Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sadza Na Samochodzie


rafalolej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Trafiłem tutaj poszukując rozwiązania bardzo irytującego problemu i każda podpowiedz z Waszej strony będzie dla mnie bardzo pomocna :) Sytuacja wygląda następująco. Mieszkam na dość małym blokowisku na którym niestety mamy dwie spółdzielnie, dwie kotłownie i dwa kominy co rodzi dodatkowy problem, ale do tego dojdziemy. Przechodząc do sedna, wszystkie samochody na moim osiedlu są pokryte żółtawymi plamami sadzy. Sadza ta wydostaje się z któregoś z tych kominów, w okresie grzewczym bez większego problemu można zaobserwować moment osadzania się tego czegoś na lakierze. Czyszczenie tego jest dość drogie (środki chemiczne) i czasochłonne (naprawdę długo trzeba to polerować). Dość dużym gronem sąsiadów postanowiliśmy w końcu coś z tym zrobić, no ale właśnie... co? Jedna spółdzielnia zrzuca odpowiedzialność na drugą i odwrotnie. Ponieważ jestem całkowicie zielony w temacie pieców sadz smoły węgla i wszystkiego co jest z tym związanie swoje pytania i jednocześnie prośbę o pomoc kieruje do Was. Czy to kwestia założenia jakichś bardziej lub mniej specjalnych filtrów na te kominy? Czy są jakieś firmy które zajmują się czymś w rodzaju badania składu takiego dymu? No bo coś z tym dymem musi być nie tak. Dodam również, że problem pojawił się kilka lat temu, dokładnie wtedy kiedy powstała u nas ta nowa kotłownia- teoretycznie więc wszyscy wiedzą kto za tym stoi no ale to wciąż za mało. Może ktoś spotkał się już z podobnym problemem i będzie w stanie mi podpowiedzieć jak sobie z taka sytuacja poradzić. 
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Pozdrawiam, Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nic nie zrobisz. Tu niestety potrzeba interwencji WIOŚ. Trzeba złożyć skargę najlepiej pisemną. Przyczyną takiego stanu jest przeważnie spalanie paliwa niskiej jakości (wysoka zawartość siarki, wysoka zawartość pyłu) i jeżeli tak jest to interwencja inspektora powinna przynieść skutek, czyli powinien nakazać spalanie paliwa o odpowiedniej jakości. Z filtrami na kominy kotłów węglowych jest niestety problem na te o małej mocy właściwie się takich nie stosuje. Niestety trzeba spalać paliwa o wysokiej jakości. Kolejnym problemem może być wysokość samego komina ale o tym trudno cokolwiek pisać nie znając mocy kotłów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.