Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Na Górze, Podłogówka Na Dole.......


faziuaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie związane z połączeniem tych dwóch systemów, w jeden dobrze pracujący system......no i tu zaczynają się schody, jest dużo opinii na ten temat, co instalator to inna opinia .......np.czy do prawidłowej pracy wystarczy jedna pompa ?,czy zastosować dwie?(osobno na każdy układ).Jedni twierdzą że zastosowanie zaworu upustowego różnicy ciśnień jest konieczne, drudzy wręcz przeciwnie.....proszę więc, o kilka takich żelaznych zasad montażu,których przestrzeganie zapewni prawidłowość działania tych układów.Za odpowiedzi z góry dziękuję.Może jakieś schematy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogówka powinna pracować na oddzielnym obiegu więc jedna pompa na podłogówkę a druga na grzejniki wszystko zależy jaki jest układ podłogówki ile pętli jeżeli jedna to z powodzeniem wystarcza jedna pompa w twoim układzie jest chyba kilka pętli wiec pompa z pod mieszaniem i będzie okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[....dokładnie jest cztery pętle;salon,kuchnia,pokój wypoczynkowy i przedpokój z małą kotłownią (2mx2m kotłownia+1m x 2m przedpokój,korytarz),zasilania wszystkich pętli muszą z wynikającego rozkładu pomieszczeń przechodzić przez korytarzyk,przedpokój (jak zaznaczyłem wcześniej 1m x 2m ) czy nie wystarczy jeżeli rury tylko przez to pomieszczenie przechodzą?.Zostało by wtedy trzy pętle, czyli sześć rurek które przechodziły by i ogrzewały chcąc-nie chcąc przedpokój.......dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze dwa układy na dwóch pompach co do zaworu upustowego to zalezy od ilosci grzejników i prawdopodobienstwa ich zamkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie związane z połączeniem tych dwóch systemów, w jeden dobrze pracujący system......no i tu zaczynają się schody, jest dużo opinii na ten temat, co instalator to inna opinia .......np.czy do prawidłowej pracy wystarczy jedna pompa ?,czy zastosować dwie?(osobno na każdy układ).Jedni twierdzą że zastosowanie zaworu upustowego różnicy ciśnień jest konieczne, drudzy wręcz przeciwnie.....proszę więc, o kilka takich żelaznych zasad montażu,których przestrzeganie zapewni prawidłowość działania tych układów.Za odpowiedzi z góry dziękuję.Może jakieś schematy ? :)

To może napiszę w jak sposób ja robię takie instalacje jeśli chodzi o kocioł na paliwa stałe eko-groszek, pelet. To wyglada to nastepująco układ oparty na 2 obiegach z ktorych każdy składa sie z zaworu mieszającego czterodorogowego z siłownikiem pompy i jeśli są głowice na grzejnikach czy sterowanie obiegami podłogówki no to wtedy stosuję zawory upustowe. Sterowanie zaworami i pompami odbywa sie za pomocą sterownika unicontrol mix i termostatów pomieszczeniowych odzielnych dla każdego obiegu. No i oczywiście oddzielny obieg na c.w.u.

I takie małe zdjęcie aby łatwiej zrozumieć te moje wypociny.06c50d71eb72a417med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Bardzo ładnie jest sie czym chwalić.

Domyślam sie że na przewodzie powrotnym z zaworów 4d jest zbudowany syfon cieplny (nie widać na zdjeciu).

Leinad, o co chodzi z tym syfonem na powrocie? Myślałem, że syfony robi się np przy rurze przelewowej z naczynia wzbiorczego do kanalizacji.

 

pozdrawiam

Bolikd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam jeszcze jedno pytanie,jak podłączyć w ten układ dwa piece: Ceraclass ZW 14-2 DV AE TURBO i moderator 10kw.Na co zwrócić szczególną uwagę aby to wszystko funkcjonowało prawidłowo.

 

Tu na tej stronie jest schemat podłączenia 2 kotłów kaskadowo.

 

pozdrawiam

Bolikd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napiszę w jak sposób ja robię takie instalacje jeśli chodzi o kocioł na paliwa stałe eko-groszek, pelet. To wyglada to nastepująco układ oparty na 2 obiegach z ktorych każdy składa sie z zaworu mieszającego czterodorogowego z siłownikiem pompy i jeśli są głowice na grzejnikach czy sterowanie obiegami podłogówki no to wtedy stosuję zawory upustowe. Sterowanie zaworami i pompami odbywa sie za pomocą sterownika unicontrol mix i termostatów pomieszczeniowych odzielnych dla każdego obiegu. No i oczywiście oddzielny obieg na c.w.u.

I takie małe zdjęcie aby łatwiej zrozumieć te moje wypociny.06c50d71eb72a417med.jpg

 

Witam,

Na zdjęciu tuż nad pompami to są manometry czy termometry? Nie widzę też zaworów zwrotnych, tzn że nie ma potrzeby ich stosowania? I jeszcze mam jedno pytanie do zawodowego instalatora, czy rura bezpieczeństwa może iść przez "jakiś czas" w poziomie?

 

serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam,

Na zdjęciu tuż nad pompami to są manometry czy termometry? Nie widzę też zaworów zwrotnych, tzn że nie ma potrzeby ich stosowania? I jeszcze mam jedno pytanie do zawodowego instalatora, czy rura bezpieczeństwa może iść przez "jakiś czas" w poziomie?

 

serdecznie pozdrawiam

Nad pompami sa zawory pompowe ( zawór kulowy z zaworem zwrotnym i tak dla bajeru termometr w rączce). trochę może byle nie za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ze względu na to,że na rynku występuje bardzo dużo rur do podłogówek i każdy sprzedający zachwala je jako najlepsze,mam pytanie do instalatorów jakie są najlepsze do podłogówki ? oczywiście w rozsądnej cenie.

Ja robię z multyramy i dla mnie jest to jedna z najlepszych innej nie stosujemy. Ale każdy instalator ma swój system do którego ma zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.