Skocz do zawartości

chrobry

Forumowicz
  • Postów

    24
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez chrobry

  1. W kotle co jakiś czas zaczyna szybko pulsować dioda reset (zielona). Sytuacja zaczęła się gdy kocioł został spięty z pompą ciepła jako źródło biwalentne. Został od niego odłączony zasobnik cwu. Co może być przyczyną ?
  2. Cześć. Posiadam dwa pomieszczenia w każdym po dwie nagrzewnice Vulcano. Chciałbym zautomatyzować system sterowania temp. w pomieszczeniach. Założenia są takie - sterowanie całym systemem w oddzielnym pomieszczeniu (biuro) najlepiej bezprzewodowo ale nie koniecznie. - możliwość ustawiania harmonogramów temp. - możliwość zdalnej kontroli i zmiany parametrów (aplikacja) -niezależne ustawianie parametrów dla poszczególnych pomieszczeń. Czy da się to zrealizować na już istniejących nagrzewnicach (zasilanie AC) czy zmiana na nagrzewnice DC coś da ?
  3. Mam taką instalacje jak na schemacie. Nie ma w niej zaworu zwrotnego a tego wydaje mi sie brakuje do pelni szczescia. Teraz gdy obwod (4D) CO grzeje , grzeje sie tez boiler. Gdzie wstawic i jaki zawor aby CWU grzało tylko jak wlaczy sie jego pompka ?
  4. Witam ! Posiadm Ogniwo Eko 15kw od niedawna. Narazie paliłem tylko kilka tyg. na wygrzanie podłogi. Przez ten czas zestaw kocioł + sterownik zrobił na mnie dosyć pozytywne wrażenie. Do tego mam w obiegu pompe Alpha2 i mieszacz podłogówki. Narazie widze dwa mankamenty. Pierwszy to nie można wyłączyć grzania CWU, trzeba ingerować w przewód sondy i założyć na nim rozłącznik. Drugi to podawanie napięcia "szczątkowego" na wyjścia pomp w sterowniku przy opcji wyłączonych pomp co skutkuje akurat w mojej alphe2 mruganiem diód na korpusie. Pozatym komora spalania "awaryjnego" jest bardzo mała, przez to i przy słabej jakości opale (spiekanie) może się wszystko szybko zapachać. Podaczas tych kilku tyg. pracy nie stwarzał żadnych problemów, raz ustawiona temperatura i do pieca mogłem nie zaglądać. Oby działał tak dalej w tym sezonie.
  5. Witam ! Mam alphe 2 podłączoną do sterownika ecoal. Sterownik ten mimo odłaczenia pompy daje jakieś tam (jeszcze nie zmierzyełm) napięcie na wyjściu. Jak tłumaczy producent sterownika, napięcie pochodzące z filtrów. W takim stanie pompa nie pracuje ale dziwnie sie zachowuje to znaczy mrugają diody na obudowie. Czy taki stan nie jest przypadkiem niebezpieczny dla pomp ?
  6. Witam ! Czy grzejnik aluminiowy żeberkowy można podłączyć tak aby zasilanie i powrót były na dole grzejnika po przeciwległych stronach ?
  7. Ja biore ogniwo (model 15kw) zobaczymy czy to był dobry wybór. Skusiła mnie możliwość palenia słabszymi gatunkami paliw (miał), oraz sterownik (teoretycznie bezobsługowy) z interfejsem ethernet no i dość przystępna cena. Mam nadzieje, że nie ęde żałował.
  8. skrzypekps mineło troche czasu jak Ci się to sprawdza ? Jak w końcu rozwiązałeś odprowadzenie wody, czy jeszcze coś zmieniłeś i jak sie sprawdza ?
  9. Do posiadaczy zestawu jak w temacie (i nie tylko). Jak się to sprawdza w praktyce ? Czy palenie samym miałem jest możliwe czy mieszanką miał-eko groszek ? Jak wygląda możliwość palenia owsem ? Bardzo będę wdzięczny za pomoc. Druga sprawa - jakiej mocy jest silnik przy motoreduktorze w wersji Ling Duo 15kw ?
  10. Czemu brucer ? Z tego co czytam to z brucerem różnie bywa. Ktos pisał, że potrafią się zapychać szczeliny. Gdzieś doczytałem, że brucer jest dobry ale o większej mocy tzn. 25 i więcej. Natomiast o obrotowej retorcie a w szczególności w lingu nie znalazłem narazie nic negatywnego. Nie występuje tu po stronie żadnej z opcji, zanim kupie chce poznać wady i zalety obu rozwiązań. Naprawdę wybór jest trudny i już mnie głowa boli a kocoł musze kupić już niedługo.
  11. Witam ! Mam zamiar nabyć Linga Duo 15kw z obrotową retorą. Jeżeli sie nie myle to obecnie ma on sterownik Economic 3000 Premium. Sterownik ten posida tryb PID oraz tryb standardowy. Mam pytanie do użytkowników. Jak to sie sprawdza ? Jaka jest róznica w pracy w tych dwóch trybach ? Czy PID sprawdza sie przy paleniu mieszanki miał-eko groszek. Być może coś tu źle napisałem to proszę o sprostowanie.
  12. Troche sie mało prcyzyjnie wyraziłem, dokładnie to miał by być SKAM-P RETO-CROWN, jeżeli to coś zmieni. Czy faktycznie jest między nimi taka różnica jakościowa ?
  13. Witam ! Poradzcie proszę, który z tych kotłów wybrać. Sekom-p 17kw obrotowa retora Ling duo 15kw obrotowa retora W przypadku sekoma retora obrotowa czy brucer ?
  14. Witam ! Forum czytam od jakiegoś czasu, jest tu wiele schematów instalacji co i powoli przymierzam się do opracowania swojego. Chciałbym swój przyszłościowy kociołek (bedzie to chyba ling duo 15kw) zaprząc w układ zamkiety, zabezpieczając np dodatkową weżownicoą schładzającą (a moze inny pomysł?). Mam do was pytanie, czy jest sens ? Mam już zakupiony UPS dedykowany pod zasilanie kotła wraz z duzym akumulatorem. Rozwiązanie z wymiennikiem płytowym odpuszczam. Z gory dzieki za pomoc.
  15. Ale ten solar bedzie pracował na wode. Jest to układ pracujący tylko w okresie letnim więc nie widze potrzeby napełniać go glikolem. Na zime woda spuszczana z układu solarnego.
  16. Proszę o kilka słów konstruktywnej krytyki odnośnie mojej pierwszej wizji instalacji c.o. Układ solarny przewidziany do działania tylko w sezonie letnim. Boiler grzany albo solarem albo piecem nigdy razem. Czy naczynie przelewowe musi miec powrót do instalacji ?
  17. Witam ! Zastanawiam się nad takim pomysłem. Chciałbym solary włsanej konstrukcji zainstalować na budynku gospodarczym oddalonym od domu o jakies 25m. Rury łączeniowe oczywiście w ziemi zaizolowane. Dodam, że solary będą napełnione wodą i używane tylko w sezonie letnim do grzania wody uzytkowej. Przy okazji zastanawiam się jaka powinna być izolacja tych rur i na jakiej głębokości ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.