Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiana Sztoker Na Hef


lukw202

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy i klaniam sie nisko. Mam kociol sztoker 25 ze sterownikiem puma pid. Nie lubie go z racji upierdliwej eksploatacji. Lezace kanaly czesto sie zapychaja sadza i moim zdaniem kiepsko spala. Jest z 2010 roku. Mam mozliwosc wymiany na hefa z 2005 ze sterem geco. Czy jest to dobra zmiana, i co meslicie o sztokerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nigdy nie byłem za kotłami z półkami i płomiennicami tym bardziej w poziomie ale jak sie odezwałem to byłem takim workiem trenningowym dla zwolenników. Zawsze uważałem że to badziew marketowy . Mało materiału i ro boty  przy produkcji to i zysk duży

 A te muzeum powielane jest do dziś  z wiadomych względów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kociol sztoker 25 ze sterownikiem puma pid.Jest z 2010 roku. Mam mozliwosc wymiany na hefa z 2005 ze sterem geco.

Wymiana na 10 letni kocioł jest bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczylem ze sterownikiem Cobra dego samego producenta 2 lata by osiagnac optymalne parametry i dalem se spokuj porazka praca wentylatora ma byc plynna a nie impulsowa  a w tej Cobrze tego niema .Teraz mam SKZP-02 i chodzi jak zegarek zero sadzy z komina nic sie nie kopci .

Uwazam piec zostaw wymien sterownik jest na forum opisywany i przezemnie tez.Sterownik Geco to przezytek chodzacy w dwustanie tez bedzie produkowal sadze .Piec na wegiel np ecogroszek ma chodzic caly czas z modulacja mocy zalezna od zapotrzebowania i ten ster.SKZP-02 to robi.post-1379-0-99704500-1458464350_thumb.jpgpost-1379-0-48445600-1458464420_thumb.jpgpost-1379-0-05322500-1458464483_thumb.jpg

Przemysl decyzje ale 10 letni piec to bym sie zastanowil .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Pewnie macie racje. Mam ster puma pid i wlasciwie jak wylacze pida i plynna prace dmuchawy to dopiero jakos to dziala. Przy plynnej pracy komin zrobil sie czarny i kociol sie jakby dusil. Teraz chodzi w trybie 0-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jest znany odwrotny przypadek z Brodnicy

tam ktoś wściekły na starego hef-a zmienił na sztokera i był mega z tej zamiany zadowolony, to było jakieś 5-6lat temu, swego czasu pisał o tym na innym forum

 

Kolego wygaś sztokera, wyjmij płytkę rusztu (odkręć od czoła wyczystkę i podważ ruszt)

drugi i trzeci rząd otworów od strony kosza rozwierć na 6mm

wklej palenisko na slicon i będzie lepiej

 

 

co do zmiany stera, tutaj też jeden user sztokera15ki dokonał zamiany na internetowy

http://www.ekotlownia.pl/sterownik-5/228

zakładka statystyki widać na bieżąco wykres pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekny tan wykres trojkaty no temp.zew i spalanie dobowe moze byc HM.Bardzo stabilna praca kotla dla 100m2 takie spalanie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w przenosni ze piekny no faluje  a apteke masz powyzej co zamiescilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.