Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy-Niedogrzane Grzejniki?


polonez123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mieszkam w budynku dwupiętrowym. Ogrzewam mieszkanie na parterze i na I-wszym piętrze. Kotłownia jest w piwnicy w jednym pionie mieszkań. Piec sas uwg 12kw, pompa, zawór trójdrożny

Mam problem tego typu że : "grubsze" rury miedziane są poprowadzone z kotłowni na pierwsze piętro do drugiego mieszkania i tam znajduje się naczynie wyrównawcze.

Z "grubszej" rury są odprowadzone odnogi do mojego mieszkania oraz na pierwszym piętrze. W mieszkaniu grzejniki są podłączone po kolei -" szeregowo" kuchnia,jeden pokój, drugi pokój i na końcu trzeci pokój.

PROBLEM jest taki że w drugim pokoju kaloryfery są letnie a w trzecim prawie zimne.(kaloryfery odpowietrzone)

W mieszkaniu na pierwszym piętrze wszystko jest ok. Czy całe ciśnienie wypycha ciepłą wodę na samą górę-pierwsze piętro. Jak można to poprawić bo wydaje mi się że źle jest to podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj schemat!!! Z opisu wynika że instalacja jest wykonana błędnie ( ale to tylko domysły potrzeba schematu). I problem podstawowy to brak regulacji hydraulicznej układu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zawor mieszajacy jest w złym miejscu i przez to pewnie  nie działa grawitacja.

A jak szukasz pomocy to wysil się i narysuj schemat tak aby nei trzeba było się domyślać bo narysowałes z grzejniki podłączone szeregowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do naczynie jest potrzebna osobna rura wzbiorcza a u ciebie na rurze do naczynia masz i pompę i zaw 3-D !!!

Ponadto brak ochrony powrotu kotła .

Brak też regulacji hydraulicznej przepływu wody przez grzejniki - nic nie wiemy i średnicach rur do grzejników i o samych grzejnikach

np czy są głowice termostatyczne na zaworach?,

 

a określenie "grube rury" ja stosuję do rur powyżej 2"

 

PS

Bufor to ostatnia rzecz jakie tu brakuje i raczej jest zbędny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę czy możesz napisać jak powinno być prawidłowo.

Rurki mam miedziane,te główne są grubsze a te prowadzące do grzejników srednicy nagłego palca.

Wiem że to nie szczegółowa odpowiedź ale muszę wypytać tego mojego speca co to montował.

Na niektórych grzejnikach są zawory termostatyczne.

Palę od góry w kotle i na przyszły sezon chcę podłączyć bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.