Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Starej Instalacji Co Na Nową


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. otóż posiadam starą instalacje CO jest to instalacja grawitacyjna wymieniłem rok temu piec instalacja pozostała piec z  podajnikiem na ekogroszek jedna pompa termostat pokojowy podłączony do pompy CO ogrzewam jakieś 180 m/kwadratowych jak wiadomo rury grube itp.i tu moje pytanie wydaje mi się ze piece do tego typu instalacji się nie nadają dlaczego,ano piec duzo pali ciężko ma dojść do zadanej 52 stopnie czy dobrze myślę chciałbym żeby ktoś wypowiedział się na ten temat być może będę cała instalacje zmieniał.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro kocioł nie osiaga temp to sa dwie odpowiedzi ,kocioł jest za  mały lub najbardziej prawdopodobne zle ustawione parametry kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyk tyle co ja przesiedzę w necie i kotłowni to już lekka przesada a co do ustawień to już rożnych próbowałem a co do kotła to odkupiłem i piec nie posiadał żadnych info ani tabliczki także nie,niewiem nawet jak to sprawdzić po wielkości kotła chyba nie, coś doradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny czlowiek który chwyta marketingowe bajeczki.

Mój znajomy też uważa że musi starą instalację w domu wymienić na nową bo za dużo spala opału. Sic! :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Robot16 o moją szkołę się nie martw. Jak chcesz wymieniać instalację co to ja wymieniaj i nie zadawaj durnych pytań.

Jak byś trochę poczytal to byś wiedział ze to inwestycja bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAPASMU........................... dlaczego  inwestycja bez sensu.mysle ze gdy zastąpię cienkie rurki PP tymi moimy które są grube nawet średnicy 8cm to szybciej cały układ nagrzeje,dla porównania nagrzej szklankę wody a wiadro,jeżeli źle mysie to popraw moje myślenie,może zamiast sobie wytykać może będę ci wdzięczny kto wie.............  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby przesłać energie to potrzebna jest masa i jak teraz masz tej masy sporo to dłużej sie rozgrzewa na starcie ale dla komfortu nie ma znaczenia

jesli zmniejszymy masę czynnika to bedziesz gonił tą mała masę pompą zeby energię do pomieszczeń dostarczyć

i skoro teraz potrzebujesz np 1500l wody zagrzać na godzine to po wymianie instalacji też będziesz musiał zagrzać 1500l na godzinę

a jesli juz o szklance wody piszemy to weż karton metr na metr na metr  i wstaw do niego szkalnkę wody i sprawdz o ile sie podniesie temp w tym kartonie po 20 min  a później sprawdź wstawiając do kartonu garnek 30l zagrzanej wody i zobacz do jakieś sie podniesie temp po 20 min  to takie proste cwiczenie i zobaczymy co zauważysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyk. Dzis zrobje fot a papasmurfek jak ma cos do powiedzenia to niech pisze no i niech pochwali sie ile ukonczył.....

Poczytaj sobie o buforach ( akumulatorach )ciepła . Nie wymieniaj instalacji . Raczej zainwestuj w określenie zapotrzebowania na ciepło Twojego domu . Od razu będzie widać czy piec za mały , czy ustawienia nie takie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PAPASMU........................... dlaczego inwestycja bez sensu.mysle ze gdy zastąpię cienkie rurki PP tymi moimy które są grube nawet średnicy 8cm to szybciej cały układ nagrzeje,dla porównania nagrzej szklankę wody a wiadro,jeżeli źle mysie to popraw moje myślenie,może zamiast sobie wytykać może będę ci wdzięczny kto wie.............

Podstawowy błąd w myśleniu większości inwestorów. To jest prosta fizyka. Jak coś włożysz to i to wyjmiesz (minus straty na przesyle). Gdyby tak było jak kolego Robot16 piszesz ludzie nie budowali by systemów grzewczych w oparciu o bufory ciepła. Pocztaj sobie czysteogrzewanie.pl to ci się wszystko wyjaśni.

Instalacja z malym zladem wody jest dobra bo łatwo sterowalna np.przy gazie ale nie do kotłów na paliwa stałe. Kiedyś ludzie budowali systemy grzewcze grawitacyjnie pedzone, dziś w dobie wszechobecnej elektroniki jest moda na wymianę na sile instalacji bez sensu.

Piszesz że nowy kocioł nie daje rady, a stary dawał?

Jeśli tak to szukaj przyczyny w nowym kotle. Na 90% nie potrafisz go dobrze wysterować. Ludzie zmieniaja kotły zasypowe na podajnikowe i myślą że pozbeda się problemu obslugi, bo im sie wydaje że z podajnikowcem to jak z gazem.

Czytaj i ucz się bo jeszcze masz dużo wiedzy do zdobycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklej fotki tego kotła ,określ ile m2 grzejesz i fotka palnika jak sie pali i co s zaradzimy

Stosuj się do poleceń innych kolegów a nie prowadzisz ze mną słowne przepychanki.

Wypadało by podać jakieś minimum danych. Nik tu z fusów nie wróży. Jaki kocioł jakie ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.