Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz Ziemny Czy Pellet ?


irys2580

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jest to jeden z moich pierwszych postów więc chcą się na początek przywitać.

 

Obecnie mam ogrzewanie węglowe kociol dolne spalanie firmy Damon Dor 32.

Mam zamiar zmienić na pellet ale znajoma zamieniła swój kociol węglowy na gaz. I twierdzi że jej wychodzi spalanie gazu kosztowne podobnie jak węglem nawet taniej.

Więc tak myślę jak to jest z tym gazem jakie są koszty ogrzewania gazowego?

Mam możliwość podłączenia gazu bo gaz idzie obok działki tylko trzeba zrobić przyłącze.

Mam dom ok 200m wybudowany w latach 50 podpiwniczony cały. Ocieplony ściany styropianem na pieszym piętrze mam strop ocieplony styropianem.

Obecnie spalam ok 6 tom węgla na sezon.

Jakie są koszty wymiany na kociol gazowy ?

Konin mam murowany 14×20 wysokość ok 15 m.

Czy do gazu też muszę zmodernizować konin np. Blacha kwasoodporna?

Jaki pięć gazowy polecacie?

Dużo tych pytań proszę o wasze rady

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Wg.mnie jak dom nie jest energooszczędny to nie ma co się pchać w gaz.Tylko w obecnie stawianych budynkach o niskich stratach ciepła kocioł kondensacyjny+ogrzewanie podłogowe w całym domu.

A gdybyś mimo wszystko zdecydował się na gaz to polecam kocioł Wolfa.Jak budynek wolnostojący to

można spaliny wyrzucić bezpośrednio przez ścianę zewnętrzną do mocy bodajze ok.20kW.Przy ogrzewaniu grzejnikowym i kotle kondensacyjnym grzejniki muszą być pokaźnych rozmiarów chcąc mieć oszczędnosci

albo można też wstawić w istniejący komin rurę z nierdzewki tylko do odprowadzenia spalin jak komin nie wysoki to fi.60(jak zazwyczaj mają wyjścia z kotła poszczególni producenci) a jak komin wysoki to przeredukować z 60 na 80.oczywiscie wtedy przewód kominowy musi być czysty(nie mogą pozostać osady ze spalania od kotła węglowego)ponieważ kocioł pobiera powietrze z przestrzeni na zewnątrz rury spalinowej.Można też wprowadzić do przewodu kominowego rurę dwuściennę tzw turbo ale to większy koszt.

Najtaniej przez ścianę jak istnieje taka możliwość

Opublikowano

Przecież jak pali 6t węgla na sezon to budynek jest przeciętny, jak nic wyjdzie gazu około 3000 m3, jeśli nie więcej 

A za pellet to ok 7-8t x cena lokalna (600-800zł/t)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

witam.

 Chce tak jak niektórzy przejśc na coś czystszego i bardziej eko. Dom z lat 50 rozbudowany o poddasze w latach 90, grube mury rzędu 51cm ceglane, góra bloczek, ściany prawdopodobnie z pustkami, 142m2 użytkowej, wysokośc kondygnacji ok. 2,55, went. grawitacyjna, 1/4 podpiwniczenie - kotłownia, strop nad poddasze - strych 20cm wełna, ściana fundamentowa kamienna, system ogrzewania stary grawitacyjny, przewidywane ocieplenie styro. 10cm z jlambdą ok 0,033-0,031w tym roku.

Chciałbym wstawić biawara pellux 200 20kW lub compact 12kW. Pytanie czy te 12kW pociągnie ten dom czy tylko opcja 20-stki zostaje.

Jest jeszcze opcja gazu. Rura w drodze tylko się podpinać - przerażają mnie tylko ewentualne koszty ogrzewania za gaz. Temp. w domu do utrzymania 23C.

proszę o wasze rady i podpowiedzi.

pozdr.

Opublikowano

jeszcze jedno wstawiając piec pelletowy muszę montować komin zewnętrzny stalowy . istniejący komin mały przekrój 14x14 i był problem ze szczelnością co zostało rozwiązane tymczasowo. .wycena kotłowni pellet z przeróbkami i piecem 20kW i gadzetami typu komin. 27000zł brutto. kotłownia gazowa 16-17 tyś brutto + przyłacze i projekt.

Opublikowano

Przy takich budynkach i instalacji gaz sie nie opłaca. Budynek duży do ogrzania i nie jest energooszczędny i jeszcze podpiwniczony. Kocioł musi byc 20 KW. 12KW bedzie za mały.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.