Dodatkowo mam pytanie odnośnie sposobu montażu naczynka. Obecne jest zamontowane na dole zasobnika wentylem w gore. Czy takie rozwiązanie jest poprawne? Czy mogę przenieść naczynko pod sufit i skierować je wentylem w dół? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wejdz Kolego  na stronę któregoś większego producenta naczyń przeponowych i tam są programy doboru.... Podasz odpowiednie parametry a program już Ci dobierze....Zamontuj go  na wlocie wody zimnej do zasobnika. Tylko żeby nie było żadnych zaworów odcinających czy też zawrotnych między zasobnikiem a naczyniem. Jeśli chodzi o wentyl to ja się staram go kierować do dołu . Wydaję mi się że membran ma cały czas wode i nie zapowietrza się tak naczynie. Ale jak Ci  pasuje  to zamontuj wentylem w górę ! Gwarancja też obowiązuje ! Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.