Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Ja regulowałem biegiem maksymalnym 1 wentylatora ale w momencie kiedy halotron byl włączony i obroty na stetowniku byly na 100%,w momencie wylaczenia,podniosłem bieg.Teraz mam 23

Zobacz sobie tutaj i co chodzi

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepa81 .podniosłem bieg went Max o 2 oczka .jest różnica .na razie ok

A jaką macietemp spalin na 100proc mocy .u mnie Max 86st.pytam temu bo polemizuję z sąsiadem .on ma inny piec ale peleciak i u niego 220st.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , a ta opcja   w  sterowniku  10, 15 , 20 kw.o co  chodzi z tym ? Jak przedstawię z 15 nax10 kw to co będzie pracował tak jak piec 10kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie...czy macie tą blaszkę założoną na końcu tunelu?? Jeżeli zrobi się spiek to blokuje ruszt a jak jej nie ma to go wyciśnie do komory.Czy ma ona jakieś inne zastosowanie oprócz rozdrabniania lekkich spieków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o wywaleniu jej .serwisant mi mówił że ona zapobiega wypadaniu niedopalonego jeszcze peletu.a spiekównie miałem jeszcze to nie powiem nic W tym temacie

Co pepa81 myślisz o tej opcji w memu serwisowym .moc kotła .czy zmniejszenie z 15 na 10 kw da coś jeżeli mam trochę przewymiarowany kocioł.chodzi mi o spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem,palę od października i dopiero poznaje ten piec,może bardziej doświadczeni się wypowiedzą

Jeżeli piec mam moc 15kW to palnik tak chyba powinien być ustawiony a zmniejszyć można mu moc na np.80%

Zawsze można sprubować i obserwować spalanie.

 

Mi ostatnio spalał 40-45 kg. założyłem drugi termostat na piętrze w jednym z trzech pokoi,grzejniki odkręcone na maksa,pokój sie dogrzeje wysyła sygnał do pieca że dogrzane jednocześnie wyłączając pompe c.o. na pietro.Tym sposobem zszedłem do 25 kg.(dom nieocieplony-pustak 24).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sylweks1980 napisał:

Szpachla ustawiłem tsk jak wygenerowales ustawienia była tragedia przy rozpoznaniu miał duże obroty wentylatora gasi rozpalany ogień a jak rozpalił to był straszne mały za duzo powietrzna może cza ustawiać Jeszce jakiś nadmuch maz pomysły jakiś 

 

Tu masz poprawione ustawienia

ACP 2 eco.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie potrafie zrozumieć...

mam teraz ustawienia ekonomiczne od Szpachli i piec ładnie moduluje 43-47 st.ale zadaną mam 65 i nie potrafi dobić,troche już poskracałem czasy i pozmieniałem korekty ale dalej bez efektu.

Który parametr jest najbardziej odpowiedzialny za taki stan żeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 57 zadaną. Powrót zadany na 45 a  utrzymuje się  na 49-51.A modeluje w granicach 56-61st .trochę skorygowałem ustawienia które poustawiał serwis.

A korzystacie Panowie z tygodniówki kotła  ciekaw jestem jak być.to wpływało na oszczędności w spalaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem do pokojówki czujnik podłogowy.

Wrażenia:

Temperatura podłogi zadana 26,2

Minimalna temperatura podłogi 25,6

Histereza 0,6 st

Efekt jest taki że poprawił się komfort cieplny w domu.

Temperatura w centralnym punkcie utrzymuje się w okolicach 22 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może być zwykły czujnik przylgowy np.taki co jest do mierzenia temp na zaworze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Od połowy listopada użytkuje Defro Bioslima 10KW. Chciałbym poradzić się kogoś bardziej doświadczonego w kwestii ustawień. Ogrzewam drewniany domek około 100m2 + CWU 80L. Grzejniki panelowe + drabinka i mała podłogówka w łazience. Instalacja z zaworem 4D (zaadoptowana z poprzedniego rozwiązania). Dom raczej dobrze docieplony. Temperatura jaką zwykle staram się osiągnąć do 22,5 – 23 stopnie (raczej lubię ciepło). Praca w PID, na razie bez pokojówki (choć mocno się nad nią zastanawiam).

Zauważyłem, że mój piec działa w ten sposób, iż każdorazowo dogrzewa kocioł +5 stopni powyżej zadanej (obecnie 64 stopnie) i po osiągnięciu 69 stopni wygasza się (histereza kotła 3 stopnie, ale przy 1 stopniu nie było różnicy). Proces wygaszania trochę trwa, w międzyczasie powoli spada temperatura na kotle co w efekcie powoduje, że praktycznie kilka-kilkanaście minut po wygaszeniu piec ponownie się rozpala (i tak w kółko). Cały taki cykl trwa około godziny, może nawet mniej.

Rozmawiałem w tej sprawie z instalatorem pieca i twierdzi, że mam za mały odbiór ciepła i piec przegrzewa te +5 stopni powyżej zadanej. Może i mam niewiele kaloryferów (3 sztuki 1200x600, 3 sztuki 600x600 (w tym 1 1-płytowy), 1-płytowy 1000x600, niewielka drabinka i podłogówka w łazience – nie wiem jaka bo nie ja robiłem) ALE to chyba nie jest powód każdorazowo dogrzewania pieca 5 stopni powyżej zadanej! Zaproponował zwiększenie temperatury zadanej kotła oraz zmniejszenie jego mocy (obecnie mam 65%). Może minimalnie wydłużyło to cały proces, ale nie o to mi chodzi.

Przecież pellet podawany jest w małych ilościach. Gdyby po przekroczeniu zadanej temperatury na piecu (64 stopnie + 3 histerezy (testowałem też z histerezą 1 stopień) piec nie zsypywał już paliwa, jestem przekonany, że przekroczenie bariery 5 stopni by nie nastąpiło. Jednak z obserwacji wynika, że piec cały czas dawkuje pellet, nawet gdy osiągnie zadane 64+3. Nie ma zatem siły, aby wcześniej czy później nie przekroczył magicznej bariery +5 stopni (przy stałym odbiorze ciepła) i nie zaczął się wygaszać. Co dziwniejsze nie mam złączonej ochrony powrotu (nie wiem dlaczego). Coś czytałem też o temperaturze spalin (do której być może kocioł dąży - ale nie wiem gdzie to sprawdzić)

Czytałem już ten wątek 2 razy, jednak nie mogę znaleźć dobrego rozwiązania. W załączeniu wrzucam plik z moimi obecnymi ustawieniami. Dodam jeszcze, że spalanie do dnia dzisiejszego to średnio 17kg na dobę (wydaje mi się, że przy moim domu trochę za dużo). Dodatkowo taka praca to nieustanna eksploatacja grzałki, martwię się, że szybko się zużyje.

 

Pozdrawiam i proszę o jakieś wskazówki.

Ps. Często pojawia się porada o zapisanie aktualnych ustawień kotła. Czy rozumie się przez to wygenerowanie PDF, czy można to zapisać w jakimś pliku konfiguracyjnym, aby potem szybko go wczytać?

Ps1 Tryb pracy pomp mam Ogrzewanie domu a nie Pompy równolegle, ale to zupełnie inna historia nie na ten wątek (CWU samoczynnie dogrzewa się grawitacyjnie, są zawory zwrotne, które nic nie dały, zastanawiam się nad elektrozaworem)

APC3_ustawienia TG.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebijanie temp zadanej o 5℃ to normalna praca tego kotła.

Większość z nas to przerabiało na początku. Zacznij od wydłużania przerw w podawaniu peletu w menu serwisowym.

Spaliny oczywiście też kombinować możesz, ta opcja też jest w menu serwisowym w ustawieniach temperatur.

Opisze Tobie jak działają spaliny na moim przykładzie.

Ustawione mam na 200℃ kiedy temp  spalin przekracza 100° halotron zwalnia wentylator do 1% i wydłuża się czas podawania peletu plus niższe obroty i mamy mniejszą temp spalin i spada temp kotła.

Ale dlaczego od połowy zadanej temperatury spalin niestety nie wiem, jak dam spaliny na 100 to kocioł cały czas pracuje na 1% i wcale się nie nagrzewa.

Ustawienia spalin działają tylko jak masz zamontowany regulator ciągu kominowego bo przy zbyt dużym ciągu całe ustawienia psuje wiatr.

Odbiór ciepła z kotła to też praca pomp im wyższy bieg to ciepło szybciej jest zabierane

Praca zaworu też ma na to wpływ a konkretnie przerwa pomiaru, którą testuje już drugi miesiąc i u mnie sprawdza się na poziomie 50-60 sek jak również % otwarcia zaworu.

Zauważ że jak kocioł dochodzi do zadanej i w tym momencie zawór się zamyka i powrót robi się gorący wiec kocioł znacznie szybciej sie nagrzewa no i przebija temp zadaną.

Jest wiele czynników które wpływają na pracę kotła a ustawień wspólnych niestety brak.

Też miałem ten sam problem na początku i pomogło mi wydłużenie maksymalnej przerwy plus zabawa temp spalinami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. 

Czy wydłużenie przerwy podawania pelletu to ten parametr:

Parametry pracy
PID wyłączony
• Wyłączenie podtrzymania : Wyłączony
Nastawy pracy
• Czas podawania : 3 Sekund
Przerwa podawania : 11 Sekund

 

Co do spalin, nie mam zamontowanego regulator ciągu kominowego, myślałem jedynie, że piec dąży do osiągnięcia konkretnej temperatury.

Godzinę temu, jarektt1 napisał:

Zauważ że jak kocioł dochodzi do zadanej i w tym momencie zawór się zamyka i powrót robi się gorący wiec kocioł znacznie szybciej sie nagrzewa no i przebija temp zadaną.

Ale w czasie pracy mój zawór 4D nie zamyka się tylko oscyluje tak aby utrzymać zadaną temperaturę (przykładowo dla 35° jest to 19-20% otwarcia, raczej nie mniej.) Jak było ostatnio nieco mroźniej w nocy, miałem temperaturze na zaworze 40°. Wówczas zawór otwierał się do około 30% a piec niestety pracował tak samo. 

Zastanawiam się tylko dlaczego piec nie oscyluje wokół zadanej temperatury (tak jak pisali tu niektórzy) a nieustannie się wygasza.

Przychodzi mi na myśl zastosowanie sterowania tygodniowego piecem, 2h pracy, 2h czuwania, tylko nie wiem jak to wpłynie na stabilizację temperatury w mieszkaniu (zwykłe płytowe kaloryfery wychładzają się momentalnie).

Pozdrawiam
Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu serwisowe/ustawienia kotła/parametry pracy/maksymalna przerwa podajnika

Niektórzy mają bardziej stabilniejszą pracę bo mają też większe zapotrzebowanie na ciepło i u nich praktycznie kocioł się nie wygasza.

Ja też mam małe zapotrzebowanie na ciepło tak jak Ty i na początku kociołek rozpalał mi się około 20 razy na dobę.

Pomogło mi tylko zwiększenie przerwy w podawaniu.

Pokojówka też przyniesie oszczędności.

To moje doświadczenia może ktoś pomoże Tobie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szpachla1 napisał:

Dokupiłem do pokojówki czujnik podłogowy.

Wrażenia:

Temperatura podłogi zadana 26,2

Minimalna temperatura podłogi 25,6

Histereza 0,6 st

Efekt jest taki że poprawił się komfort cieplny w domu.

Temperatura w centralnym punkcie utrzymuje się w okolicach 22 st

A gdzie masz założony ten czujnik? było już przygotowane w czasie budowy c.o.? W jaki sposób połączone z termostatem?

(chyba że owy termostat ma wejście na dodatkowy czujnik) .Ściany i podłogi gotowe to w jaki sposób można to zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pepa81 napisał:

A gdzie masz założony ten czujnik? było już przygotowane w czasie budowy c.o.? W jaki sposób połączone z termostatem?

(chyba że owy termostat ma wejście na dodatkowy czujnik) .Ściany i podłogi gotowe to w jaki sposób można to zamontować?

Pokojówka ma wejście na czujnik podłogowy, zrobiłem otwór FI 6 i wpuściłem w podłogę.

Jest za komodą więc nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.