Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Węgiel źle wymieszany.

Już w zimie mnie wnerwiał, bo na palniku zmieniało się jak w kalejdoskopie :angry:

Opublikowano

To ja się przyznam bez bicia: wczoraj - od niepamiętnych czasów - wygasł mi kocioł nad ranem :P

To ja Ci sie przyznam też bez bicia że miałem to samo ale przedwczoraj, również od niepamiętnych czasów tyle że u mnie burze szalały i prund migał co trochę a akumulator z UPSa jeszcze w traktorku :)

Opublikowano

Wymieniłem paliwo w kotle, Jaret+ spalę w zimie.

Słabo to pomieszali - czasem przyjdzie garść "słomy" i po ptokach. W zimie z tym problemu nie ma (czasem podajnik więcej musi popracować), ale teraz mnie to *** z lekka.

Opublikowano

Jak mi kocioł gaśnie od "niepamiętnych czasów" to nie ***** mnie z lekka ale z mocna :)

Opublikowano

​Witam kolegów skierowano mnie do was jako fachowców z dziedziny sterownika do kotła z podajnikiem kilka kolegów z tematu co i cwu doradziło jak uruchomić kotłownie a teraz jest sprawa sterownika chodzi mi o sterownik zautomatyzowany i w rozsądnych pieniądzach czytając wasze wypowiedzi wydaje mi się że jesteście w tym temacie dobrze zorientowani proszę o podpowiedz 

Opublikowano

Hej. Jest sterów sporo do wyboru.

IE42 potrafi sterować procesem spalania w szerokim zakresie mocy, obsługuje: zawór wielodrogowy, pompy (CO, CWU, podłogową, cyrkulacyjną), czujnik zamknięcia zasobnika, czujnik ruchu, czujnik zewnętrzny, ochronę powrotu...może coś pominąłem, to mnie koledzy poprawią.

Ster wymaga od użytkownika podstawowej wiedzy na temat spalania, czyli dobrze byłoby wiedzieć jak ma się poprawnie spalać. Paliw jest na rynku sporo, a każde wymaga odpowiednich korekt.

W pełni automatyczny jest sterownik eCoal, ale nie jest pozbawiony wad, i jest praktycznie niedostępny w detalu.

Są jeszcze inne, które rzekomo same radzą sobie z każdym paliwem, ale dla mnie to strefa bajek.

Opublikowano

kolego vmilo dzieki że sie wypowiedziałeś ale mój błąd jest taki że tez nie powiedziałem co oczekuję od sterownika i jaką mam instalację .

- kocioł 20 kw 

-palnik ekoenergia 

-boiler 120 L 

-zawór 3D z siłownikiem 

w tym roku do kotła dołożyłem wedle wskazań kolegów z tego forum pompę kotłową aby ochronić kocioł przed korozją, podstawową wiedzę mam choć nie uważam że jestem w tym czępionem ,

orginalny sterownik był z firmy tech ?? PID był wstępnie ustawiony przez serwis , miałem tylko możliwośc ingerencji w niektóre parametry ,niestety sterownik został uszkodzony mechanicznie z mojej winy producent stwierdził że koszt naprawy jest jak dla mnie za duży a wydać na sterownik 1000 zł to do mnie spore obciążenie .

Chciał bym kupić dobry sterownik który właśnie ogarnie moją istniejącą instalację .

Opublikowano

Niewygórowane wymagania. Zapinasz, konfigurujesz, grzejesz.

Opublikowano

Podany numer jest do producenta. Odpowie na wszystkie pytania też :)

Koszt zależny jest od konfiguracji, czym niższa tym tym niższy.

 

Znalazłem... takie ceny podał mi producent bodaj na początku roku:

 

Sterownik w podstawowej wersji (dmuchawa,podajnik,co,cwu) - 350pln
Sterownik w  bogatszej wersji (podajnik,dmuchawa,CO,CW,cyrkulacja,podłoga,zawór) - 500zł
Panel pokojowy do 150zł
Moduł Ethernet na razie orientacyjnie ok 150-200zł

Czujniki:
spalin- 70zł
zewnętrzny na przewodzie 10m - 50zł
czujnik klapy - 40-50zł
Czujnik tłoka/zerwania zawleczki 45-50zł

Opublikowano

Dziękuję, też przy okazji dowiedziałem się jaki cennik, ma któryś z kolegów może jakieś zdjęcia chciał bym zobaczyć jak ster wygląda i jak pracuje w internecie jest tylko widoczne foto z IE-40 to  inna wersja chyba że różnią się tylko programowo a wygląd ten sam . Jeśli ma ktoś taki ster na kotle to może wklei tu na forum jakiś filmik instruktażowy na pewno zaoszczędzi wielu pytaniom a i za chęci do zakupu .

Opublikowano

Obudowa jest identyczna jak v40, bebechy nowe.

Schemat podglądu wybiera się wg tego co jest w instalacji, tak to wygląda u energotopa:

 

post-70216-0-41612100-1501399241_thumb.jpg

 

Filmik z pracy palnika, czy poruszanie się po menu ?

 

U mnie ster do zasobnika przymocowany:

 

post-70216-0-08926900-1501400755_thumb.jpg

 

post-70216-0-63080500-1501400760_thumb.jpg

Opublikowano

U mnie po wyjęciu z pudełka  sterownik prezentował się tak jak poniżej.

 

http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=23&t=11907

 

No dojdzie jeszcze moduł internetowy to też całość w komplecie sfotografuje :)

Opublikowano

Kolego czp01 przeczytałem te kilka wpisów na tym forum z linka są tam te tabelki które przedstawiają ustawienia nasuneło mi sie pytanie czy ten sterownik ma opcję PID bo mój stary sterownik miał tą opcję i pracował płynnie dobierająć sobie parametry do zapotrzebowania ciepła na dom .

Mógł byś mi to jakoś opisać .

Opublikowano

ma -pida czyli automat i sterowanie dwustanowe czyli tzw załącz wyłącz i to *** -pod warunkiem jak se ustawisz poszczególne parametry pod dany węgiel

Opublikowano

Ma PID ale nie w takim "standardowym" znaczeniu. Ustalamy trochę inne parametry niż kaloryczność węgla, potencjał podajnika.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ustalamy potencjał dmuchawy dla min i max, moc dmuchawy dla mocy nominalnej oraz przerwę podawania paliwa.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Mój Tech miał pid i jakoś mi to palenie cierzko szło w trybie automat , a na paleniu dwu stanowym szybciej opanowałem i palił mniej niż z pidem jak dojdzie do tego że ten sterownik będzie już u mnie na kotle to zaczną się zabawy a z waszą pomocą coś się wymyśli 

Opublikowano

Pid wg jakichś wyimaginowanych danych.. tak, znamy to.

IE potrafi płynnie sterować mocą, ale trzeba mu trochę pomóc, czyli dostroić ilości paliwa pod dany kocioł, i ustawić optymalne volty dla dmuchawy.

Przykład u mnie:

jaret plus - nastawy zakresu napięcia 22-100

retopal - 16-92

Na zasadzie, jak sobie pościelisz, tak będziesz spał. Obiecanki, że jakiś tam ster sam rozpozna paliwo i optymalnie dobierze parametry, przekieruj do strefy Yeti :]

Opublikowano

vmilo ja nie chcę nic przekierowywać i w cuda za bardzo nie wierzę dobrze wiem że sterownikowi trzeba wskazać tą dobrą drogę do spalania bo tak jak wyżej mówiłem mam uszkodzony ster dobrej firmy bardzo duzo opcji naciśniete tak że taki kowalski jak ja nie za bardzo rozumiał co jak ustawić i pracowałem 2 sezony na stałych parametrach start/stop i spalało sie dobrze.

Teraz szukam i czytam rózne opinie nie chcę kupować super stera z plazmą 50 cali chcę ustawić i niech sobie żyje tak jak nejlepiej potrafi a i przy okazji mało pali i nie wali 300 stopni do komina.

Najgorszą żeczą która mnie spodkała po zakupie kotła to to że producent kiepsko dbał o klijenta i jego konfort ,zero wsparcia osób trzecich a z tego co widze i czytam to wydaje mi sie że wsparcie i pomoc z tym waszym sterownikiem mam zapewnioną 

Opublikowano

Staszek007 mogę cię zapewnić że na tym forum i nie tylko w tym tu poruszonym temacie są ludzie którzy pomogą i doradzą ja obecnie mam inny ster i też początki były nie ciekawa ale pomogli mi koledzy z forum oraz producent .

Ale są też tacy co potrafią podnieść ciśnienie i krytykować twój wkład w kotłownie a sami mają jak mają wiec uważaj na takich ,

Osobiście też obserwuję ten temat i chętnie dowiem się co i jak z tym sterownikiem bo coraz więcej klientów szuka kompromisów cenowych , a z tych cen co się tu pojawiły można wnioskować że są konkurencyjne a też dobrze jest jak instalator zna sterownik który montuje na kotle wiec czytam co i jak bo może kiedyś przyjdzie mi się uporać własnie z tym sterownikiem .

Pozdrawiam 

Opublikowano

Z tym Yeti to taki żarcik, nie denerwuj się :rolleyes: Chcę po prostu, aby każdy był świadomy, że ten ster nie działa na zasadzie "podłącz i nie ruszaj".

Najświeższym użytkownikiem jest Andrzej andy64. Trochę podglądam jak pracuje jego ster, ale nie wiem czy zadowolony, czy klnie jak szewc... małomówny jest :P

Przez net idzie nastawiać ster, tzn. można komuś udostępnić, gdy będzie potrzebna pomoc. No i instrukcję trzeba dobrą napisać jak skończymy ze zmianami, na razie jest w v22, a ster ma już v34.

Opublikowano

Obserwuje ten wątek już jakiś czas i jestem ciekaw jaka jest różnica w ilości spalanego opału w automacie i dwustanie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.