Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gwałtowne Obniżenie Temperatury


dabi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

mam taki problem

mam termostat pokojowy i sterownik tatarek

moje pytanie jest następujące

jeżeli termostat pokojowy załączy pompę co to na piecu spada mi temperatura o 11stopni czy idzie coś z tym zrobić żeby temperatura na piecu się tak gwałtownie nie obniżała tylko np o jakieś 5 stopni

pozdrawiam i proszę o odpowiedzi

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam taki problem

mam termostat pokojowy i sterownik tatarek

moje pytanie jest następujące

jeżeli termostat pokojowy załączy pompę co to na piecu spada mi temperatura o 11stopni czy idzie coś z tym zrobić żeby temperatura na piecu się tak gwałtownie nie obniżała tylko np o jakieś 5 stopni

pozdrawiam i proszę o odpowiedzi

z góry dzięki

a jaki masz piec i jaka instalacja ?

cos mi sie wydaje ze masz za mały zład wody pieca do instalacji ale czekam na odpowiedz co to za kociołek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie pompą to kicha! Wtedy ci zład wodny stygnie do 20 stC i po starcie pompy kociołek nie ma szans tego nadrobić i nic nie zmienisz.

Jedynie słuszne jest sterowanie siłownikiem na zaworze 4D i płynna regulacja temp. wody obiegowej. Poszukaj jaki układ.Tylko płynna i powolna regulacja ma sens. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak nic związanego z ustawieniami. Wygląda na to że następuje nagłe zmieszanie wody z powrotu z tym co się znajduje w kotle. Może trzeba zawór wyregulować ?

 

witam

pisząc zawór to chyba masz na mysli trój drożny lub cztero drożny a takiego nie mam w instalacji. i mam pytanie czy warto to zainstalować i czy nie bedzie sie gryzlo z innymi urządzeniami

 

a jaki masz piec i jaka instalacja ?

cos mi sie wydaje ze masz za mały zład wody pieca do instalacji ale czekam na odpowiedz co to za kociołek

 

piec to mam 25 kw dom ma ok 160m2 ocieplony nowy to chyba z zapasem co myslisz o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jedynie co mozna zrobicto steowac zaworem a nie pompa ,czyli proponuje zawor 3d i siłownik wysterowany najlepiej pogodówką i zapomnisz o ogrzewaniu zawsze cieplutko kiedy trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dłuższym postoju kotła to normalne, że temperatura spada. Czy naprawdę to tak bardzo przeszkadza? Przecież ten stan nie trwa długo. Dla mnie osobiście regulacja temperatury czujka mieszkaniową to najgorsze wyjście. Jedna czujka reguluje temperatura mieszkania a co za tym idzie cechuje się bardzo dużą bezwładnością. Na początku gdy zautomatyzowałem kocioł też miałem taki sterownik. Potem zrezygnowałem na rzecz zaworów termostatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sterowac pompa tylko zaworem 3d czy tez 4d a jesli chcesz koniecznie sterowac pompą temp w pomieszczeniu to zamontój zawór steroj nim a pompa iech pracuje cały czas ,choc nie wiempo co sie upierac przy takim sterowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety masz tylko dwie sprawy zeby tak sie nie działo załozyc zawory z głowicami na grzejniki i zrezygowac z sterowania 0-1 ,albo załozyc 3d i bedzie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale jestem zielony w tym temacie

moze jasniej sie wypowiem

na grzejnikach mam głowice oprócz pokoju gdzie mam sterownik pokojowy na pietrze grzejniki grzeją moze nie całą mocą ale grzeja nawet kiedy pompa nie chodzi bo przypiecu mam jakis zawór z kulką . a i tak woda spada o 12st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym zeby walczyć z tym spadkiem temperatury. ustawić np. temperatur wyłączenia pompki na 50 st. czyli jak spadnie poniżej to się wyłączy czy to do czegoś prowadzi?????

 

Z tego co piszesz nic nie wynika, potrzeba schematu instalacji , na nim to co masz zainstalowane inaczej nie uda nam się porozumieć. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.