Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłopot Z Uziemieniem Sterownika


pangapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kocioł Defro Eko 19 wraz ze sterownikiem firmy Tech ST37.Jako że naprawiałem teraz sterownik musiałem wszystko wypiąć  a potem wpiąć i tu jest pies pogrzebany. mianowicie chodzi i kabekek uziemienia gdzie go wpiąć . kabelekma ok 10 cm jedna część idzie pod obudowę łącząc piec ze sterownikiem ale gdzie wpiąć to na sterowniku.POMOŻECIE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym łączu masz  w środku symbol uziemienia, więc już nie wiem czy oto Ci chodziło?

 

L-faza każdy kolor oprócz niebieskiego i żółto-zielonego

 

PE - ten symbol co wysłałem przewód żółto-zielony

 

N-0  niebieski

no tak ale gdzieś ten kabelek o jest na zdjęciu trzeba "wetknąć". jedna część do obudowy a gdzie druga ....gdzieś do sterownika tylko gdzie. jutro dzwonię na serwis zapytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"no tak ale gdzieś ten kabelek o jest na zdjęciu trzeba "wetknąć". jedna część do obudowy a gdzie druga ....gdzieś do sterownika tylko gdzie. jutro dzwonię na serwis zapytam"


Druga część tj. końcówka bez izolacji powinna być pokryta lutem to powinno iść do tego gniazda gdzie jest wciśnięty żółto-zielony kabelek przychodzący z głównego zasilania tj uziemienie . 


Czyli musisz zabezpieczyć sterownik oraz obudowę i piec przed przebiciem poprzez uziemienie tym przewodem żółto-zielonym. Po prostu jak jest podłączone wszystkie 3 przewody z kabla zasilającego bezpośrednio na listwę  to sterownik jest zabezpieczony ale trzeba jeszcze zabezpieczyć obudowę i piec. Zwróć uwagę że inne odbiorniki powinny być także zabezpieczone np. silnik podajnika, wentylator, i inne. Popatrz że każdy odbiornik, nadajnik opisany na listwach górnej a także dolnej mają określoną wymagalną ilość gniazd do podłączenia np. "sieć" ma 3 gniazda tj. L (brązowy faza);N (neutralny tzw."0") oraz uziemienie (oznacz. w środku) - no i wg mnie to do tego powinieneś podłączyć końcówkę tego przewodu (wg Ciebie nazwaną "drugą część") Pozdrawiam powodzenia. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czasem ten przewód nie był przykręcony wraz ze śrubką albo wkrętem ,którym przykręcasz sterownik do kotła??a tak na marginesie to niezły Sajgon masz w tych kablach...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.