Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Olgierdowwy. Sama stolica Borów Tucholskich. Nie mam czasu posiedzieć przy kotle. Żona dała mi tyle pracy, że się nie wyrabiam. Zużycie opału nie wiem. Ładuję, czyszczę, wyrzucam popiół i na razie tyle. Zakupiłem dodatkowe czujniki i jeszcze nie mam ich podłączonych prócz ecoNET-a. W maju montuję pogodówkę i czujniki temp. ct4 do ochrony powrotu i za pompą c.o. Pozdrawiam.

P.S. Mamy podobną powierzchnię grzania, ale inne moce. Sprawdź, czy Twój ślimak od odpopielania nie trze o obudowę, bo mam z tym kłopoty.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie panowie . Ja też "bawię " się w remonty i na forum trochę mniej czasu, Jackw64 kolega knedel dobrze ci radzi zgłoś problem z zawleczkami do seko - poprostu zadzwoń do nich bo 3 szt. w tak krótkim czasie to jest coś nie tak, u mnie jak do tej pory wszystko ok.

tom 378 producent jak i grubość blachy użytej do pordukcji kotła seko max le to "wielka " tajemnica firmu SEKO , ale pisałem z użytkownikami kotła bawaria niejako poprzednikiem  naszego kotła i mają się dobrze do tej pory pracują bez większych problemów i na pewno jeszcze nie zgniły.

Olgierdowyy- witamy nowego posiadacza kotła seko max le. Widzę ,że na 140m2 wybrałeś 17 kW , ja mam taki sa tylko na 180m2 i tej zimy nie za bardzo miałco robić czy aby nie za duży? Piszesz ,że dużo pali - dużo to pojęcie względne , a dokładnie ile na dobę,napisz coś o swoim domu  i instalacji wtedy koledzy ocenią czy to rzeczywiście dużo  jak na razie życzę bezproblemowej pracy nowego nabytku.

                                                                                                                                      Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy zakupiłem kocioł Seko Maxx Le 20kw jeszcze nie podłączony z racji remontu kotłowni , metraż domu to około 180m kocioł dobrany przez producenta to 20kw (parter podłogówka+kaloryfery)(piętro 5 kaloryferów)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie panowie . Ja też "bawię " się w remonty i na forum trochę mniej czasu, Jackw64 kolega knedel dobrze ci radzi zgłoś problem z zawleczkami do seko - poprostu zadzwoń do nich bo 3 szt. w tak krótkim czasie to jest coś nie tak, u mnie jak do tej pory wszystko ok.

tom 378 producent jak i grubość blachy użytej do pordukcji kotła seko max le to "wielka " tajemnica firmu SEKO , ale pisałem z użytkownikami kotła bawaria niejako poprzednikiem  naszego kotła i mają się dobrze do tej pory pracują bez większych problemów i na pewno jeszcze nie zgniły.

Olgierdowyy- witamy nowego posiadacza kotła seko max le. Widzę ,że na 140m2 wybrałeś 17 kW , ja mam taki sa tylko na 180m2 i tej zimy nie za bardzo miałco robić czy aby nie za duży? Piszesz ,że dużo pali - dużo to pojęcie względne , a dokładnie ile na dobę,napisz coś o swoim domu  i instalacji wtedy koledzy ocenią czy to rzeczywiście dużo  jak na razie życzę bezproblemowej pracy nowego nabytku.

                                                                                                                                      Pozdrawiam wszystkich

Ależ piotrze a może to nie diabelstwaproblem techniczny a RZECZYWISTOŚĆ  - stawiam na opał , może ma w sobie kamienie/yczki,  wzgl. jakieś inne diabelstwa jak już niejednokrotnie tutaj użytkownicy podawali - np. gwoździe, druty, śruby, co najczęściej zdarza sie gdy kupujemy opał luzem ale i w workowanych także. 

Ale te dodatki to najczęstsza przyczyna - już nawet rozgrzeszam sprzedawców bo i w kopalniach zdarzało się że te dodatki sie znajdowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Okazało się, że mam "stare rozwiązanie". Doraźnie mam wymienić zawleczkę z twardości 5.8 na 8.8. Serwis prześle mi zmodyfikowane części. Zobaczymy, co będzie dalej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuję tego w kategoriach porażki jeśli wszystko dobrze się skończy. To stosunkowo nowy produkt, dlatego nie dziwią mnie drobne zmiany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich. To mój pierwszy post na Forum i od razu pytanie :). Jakie są wymiary kotła w wersji 14 kW? DTR podaje długość zestawu 96cm z czopuchem z tyłu kotła a na stronie producenta jest 135cm z czopuchem w wersji bocznej. Czyli 39 cm na czopuch o średnicy 13cm to chyba troszkę za dużo. Chciałbym ten kocioł wstawić do małej kotłowni więc każdy centymetr robi różnicę. Jak to jest w rzeczywistości?

Edytowane przez r2r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2r. U mnie 14 kW z podajnikiem po lewej i czopuchem z tyłu. Zamontowany kocioł od prawej ściany do końca ślimaka to ok 122cm. Trzeba jeszcze jakieś 50 cm na swobodne dojście do napędów zębatek. Zasilanie tego kotła jest na prawej, bocznej ścianie, stąd dane z realu. Musi być dosyć miejsca na dojście do 2 wyczystek. Lewy dolny róg wymiennika i prawy bok wyjścia czopucha z wymiennika. Masz fotki na chyba 6 stronie. Pozdrawiam.

P.S. Dzisiaj wymieniona zawleczka na 8.8 bez wyciągania popiołu i czyszczenia. Na razie chodzi ok.

Wymiary wymiennika są chyba różne w wersji czopuch z tyłu i boku.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R2r. Jeśli potrzebne dodatkowe fotki, to daj znać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wrażenia po sezonie w temacie seko maxx le ???. Prośba do użytkowników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mam mieszane odczucia. Na plus automatyczne czyszczenie  i odpopielanie i tryb FL. Na minus brak właściwej instrukcji - zrozumiałej dla usera, brak instrukcji do ecoNET, brak odpowiedniej liczby czujników, Zerwana zawleczka 4 - razy i opowieść, że mam "stare rozwiązanie" ze strony serwisu. Mając namiary na userów powinni chyba unowocześnić rozwiązania. Nie mogę się wypowiedzieć o całym sezonie ( kocioł od marca) , ale na ogół na plus. Niestety, nie jest to kocioł marzeń. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwierdza mnie to w przekonaniu, że ostateczny wybór na SAS Solid z rewelacyjnym sterownikiem Recalarta, który ma 100% wsparcie i 2 aktualizacje do tej pory to był "Wybór na 5-kę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marwol ale jak poddajesz coś pod wątpliwość to jeszcze podaj ARGUMENTY  lub chociażby PODEJRZENIA = podawaj/pisz tutaj a nie tylko "nie bo nie" .

Jak już wielokrotnie pisałem na podstawie własnych doświadczeń (nie tylko SAS EKO) a także lektury z wieloletniego czytania wypowiedzi na tym (i podobnych ) forum a przedewszyskim po przefiltrowaniu tych dyskredytujących konkurencję lub chwalących w niebiosa własne produkty - muszę przyznać że przychylam się do zdania robineta  i to nie tylko na własnym doświadczeniu i realu - ale i wielu innych użytkownikach podobnych produktów.  

A co do moich wątpliwości to obym się mylił bo odczucia moje po zaprezentowaniu tutaj tytułowego kotła były rewelacyjne lecz przygasły stopniowo w ostatnim okresie. 

Niemniej jednak po obejrzeniu kotła na Targach Budownictwa w Rzeszowie w marcu br. ocena wykonania i prezencja są naprawdę pozytywne  lecz muszę przyznać że SOLID w niczym nie ustępuje a nawet .....  A więc pozytywne oceny użytkowników tych i podobnych kotłów są w takim przypadku decydujące.  W moim przypadku jeszcze wybrałbym możliwość zweryfikowania i oglądnięcia w rzeczywistości a dodatkowo rozmowa z użytkownikiem jest kolejnym ważnym argumentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % wsparcie Sasa/Recalarta to nie jest bo :

- dodzwonić się na infolinie sasa i recalarta to cud (albo zajęte albo nie odbierają)

- brak odpowiedzi na maile

- duże opóźnienie w aktywacji dostępu online

- płatny dostęp online

- brak oficjalnej aktualizacji sterownika

 

Na plus:

- od recalarta mega pomocny człowiek (ten po godzinie 16stej , tylko kom)

- reklamacje sas bardzo szybko rozpatruje i wysyła uszkodzone części (u mnie np grzałka)

 

Generalnie piec i sterownik recalart bardzo ok. Ja bym polecał :)

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dodzwonienia się do Seko i Pluma, nie miałem żadnych trudności. Informacje natychmiastowe i wyczerpujące.  Szkoda , że nie znalazły się w instrukcji lub bezpośrednio na stronach www. Czym palicie w trybie lato ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie z tym problemem dodźwonienia się to chyba przesadzacie - ja od zakupu (2004r.) nie miałem wiekszych problemów a troszkę telef. wykonałem.  Weźcie pod uwagę że tam pracują także ludzie co mają oprócz pracy własne rodziny oraz także i jakieś osobiste niejednokrotnie problemy dlatego nie broniąc ich bądżmy również ludzmi i okazujmy także zrozumienie.  

Z własnego doświadczenia wiem że niejednokrotnie można było samemu rozwiązać problem - no ale jak to strach to najlepiej tel. i ....  Zawsze jednak uzyskiwałem pomoc/radę/podpowiedź za co mam do takich osób/pracowników WIELKI SZACUNEK.  

A taka rada: gdy oczekujemy od innych poszanowania i szacunku najpierw sami ją im okazujmy.  - sukces gwarantowany !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nic złego na SEKO również powiedzieć - pomimo że mieszkam znacznie bliżej SEKO niż SASa to również i z tą firmą się kontaktowałem chcąc uzyskać bliższe inf. o ich tytułowym  i najnowszym produkcie i nie mogę zarzucić nic tym pracownikom z którymi rozmawiałem (zarówno Pani jak i Pan z działu sprzedaży/marketingu)  - krotko można podsumować  DUŻY  PLUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nikt nie pali w trybie lato ? Na eko, który mam praktycznie cały czas w nadzorze. Kocioł pracuje na wysokich temp. , często dochodzi do 85C. Ponawiam pytanie: czym palicie w trybie lato ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie resztki groszku z zimy ale dosyć wysoko kaloryczny i też kocioł i podajnik miały dosyć wysokie temperatury .Raz nawet się sam wyłączył wraz z alarmem o wysokiej temperaturze kotła . Z racji ,że ogrzewam dom przez wymiennik nie stosuję funkcji LATO

i trzeba było zmienić  ustawienia kotła . Kupiłem kilak worków jakiegoś ruskiego nisko kalorycznego , ale dopiero jutro go wsypię i po kilku dniach dam znać jak będzie się zachowywał kocioł , lecz przy tak wysokich temperaturach powietrza i tak pewnie więcej będzie w podtrzymaniu niż w pracy ale może zmniejszą się temp. kotła i podajnika , choć po zmianie ustawień jakiejś wielkiej tragedii nie ma :TEMP KOTLA dochodzi max do 70 0C a podajnika do 480.

Co do kontaktu z SEKO potwierdzam iż jest bardzo dobry. Jeżeli mają nie odebrali gdy akurat dzwoniłem do nich to po chwili sami oddzwaniali i zawsze w bardzo miły i wyczerpujący sposób odpowiadali na moje pytania.

Jackw64 jak z twoją zawleczką ? Coś z tym zrobili czy na razie tylko prowizorka?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr16. Seko dosłało mi dużą zębatkę i zawleczkę  dużo grubszą od fi 5 , którą miałem oryginalnie. Po zmianie twardości na razie ok. Z wymianą na nowsze rozwiązanie czekam na czas instalatora, bo w tulei zębatki i ślimaku popiołu trzeba wywiercić nowe otwory. Pozdrawiam.

P.S. Kocioł praktycznie tylko w nadzorze. Jedyna praca od 22 wczoraj do teraz  to tylko kilka minut w okolicach 14.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystkie problemy trybu LATO rozwiązane dzięki poradom Robin60.

1. Moc kotła obniżona do 50%.

2. Przerwa pracy retorty w trybie NADZÓR 20 min.

3. Czas pracy retorty w trybie NADZÓR 5s.

4. Moc nadmuchu w trybie NADZÓR 21%.

5. Wydłużenie pracy wentylatora w trybie podtrzymania (nadzór) 10s.

 

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA ROBIN60.

 

Kocioł pracuje stabilnie w zakresie temp. 60-70C. Temp. podajnika w zakresie 31-35 C. Pozdrawiam.

Nie ma potrzeby zmiany paliwa.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.