Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy Setlans 9 Kw ! Problem Z Ustawieniem Kotła.


piecowa23

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiększyła dmuchawa do 40 procent. Dziś chodziła cały dzień na 50 procentach i nic to nie dało.  Pięćzałącza alarm co kilka godzin ze temp nie rosnie

No to lecim z nim . Daj mu zadana niżej . Osiaga 40 ,niech ma te 40 . Jak zauważysz ze osiągnął 42 (powinien jak to się mówi przebić zadana) to tak mu ustaw . Powolnymi krokami powinno się udać dojść do wyższej temperatury .

A teraz bez kombinacji . Ten palnik powinien mieć przegląd przez kogos kto go rozkręcić I posprawdza oraz prawidlowo posklada . Zobacz ten temat . Tam masz wygladowo podobny palnik i to co moze być też u Ciebie .

 

@ marcus312 to ile ten biedaczek musi mieć w skladzie wody ze tego nie ogarnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
6 godzin temu, marcus312 napisał:

Nie ma tu nic dziwnego najprawdopodobniej  pompa obiegowa CO jest nastawiona na start przy 40 stopniach i jak się włączy to już kocioł się nie wyrobi z dobiciem temperatury do zadanej np tej 55 st i po upływie określonego czasu przechodzi w stan wygaszania .Dlatego pisałem wcześniej żeby podnieść temperaturę włączenia pompy na taką samą jak zadana i nawet jak palnik jest żle ustawiony czy kulawy  to dojdzie do temperatury zadanej i nie wygasi kotła.

Tu start pompy nie ma znaczenia. Nie wiemy jest ustawiona praca palnika i w jakim stanie sie on znajduje. Palnik nieuszczelniony, zle ustawiony z zawalona komora napowietrzajaca nigdy nie bedzie pracowal jak nalezy.

Na razie to kupa niespalonego wegla jest wyrzucana do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Start pompy ma ogromne znaczenie szczególnie przy dużym zładzie wody jest zawsze większy problem z dobiciem do zadanej temperatury przy pierwszym rozpaleniu .Dopiero jak już instalacja i budynek pobierze odpowiednią ilość ciepła to się układ ustabilizuje .W tym przypadku już powyżej zostało napisane co należy zrobić dlatego ja tylko zwróciłem uwagę na ten dodatkowy problem ze startem pompy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 00:48, marcus312 napisał:

Nie ma tu nic dziwnego najprawdopodobniej  pompa obiegowa CO jest nastawiona na start przy 40 stopniach i jak się włączy to już kocioł się nie wyrobi z dobiciem temperatury do zadanej np tej 55 st i po upływie określonego czasu przechodzi w stan wygaszania .Dlatego pisałem wcześniej żeby podnieść temperaturę włączenia pompy na taką samą jak zadana i nawet jak palnik jest żle ustawiony czy kulawy  to dojdzie do temperatury zadanej i nie wygasi kotła.

Daje wszystkie parametry. 

Zada na CO 60stopni

Zadana CWU 60 

Czas pracy 4 

Czas przerwy 2.50

Alarm temp. 2godz

Sila nadmuchu zwiększona teraz do 50

Tryb pracy ogrzewanie domu

Praca w podtrzymania 10 sekund

Przerwa w podtrzymania 45min

Moc przedmuchu45

Tygodniowka wyłączona 

Próg wentylatora nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mysiapl napisał:

Daje wszystkie parametry. 

Zada na CO 60stopni

Zadana CWU 60 

Czas pracy 4 

Czas przerwy 2.50

Alarm temp. 2godz

Sila nadmuchu zwiększona teraz do 50

Tryb pracy ogrzewanie domu

Praca w podtrzymania 10 sekund

Przerwa w podtrzymania 45min

Moc przedmuchu45

Tygodniowka wyłączona 

Próg wentylatora nie

 

Przeczyscilam komin, wylot do komina cały pięć odkurzylam odpowietrzylam pięć i bojler dopuściłam wody wyczyscilam palenisko i wloty od dmuchawy. Naprawdę nie mam pomysłu już co dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 09:34, marcus312 napisał:

Start pompy ma ogromne znaczenie szczególnie przy dużym zładzie wody jest zawsze większy problem z dobiciem do zadanej temperatury przy pierwszym rozpaleniu .Dopiero jak już instalacja i budynek pobierze odpowiednią ilość ciepła to się układ ustabilizuje .W tym przypadku już powyżej zostało napisane co należy zrobić dlatego ja tylko zwróciłem uwagę na ten dodatkowy problem ze startem pompy 

Mam 60 m kw. W domu jest bardzo ciepło wodę używam tylko ja i dziecko mąż jako kierowca w domu jest gościem. Napełnienia w piecu przez ok 3 godz ogrzewa dom na całą noc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mysiapl napisał:

Mam 60 m kw. W domu jest bardzo ciepło wodę używam tylko ja i dziecko mąż jako kierowca w domu jest gościem. Napełnienia w piecu przez ok 3 godz ogrzewa dom na całą noc 

 

W dniu 27.09.2019 o 07:03, Visitor1230 napisał:

Tu start pompy nie ma znaczenia. Nie wiemy jest ustawiona praca palnika i w jakim stanie sie on znajduje. Palnik nieuszczelniony, zle ustawiony z zawalona komora napowietrzajaca nigdy nie bedzie pracowal jak nalezy.

Na razie to kupa niespalonego wegla jest wyrzucana do popielnika.

 

IMG_20190927_141553.jpg

IMG_20190927_142702.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 06:57, FAFAŁ napisał:

Zwiększyła dmuchawa do 40 procent. Dziś chodziła cały dzień na 50 procentach i nic to nie dało.  Pięćzałącza alarm co kilka godzin ze temp nie rosnie

No to lecim z nim . Daj mu zadana niżej . Osiaga 40 ,niech ma te 40 . Jak zauważysz ze osiągnął 42 (powinien jak to się mówi przebić zadana) to tak mu ustaw . Powolnymi krokami powinno się udać dojść do wyższej temperatury .

A teraz bez kombinacji . Ten palnik powinien mieć przegląd przez kogos kto go rozkręcić I posprawdza oraz prawidlowo posklada . Zobacz ten temat . Tam masz wygladowo podobny palnik i to co moze być też u Ciebie .

 

@ marcus312 to ile ten biedaczek musi mieć w skladzie wody ze tego nie ogarnia :)

Piec ma min 45 stopni więc nic to pewnie nie da ale zmieniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190927_141553.jpg.

Te rowki chyba powinne byc przelotowe tamtedy idzie powietrze . Po tym foto też moglbym stwierdzic ze lewa strona ma przedmuch pod koroną . To takie spostrzezenia po jednym foto . Dzwoń do męża niech cisnie na chate trza palnik zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FAFAŁ napisał:

IMG_20190927_141553.jpg.

Te rowki chyba powinne byc przelotowe tamtedy idzie powietrze . Po tym foto też moglbym stwierdzic ze lewa strona ma przedmuch pod koroną . To takie spostrzezenia po jednym foto . Dzwoń do męża niech cisnie na chate trza palnik zrobic :)

Wyczyscilam te rowki przelotowe. Nic nie dało a nawet mogę powiedzieć że nie były zapieczone było tam trochę popiolu. Myślicie że uszczelnienie coś da? Czy odrazu wymieniać palnik na nowy?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować uszczelnić nic nie zaszkodzi . A w międzyczasie starać się o nową głowicę tak jak napisał @Pieklorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
6 godzin temu, Mysiapl napisał:

 

 

 

IMG_20190927_142702.jpg

Zar jest za gleboko. Jezeli tak wyglada w stalej fazie palenia to kociol nigdy nie nagrzeje wody. W takim palniku zar powinien byc co najmniej na rowno  z korona palnika. 

Tu jest link do instrukcji sterownika. Strona 8. Wejdz do menu i podaj jakie sa wartosci w pozycji czas pracy, czas postoju i sila nadmuchu.

https://www.techsterowniki.pl/!uploads/products/ST-37N-RS_instrukcja_PL.pdf

Dobrze podejrzewalem, ze konieczne jest uszczelnienie korony. Tamtedy ucieka bokiem powietrze. 

Link do instrukcji juz podawalem.

http://czp.pl/kociol/nastawy/retorta/czyszczenie/

Bez podania parametrow  nie pomozemy. A bez uszczelnienie ten palnik nie bedzie prawidlowo pracowal. Przydaloby sie jeszcze zdjecie jak palnik juz dluzej popracuje. Bo ten niespalony wegiel w popielniku nie bierze sie znikad. 

 

 

IMG_20190927_141553.thumb.jpg.9e84072ded051a0116525778c21c80dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Visitor1230 napisał:

Zar jest za gleboko. Jezeli tak wyglada w stalej fazie palenia to kociol nigdy nie nagrzeje wody. W takim palniku zar powinien byc co najmniej na rowno  z korona palnika. 

Tu jest link do instrukcji sterownika. Strona 8. Wejdz do menu i podaj jakie sa wartosci w pozycji czas pracy, czas postoju i sila nadmuchu.

https://www.techsterowniki.pl/!uploads/products/ST-37N-RS_instrukcja_PL.pdf

Dobrze podejrzewalem, ze konieczne jest uszczelnienie korony. Tamtedy ucieka bokiem powietrze. 

Link do instrukcji juz podawalem.

http://czp.pl/kociol/nastawy/retorta/czyszczenie/

Bez podania parametrow  nie pomozemy. A bez uszczelnienie ten palnik nie bedzie prawidlowo pracowal. Przydaloby sie jeszcze zdjecie jak palnik juz dluzej popracuje. Bo ten niespalony wegiel w popielniku nie bierze sie znikad. 

 

 

IMG_20190927_141553.thumb.jpg.9e84072ded051a0116525778c21c80dd.jpg

Parametry czego mam podać? Bo jeśli chodzi o ustawienia  to podałam wszystkie ale jeszcze powtórzę 

Daje wszystkie parametry. 

Zada na CO 60stopni

Zadana CWU 60 

Czas pracy 4 

Czas przerwy 2.50

Alarm temp. 2godz

Sila nadmuchu zwiększona teraz do 50

Tryb pracy ogrzewanie domu

Praca w podtrzymania 10 sekund

Przerwa w podtrzymania 45min

Moc przedmuchu45

Tygodniowka wyłączona 

Próg wentylatora nie

 

Znalazłam instrukcje  ale pisze tylko od 10 do 15 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

@Mysiapl sorry nie zauwazylem wczesniej tych ustawien. Czas podawania jest ok. Czas przerwy strasznie dlugi. A i tak niespalony wegiel jak widac laduje w popielniku. Tu sie nie da nic zrobic bez uszczelnienia korony. Jak juz pisalem, wiekszosc powietrza nie przechodzi przez palenisko. Wychladza kociol, a wegiel przy tym sie nie spala ladujac w popielniku. Po uszczelnieniu bedzie sie palilo jak w kuzni. Czas przerwy przy niespiekajacym weglu powinien wynosic 0,40 do 0.065. nadmuch 30 do 40.

CWU masz ustawione za wysoko. Ustaw 50 stopni albo kociol na 70. Inaczej pompka CWU bedzie pracowala non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym małym kłopot taki, że nacięcia są za nisko. Tam od początku zaczyna być źle i to źle wychodzi w górę... Ciężko zadziałać, mało jest paliw które tam na dole się nie spieką robiąc koks a jak na dole się to już gdzieś sklei to dalej dystrybucja powietrza kuleje.

Najlepiej jest zmienić głowicę spalającą na tą z otworami, są wyżej i spalanie lepsze. Oczywiście od spodu paleniska jest rowek w który trzeba dać uszczelniacz kominkowy i taki malutki gzymsik na niego mała ilość uszczelniacza.

Producent to poprawił i zmienił. Prosić producenta kotła lub palnika o wymianę. Stary po odesłaniu sobie przetopią i mocno stratni nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2019 o 10:57, Pieklorz napisał:

W tym małym kłopot taki, że nacięcia są za nisko. Tam od początku zaczyna być źle i to źle wychodzi w górę... Ciężko zadziałać, mało jest paliw które tam na dole się nie spieką robiąc koks a jak na dole się to już gdzieś sklei to dalej dystrybucja powietrza kuleje.

Najlepiej jest zmienić głowicę spalającą na tą z otworami, są wyżej i spalanie lepsze. Oczywiście od spodu paleniska jest rowek w który trzeba dać uszczelniacz kominkowy i taki malutki gzymsik na niego mała ilość uszczelniacza.

Producent to poprawił i zmienił. Prosić producenta kotła lub palnika o wymianę. Stary po odesłaniu sobie przetopią i mocno stratni nie będą.

Dzwoniłam do serwisanta nic takiego nie wymieniają. Wyjelam palenisko Wyczyscilam wlot dmuchawy pali się lepiej ale i tak dobija tylko do 40 stopniach zdjęcie robione po rozpaleniu. 

IMG_20190930_133515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migają się... 

Zaproś faceta/męża/instalatora do domu, zakleić sliconem pionowe nacięcia i nawiercic otwory wg zdjęcia... Skala trudności średnia, więc bardziej rozgarnięty da sobie radę

 

Albo zamówić wiercone palenisko ,bo szkoda nerwów

https://www.domer.pl/dysza-palnika-palenisko-zeliwe-ekoenergia-10-15-kw.html

Zadzwonić do DOMER i upewnić się,aby wysłali nowe wiercone bez nacięć pionowych do ekoenergia 10 (najmniejsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.