Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Tech St-480


MikiQ

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę dołożyć do istniejącej instalacji siłownik zaworu 3D sterowany pogodówką ((aktualnie Womix sterowany ręcznie) i od razu wymienię też sterownik w kotle (aktualnie kentronit wrt-14 - to jest jakaś porażka) na Tech st-480. Czy ktoś posiada ten sterownik i może coś o nim napisać? W instrukcji tego sterownika znalazłem info że obsługuje on także pompę ogrzewania podłogowego, która wyłączana jest po osiągnięciu zadanej temperatury. Chcę mieć tak zrobione że pompa od podłogówki chodzi cały czas a siłownik będzie zmieniał nastawy zaworu w celu podniesienia lub obniżenia temperatury wody zasilającej o.podłogowe, to w jaki sposób podłączyć pompy do tego sterownika skoro ja u siebie w całym domu mam ogrzewanie podłogowe i tylko trzy grzejniki (2 łazienki i garaż). Chyba, że istnieje możliwość zmiany ustawień sterownika st-480 żeby pompa od podłogówki chodziła cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dołożyć do istniejącej instalacji siłownik zaworu 3D sterowany pogodówką ((aktualnie Womix sterowany ręcznie) i od razu wymienię też sterownik w kotle (aktualnie kentronit wrt-14 - to jest jakaś porażka) na Tech st-480. Czy ktoś posiada ten sterownik i może coś o nim napisać? W instrukcji tego sterownika znalazłem info że obsługuje on także pompę ogrzewania podłogowego, która wyłączana jest po osiągnięciu zadanej temperatury. Chcę mieć tak zrobione że pompa od podłogówki chodzi cały czas a siłownik będzie zmieniał nastawy zaworu w celu podniesienia lub obniżenia temperatury wody zasilającej o.podłogowe, to w jaki sposób podłączyć pompy do tego sterownika skoro ja u siebie w całym domu mam ogrzewanie podłogowe i tylko trzy grzejniki (2 łazienki i garaż). Chyba, że istnieje możliwość zmiany ustawień sterownika st-480 żeby pompa od podłogówki chodziła cały czas?

Posiadam ten sterownik i nie ma najmniejszego problemu zeby  pompa podłogowa pracowała cały czas przecież to aktualnie womix a po przeróbce zawór z siłownikiem ustawia temp podłogi a nie sterownik wiec podłączasz i chodzi

 nastawiasz w sterowniku 50 st pompa podłogowa  co raczej jest  nie realne zeby tyle puszczać na podłogę bo kto tam wysiedzi przy ciagłej pracy z temp zasilenia 50 st więc skoro będziesz zasilał temp niższą to pompa pracuje nonstop

 

u siebie też mam ręczne sterowanie przy -20 na podłogę zasilenie 33 a tak jak teraz  +5 to tylko 25-26 a pompa chodzi cały czas

 

,,wnioski praktycznie nie odczuwam że podłoga jest ciepła dopuki na dworze nie spadnie do -20:) dlatego zastanawiam się nad czasowym zasilaniem wyższą temp i rozłączaniem pompy wtedy chociaż przez jakiś czas podłoga  byłaby cieplejsza ,a to mozna osiągnąc za pomocą regulatora pokojowego czy to byłoby  lepsze rozwiązanie nie wiem napewno nie tańsze 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten sterownik i nie ma najmniejszego problemu zeby pompa podłogowa pracowała cały czas przecież to aktualnie womix a po przeróbce zawór z siłownikiem ustawia temp podłogi a nie sterownik

 

u siebie też mam ręczne sterowanie przy -20 na podłogę zasilenie 33 a tak jak teraz +5 to tylko 25-26 a pompa chodzi cały czas

 

,,wnioski praktycznie nie odczuwam że podłoga jest ciepła dopuki na dworze nie spadnie do -20:) dlatego zastanawiam się nad czasowym zasilaniem wyższą temp i rozłączaniem pompy wtedy chociaż przez jakiś czas byłoby cieplej ,a to mozna osiągnąc za pomocą regulatora pokojowego

 

pozdrawiam

Tylko że w instrukcji jest napisane że jak podepne pompę o. podlogowego do sterownika pod wyjście podłogowe to on ją wyłączy po osiągnięciu zadanej temperatury. A jak ty to masz podłączone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten sterownik i nie ma najmniejszego problemu zeby pompa podłogowa pracowała cały czas przecież to aktualnie womix a po przeróbce zawór z siłownikiem ustawia temp podłogi a nie sterownik wiec podłączasz i chodzi

nastawiasz w sterowniku 50 st pompa podłogowa co raczej jest nie realne zeby tyle puszczać na podłogę bo kto tam wysiedzi przy ciagłej pracy z temp zasilenia 50 st więc skoro będziesz zasilał temp niższą to pompa pracuje nonstop

 

u siebie też mam ręczne sterowanie przy -20 na podłogę zasilenie 33 a tak jak teraz +5 to tylko 25-26 a pompa chodzi cały czas

 

,,wnioski praktycznie nie odczuwam że podłoga jest ciepła dopuki na dworze nie spadnie do -20:) dlatego zastanawiam się nad czasowym zasilaniem wyższą temp i rozłączaniem pompy wtedy chociaż przez jakiś czas podłoga byłaby cieplejsza ,a to mozna osiągnąc za pomocą regulatora pokojowego czy to byłoby lepsze rozwiązanie nie wiem napewno nie tańsze

 

pozdrawiam

Tylko że zaworem też steruje sterowniki ST-480 do którego wpięta jest pogodówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mieszam ręcznie nie mam ani pogodowego ani pokojowego regulatora  

 

tak jest opisane w instrukcji 

 

IV.2. Zawór, Zawór 1 i 2 Opcje te służą do ustawienia pracy zaworu mieszającego. Wbudowany moduł sterujący pozwala na obsługę jednego zaworu bez dodatkowych urządzeń. Jeśli instalacja wymaga jednak użycia dodatkowych zaworów wystarczy do sterownika ST-480 podłączyć dodatkowy moduł sterujący zaworem (np..: ST-431N). Do sterowania takimi zaworami służą parametry zawarte w podmenu Zawór 1 oraz Zawór 2.

 

czyli ja rozumiem że bez dodatkowych urządzeń sterownik obsłuży ten twój siłownik 

 

ale najprościej zadzwonić do TECHa na serwis czy infolinie sprzedaży i mieć pewność

 

ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć o tym co mam u siebie bo hydraulikiem absolutnie nie jestem i też tu na forum męczyłem ludzi z instalacją bo mi spieprzyli kape

 

Pytania techniczno-serwisowe:
[email protected]



Telefony:
+48 33 875 93 80
+48 33 330 00 18
+48 33 875 19 20
+48 33 870 47 00 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.