Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróba Instalacji Pod Kocioł Z Podajnikiem


adekadi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,  

 

Proszę o porady jak zmienić moją instalację dość prostą składającą się z dwunastu grzejników panelowych oraz zbiornika CWU dwupłaszczowego Kospel.

Całość wykonana w miedzi nie posiadam termostatów przy grzejnikach tylko zwykłe zawory.

 

Co przerobić żeby bezpiecznie wstawić kocioł z podajnikiem RBR-K. 12KW ze sterownikiem eCoal

 

Dotychczas zakupiłem : 

1. pompa Grundfos Alpha 2 Autoadapt do zasialania CO

2. pompaGrudfos Alpha 2L do zasilania CWU

3. Zasilacz UPS Orvaldi 12v/500W z akumulatorem żelowym

 

Pytania.

 

1. Dotychczas dowiedziałem się że mam źle podłączone naczynie wyrównawcze niestety dołożenie do niego osobnej rury 28 wiąże się z totalną demolką.

czy jest na to inny sposób? Całośc jest wykonana ze spadami aktualnie jak braknie prądu wszystko idzie grawitacją... temp na kotle rośnie ale nie gotuje się.

2. Mam przy grzejnikach zwykłe zawory, dowiedziałem się że przy kotle z podajnikiem muszą być termostatyczne. Niestety przy dwóch drabinkach w łazienkach wymiana zwykłych na termostatyczne wiąże się z kuciem płytek itd czy jest to rzeczywiście konieczność?? Wszystkie pozostałe ewentualnie mogę wymienić.

3. chcę zastosować dwie pompy jedna do CO druga do CWU kocioł ma dwa wyjścia zasilające 1" więc można zrobić dwa osobne obiegi.

4. jak zrobić powrót? kocioł ma dwa wejścia powrotne 1".  Powrót z bojlera podpiąć pod jedno a powrót z CO pod drugie? czy pospinać powroty w jeden a drugie wyjście zaślepić?

5. zastosować jakiś zawór 4 drogowy czy jeszcze coś innego?

 

Proszę o wskazówki zanim kolejny "szpenio" zacznie mi tu czarować. Chcę wiedzieć co mam zrobić i kazać mu tak to wykonać.

 

dzięki z góry za podpowiedzi.

 

 

 

 

post-67253-0-88730700-1488114837_thumb.png

Opublikowano

Chcąc aby instalacja stała się bezpieczna(bo teraz nie jest) to albo ją "zamknąć"czyli wtedy zaślepic naczynie+potrzebne zabezpieczenia dla układu zamkniętego(ale to nie wyjdzie tanio)albo

przenieść pompę na powrót jak w załączniku.

Jak nie ma zaworów termostatycznych na grzejnikach to zakup pompy z Autoadapt mija się z celem tylko zbędny koszt.

post-32948-0-73911300-1488127936_thumb.jpg

Opublikowano

Zamknięcie instalacji nie wchodzi w grę. Termostaty założę ALE  do dwóch grzejników jest to niemożliwe. Czy to jakoś wpłynie na instalację?

Przenosząc pompę na powrót i stosując zawór 3 drogowy zabezpieczę powrót, ale wtedy całość będzie na jednej pompie mając ecoala i kupioną już drugą pompę chciałbym ją wykorzysytać i zrobić drugi obieg dla bojlera.

 

 

ktoś coś jeszcze podpowie?

Opublikowano

Nie widzę przeszkód. Pod drugie wyjście podłączasz pompę cwu.

Opublikowano

Jak nie założysz na tych dwóch grzejnikach termostatów to będą one przegrzewały pomieszczenie bo będzie w nie szła taka temp jak na kotle.

Piszesz,że są to drabinki w łazience więc może nie będzie tak źle.

Opublikowano

W lazience nie ma sensu montowac termostatow, bo tam po prostu ma byc cieplo. Chyba, ze ktos lubi doznania rodem z moskiewskiej lazni :-). Druga sprawa, ze najzwyczajniej w swiecie ze wzgledow bezpieczenstwa nie zaleca sie montowac zaworow termostatycznych na wszystkich grzejnikach, gdy w instalacji pracuje kociol na paliwa stale.

Opublikowano

W łazience ma być ciepło ale nie skwar. Zależy jakiej mocy grzejnik w,łazience ale przy ochronie powrotu zasili go woda o temp ok 60st co prawdopodobnie bez termostatu uczyni terrarium.

Przy zaworze 3d na powrocie można zamontować termostaty na wszystkich grzejnikach bo w razie ich zamknięcia będzie cyrkulacja w obiegu kotłowym

Opublikowano

Bez przesady. Grzejniki drabinkowe i dekoracyjne, ktore zwykle montowane sa w lazienkach oddaja cieplo bardzo marnie. Zreszta, przy sprawnej wentylacji nie powinno byc problemow z przegrzewaniem.

 

Jak to mowia - co kraj to obyczaj, co czlowiek to opinia :-)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.