Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Wybrać Sterownik.


dan999007

Rekomendowane odpowiedzi

A głowice termostyczne w pomieszczeniach wiosną same się nie zamkną? A jesienią nie otworzą utrzymując stalą temperature? A jak padnie pompa obiegu CO czy CWU przy innym schemacie to co? Będzie gites? Niop... Będzie ładowany i co z tego? Przecież zostanie to wykorzystane. A cieplejsza woda to "więcej ciepłej wody". Ochrony powrotu nie ma? Popatrz jeszcze raz na schemat... A schemat wzięty z internetu więc na zapytanie o pompę nie patrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przy pompie energooszczędnej paroma Watami ogarniesz całą instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd jak to nie ma jedna pompa spełnia za razem trzy funkcje pompy mieszającej , cwu i co .

Tutaj na temat ochrony powrotu kol. Sambor poleca wersję ze sprzęgłem które też spełnia kilka funkcji .

 

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21420-zawór-3d-do-wymiany-na-4d/?p=252624

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

5bdc83e4bd0919775ca6a8c792186f0e.jpg uważam że ten jest najlepszy.

Uklad do doopy ze tak powiem. No chyba ze ktos lubi grzac CWU do 65 stopni. Albo produkowac sadze w co niektorych kotlach jadac nim na 50 lub mniej. Jezeli dla obecnej pogody  w srednio ocieplonym domu wystarczy 32 stopnie na obiegu a i tak niektore termostaty sa pozamykane to sie pytam po co pchac w rury 65 stopni dla przykladu? W rury trzeba puscic tyle ile w danej chwili jest potrzebne do wygrzania pomieszczen. O tym ze zbyt gorace grzejniki sa niezdrowe to juz nawet nie wspominam. No ale kazdemu wedlug upodoban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma jak chce kto robi tani to dwa razy  robi i potem placze na foru ze cos nie dziala . Z kad ludzie biora problemy - sami sobie je stwarzaja du...y drutem kolczastym nie obetrze sie wiec musi byc to min co cza , ale min bez przesady bo zaraz wyjdzie ze lepiej ognisko w domu zrobic i miec kurna chate>Tyle chematow tu na forum lata wyprobowanych zaakceptowanych , a dalej sie szuka dziury w calym ,tyle powiem Masakra !!!!! Walkowanie w kolko tych tematow , ktore nic nie wnosza tylko zapelniaja forum.. .ja tezaz pcham na grzejniki 27st i w domu 21,5 starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mieszkam w domu 6 rok. Na początku był śmiecuch. Po roku założyliśmy ekogroszek viadrus u22 była jedna pompa na wszystko i bojler pionowy. W tym roku założyłem zawór 3d plus pompa na cwu i cyrkulacyjna i bojler poziomy dwupłaszczowy. W piecu sadzy od cholery. Zamówiłem Skzp 02. Cały czas mam wrażenie że hydraulicy mi źle doradzają. W końcu chce mieć wszystko tak jak należy. Temp w domu 22,5 co 55 cwu 45. Dom od środka cegła szczelinowa 12cm 5cm styropian 24 cegła szczelinowa i z zewnątrz znowu 5cm styropian. Podłogówka tylko w kuchni na zwykłej głowicy. Dom 140m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka ze ten Timela mogę mieć taniej o jakieś 380 zł w stosunku do tego SPP.

Z kad taka cena za SKZP - taniej 380 zl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan - pisalem jak co ma byc ,HYDRALLICY - smiechu warte jak to ukrucic w tej popiepszonej Polsce .Idzie taki do urzedu zaklada firme i jest hydraulikiem i szka jeleni co go lykna , jak juz ma to cza zrobic jak najtaniej na badziewiu skasowac ja za mrecedesa a inwestor niech sie husta wkotlowni z ich wynalaskiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadza w kotle to nie spalony wlasciwie wegiel mala powietrza trzeba dobrze dobrac by sie bylo sadzy i spiekow .Narysuj schemat tej Twojej kotlowni .    Ile to spalasz przy tych temp. u mnie 7St

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma jak chce kto robi tani to dwa razy  robi i potem placze na foru ze cos nie dziala . Z kad ludzie biora problemy - sami sobie je stwarzaja 

Robić tanio, a prosto to dwie różne rzeczy.

 

 

Uklad do doopy ze tak powiem. No chyba ze ktos lubi grzac CWU do 65 stopni. Albo produkowac sadze w co niektorych kotlach jadac nim na 50 lub mniej. Jezeli dla obecnej pogody  w srednio ocieplonym domu wystarczy 32 stopnie na obiegu a i tak niektore termostaty sa pozamykane to sie pytam po co pchac w rury 65 stopni dla przykladu? W rury trzeba puscic tyle ile w danej chwili jest potrzebne do wygrzania pomieszczen. O tym ze zbyt gorace grzejniki sa niezdrowe to juz nawet nie wspominam. No ale kazdemu wedlug upodoban.

 

Trzymanie na zbiorniku 65 to nie problem, tu już się nawet bakteriami nie będzie martwić. Podobnie z 50st na kotle- sadza to raczej efekt niskiej mocy, a nie temperatury.

Gorące kaloryfery?. Przecież jeśli domek nie będzie potrzebować mocy a kocioł ma nawet 80st to kaloryfer z głowicą nie będzie miał tych 80st. Tego się nawet z marszu nie da określić ale będzie to zdecydowanie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za sterownik taka bo zamówiłem piec dla rodziców z tym sterownikiem i pomyślałem ze u mnie też by mógł być taki. Schemat narysuje dopiero po świętach bo teraz to by zona chyba mnie udusila. Lubie chodzić do kotłowni moja zona nie bardzo lubi jak cokolwiek o niej wspominam. Poza tym teraz przerabiam kotłownie u rodziców i nie chciałbym popełnić moich błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan            ja sie wypowiedzialem nie zamierzam walczyc co jest dobre co zle rob jak chesz . ja mam na kotle moc 3/5 kw i sadzy nie mam a a temp. 50 st na kotle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle 3 pompy - c.o  cwu i kotlowa to min .post-1379-0-82094800-1459023872_thumb.jpg   by to tak jechalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam 60st. a powrót 53-55(tyle ze względu na stosunek sprawności/czystosci) A w domu tylko 22-23 st. tylko nie mam czym się pochwalić rodzinie. 1 pompa ;). A co do wykorzystania CWU jako bufora lepsze okazuja się zasobniki plaszczowe niż z wężownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie przechwalac ze tak powiem delikatnie jak masz wyprobowany schemat to podpowiedz koledze by byl zadowolony chyba ze ... ja sie pochwalilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie przechwalac ze tak powiem delikatnie jak masz wyprobowany schemat to podpowiedz koledze by byl zadowolony chyba ze ... ja sie pochwalilem

Już mówie.

Instalacja rury calowe, żeliwne grzejniki. Zawór 4d z siłownikiem sterowanym pogodowo a za nim na powrocie  jedyna w instalacji pompa energooszczędna która pracuje na minimum obrotów. Sam 4d jak i rury od kotła do zaworu 5/4 cala.

Żadnego obniżania temperatury na noc, żadnych termostatów na grzejnikach.

Co do CWU to jest skopane ale póki co ciepłej wody mi jeszcze nie zabrakło więc nic nie poprawiam.

 

Sądzę że to dość kosztowna instalacja i nie każdy się zdecyduje na nią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dziwne jest to ze temp na piecu 55 grzejniki skręcone na 3,5 jakieś 22,5 stopnie C. Jak skręcę wyjście na zaworze 3d na dom z 50 na +/- 48 to temp w domu spada do 22. Dlaczego pomimo że głowic nie ruszam? Głowice firmy schlooser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.