Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana Regulatora W Piecu Ekogroszkowym Hef


kazimip

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam piecyk HEF eco 25 kw. regulator obecny to GECO G 403-2 Niestety po zamontowaniu pompy ochrony powrotu zabrakło możliwości sterowania pompą ładującą wymiennik CWU. Poszukuję regulatora do pieca, który będzie obsługiwał: pompę co, pompę ładującą wymiennik CWU, pompę ochrony powrotu,zasilanie wentylatora,zasilanie podajnika opału. Proszę o konkretne informacje. Nie interesuje mnie sterownik do zaworu 3D,4D -gdyż uważam to za kompletnie zbędny element.Pompa ochrony powrotu wystarczy w szczególności - Układ taki pracuje u mnie 3 sezony w obecnej zimie spalałem ok 40 kg. opału na dobę przy temperaturze -10 st. C  Temperatura na kotle wynosi stale 62 st, a  woda do tej pompy pobieram z trójnika na wyjściu zdławionego zaworem kulowym.Obecnie chcę uporządkować problem sterowania piecem stąd PROŚBA O PORADĘ CO DO OPINII O STEROWNIKACH DO PIECÓW RETORTOWYCH CO. dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulator powinien sterować pompą co zasilającą układ grzewczy, pompą kotłową która dba aby na powrocie temperatura była nie niższa niż 55 st.C, pompę ładującą do wymiennik CWU. podobną funkcję posiada sterownik GECO 403-2 ale obsługuje pompę kotłową lub ładującą do wyboru. Stąd mój problem. dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRYD PID

ten sterownik w podstawie obsługuje:

- podajnik

- dmuchawa

- siłownik zaworu

- pompę c.o.

- pompę ładująca cwu

- pompe cyrkulacyjną

- pompę np. za zaworem ewentualnie kotłową/podłogową

 

Czyli możesz zrobić w nim tak:

pompa c.o. - instalacja grzewcza

pompa ładująca cwu - wiadomo

pompa mieszacza - tutaj robisz w serwisowym wybór "brak siłownika mieszacza" i na podstawie odczytu temp. czujnika niby podłogi działa na zasadzie "pracuje-stoi", czyli zadajesz np. 45st.C, osiąga- pompa stop, spada o histerezę- pompa start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RecalArt - Opole

Elektro - System Kutno

Plum - Kleosin

Estyma - Giżycko

Tech - Wieprz

Tatarek- Wrocław

 

Każda z tych firm powinna mieć jakiś produkt spełniający wymagania czyli sterowanie pompą dla obiegów CO1, CO2 i CWU. Raczej nie istnieje sterownik sterujący jako tako pompą kotłową. W instalacjach z zaworem 4d wpina się ją po prostu w gniazdko na stałe.

 

O produktach ElektroMiz, Prond, Foster, DK System, Elster, Bolecki czy innych STĄD Pieklorz vel Jarecki79 odpowie najprecyzyjniej, bo te produkty montuje i chyba niektórymi handluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Ostatnio dużo pracy włożyliśmy w rozwój softu do SKZP. 

Pod koniec tygodnia udostępnię wersję 1.93

Wprowadzone zmiany:

-Praca impulsowa pompy cyrkulacyjnej CWU (np. minuta pracy, 10 przerwy) - w pełni konfigurowalne

-Możliwość ustawienia dowolnej charakterystyki powietrza dla całego zakresu mocy (można sobie ustawić korektę powietrza dla wybranej mocy) - podgląd charakterystyki powietrza

na osobnym wykresie

- Możliwość zblokowania modulacji dla danej mocy. Można sobie zablokować moc np. na 40 % i dokładnie doregulować powietrze

- Funkcja AUTO - LATO. Można ustawić temperaturę zewnętrzną przy której wyłączą się obwody CO. Można ustawić osobne temperatury dla CO1 oraz CO2

- W obwodzie CWU, jest teraz dodatkowa opcja - POMPA STALE WŁĄCZONA - do wykorzystania gdy pompka jest wykorzystywana jako kotłowa.

- programy czasowe dla obwodu CO2 (można ustawić w jakich godzinach i dniach ma być aktywny)

 

Trwają ostatnie testy wewnętrzne

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19964-sterownik-kotla-skzp-02-ustawienia-porady/page-171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rzeczy są normalnie w irydzie

- tj cykliczna, programowalna praca pompy cyrkulacji, opcja załączenia na stałe, dodatkowo tygodniowe strefy czasowe do niej

- powietrze ustawiasz dół i góre i dobierasz w serwisowym charakterystykę co to oznacza dół a co góra (moc min-max), jak dobierasz charakterystykę to moc jest na niej zblokowana na czas doboru. Jak chcesz, aby ster poruszał się tylko w wyznaczonej przez użytkownika krzywej przechodzisz na tryb bez pid-a, ustawiasz stałe powietrze i podawanie dla mocy górnej, która Cię interesuje, spisujesz na kartce dane, następnie wbijasz parametry dla mocy obniżonej, która Cie interesuje tj dłuższa pauza, niższe biegi, spisujesz na kartce. Następnie zmierzone dane wbijasz do pid-a i będzie chodził tylko w tym zakresie, jak na Twoich obniżonych przebije nastawę o próg, który wybrałeś przejdzie w podtrzymanie zamiast dążyć do pracy ciągłej.

- wprowadzenie ograniczenia mocy max, aby kocioł powyżej nie pracował (aby nie zmieniać parametrów np. wiosną wystarczy dać ograniczenie mocy max. np.75%)

- auto lato jest od początku jak podłączony jest czujnik pogodowy, co więcej z czujnika pogodowego ustawiana sa dwie osobne krzywe grzewcze jedna dla obiegu c.o. a druga np. za zaworem dla podłogówki

- wszystkie 4pompy mają programatory tygodniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Proszę o opinię czy warto inwestować w sterownik Bruli do HEF 25 kw z retortą pierwszej generacji? Problem mój to niska temperatura powrotu po zamknięciu się termostatów w układzie

Na szybko zainstalowałem pompę krótkiego obiegu i oddzielny sterownik temperatury powrotu obecnie chcę zrobić porządek i poszukuje sterownika spełniającego moje wymagania piecem grzeję również wodę i potrzebuję 3 pompy. Proszę TYLKO o konkretne odpowiedzi dziękuję kazimip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro grzejesz CWU to powrot z CWU wepnij blisko kotla i po sprawie, powrot bedzie dogrzany przez CWU , ewentulanie mozesz sie jeszcze pokusic o wlaczenie pompy CWU na stale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

w chwili obecnej eksploatuję sterownik Ecoal v3.5 Układ sterowany jest temperaturą zewnętrzną posiada zawór 4D stabilizujący temperaturę wody przed wyjściem na układ grzewczy zasilany pompą elektroniczną ALFA 2L  Grzejniki Al 140 szt w 12 zestawach z termostatami.Regulator steruje: piecem, pompą kotłową, pompą cwu, pompą co,zaworem 4D. Temperatura kotła to 60 st. średnie zużycie paliwa w dniach poniżej 0 - -5 to 25 kg na dobę (zasilanie wymiennika cwu).  

na razie tyle. 

więcej na www.esterownik.pl    użytkownik: pawel63

powodzenia 

kazimip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.