Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol Co Ale Jaki?


zielony0303

Rekomendowane odpowiedzi

a cos konkretniej moglbys mi podpowiedziec?jaka firme producent?

http://www.forumbudowlane.pl/instalacje-grzewcze-i-ogrzewanie-domu/skam-p-premium-sekom-polecam-t23535/1245

poczytaj może Cię zainteresuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z papasmurfek, w przypadku kotłów c.o z automatycznym podawaniem paliwa, zbiornik akumulacyjny można traktować wyłącznie jako zabezpieczenie instalacji np: hybrydowej tzn połączenie paru urządzeń grzewczych w jeden obieg - wtedy ma to sens. Natomiast bufor do kotłów c.o z podajnikiem i automatycznym podawaniem paliwa nie ma sensu gdyż kotły pracują w większości na zasadzie ---> podaj paliwo --> podtrzymanie ( co znaczy wolne ale jednak podawanie paliwa ) .  Jak palnik ma samoczynny zapłon ma to trochę sensu ale ogólnie podzielam zdanie że bufor ma sens absolutnie w kotłach z ręcznym podawaniem paliwa.

 

W przypadku kotłów c.o, pieców, kominków itp gdzie zasyp paliwa jest ręczny, ładujemy zbiornik akumulacyjny, oddajemy nadmiar energii cieplnej, która zawsze się wytwarza w momencie rozruchu - trzeba pamietać że kocioł np: na węgiel po pierwszej godzinie pracy może mieć dwukrotny naddatek mocy czyli 20 kW kocioł wytwarza 40 kw energii - jak ją umiejętnie zmagazynujemy to jesteśmy w domu....  . Kotły c.o z retortą , palnikiem czy innym systemem podawania paliwa automatycznego będą pracowały bez naddatku energii = nie ma co magazynować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładał ktoś bufor do pelleciaka? chodzi o realne porównanie przed i po;

czasy pracy i postojów mam przyzwoite bez bufora, a palnik i tak wchodzi na moc maksymalną kotła, tyle że szybciej osiąga temp. zadaną, ale i krócej trwa postój, więc żeby grzałka miała trochę lżej to sensu nie widzę (koszt grzałki 100pln, trwałość ok 6000 cykli rozp.).

Oszczędność energii na kilku rozpaleniach wrażenia nie robi, a na jedno rozpalenie idzie ~80g pelletu...

Wg moich szacunków inwestycja nieopłacalna, a celuję w kwoty 3500 max 4000pln za dostawienie bufora 800-1000L do istniejącej instalacji.

Jakby założyć oszczędność paliwa na poziomie nawet 3 kg/dobę to daje zwrot ~400pln/sezon, więc słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc taki bufor u lokalnego spawacza kotłów za cenę ok 1000zł z materiałem i doliczając koszty pompy i sterowania tak ok razem myślę 1500zł zaczyna mieć to sens.

Po 4 sezonach zwraca się inwestycja to tak teoretycznie.

Najlepiej sytuacje zna Sambor ale wiadomo są osoby które są za i przeciw.

Jak założę palnik to dam znać  ile idzie energii elektrycznej na rozruch i wygaszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.