Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Ekogroszek Nie Ogrzewa Odpowiednio Cwu.


kabraxis123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piec na ekogroszek 25KW z pleszewa, sterownik ARGON 2. Zbiornik CWO: boiler 100L

 

jako że okres grzewczy już za nami (w końcu), zmieniłem ustawienia mojego pieca na tryb letni czyli grzanie tylko wody użytkowej CWO.

Parametry:

Temperatura załączenia pompy: OFF (jak według instrukcji, wtedy wyłącza się pompa CO)

Temp. wyłączenia pompy ładującej zasobnik C.W.U.: 65C  ale w parametrze Temperatura zasobnika C.W.U. wskazuje 34C :/

 

Przez pierwsze kilka dni było ok choć puszczana woda nie była tak gorąca jak w okresie zimowym. Od kilku dni podczas kąpieli na ciepłą wodę załapie się jedna osoba, dla drugiej zostaje letnia, wręcz chłodna.

 

Na dzień dzisiejszy, woda jest delikatnie letnia cały czas podczas ustawień na grzanie tylko CWO. W momencie powrotu do ustawień grzania CO+CWO woda jest gorąca, taka jak powinna być i starczy dla wszystkich podczas kąpieli.
 
 
Czy może ktoś doradzić co może być nie tak? Zależy mi na ustawieniu pieca tylko na CWO oraz ekonomicznym spalaniu groszku w lato :/
 
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Temp. wyłączenia pompy ładującej zasobnik C.W.U.: 65C  ale w parametrze Temperatura zasobnika C.W.U. wskazuje 34C :/

 

Logicznie to powinno być Temp. włączenia pompy ładującej zasobnik C.W.U. , więc temp. załączenia ustaw gdzieś na około 50stC.

Oczywiście nastawiona temperatura kotła musi być wyższa od załączenia temp. CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.