Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ecofire Pe+ Flame Control 14Kw


polonez123

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

mam kilka pytań do ustawień bo sam próbuje zoptymalizować - ja nie mam bufora i piec pracuje gównie I i II stopień.

jak masz ustawione parametry w kontroli spalania chodzi mi o zwiększanie / zmniejszanie dawki paliwa na poszczególnych stopniach oraz czas stabilizacji ?

Histereza pracy automatycznej ?

Histereza spalania ?

U mnie czasami tez powstaje biały osad i niewielkie spieki z ktorymi kompresor nie daje sobie rady  - dużo zależny od paliwa

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Histereza pracy automatycznej pozostała domyślna - chyba jest tam 15 st ?

Histereza spalania - 10 st

Jeśli chodzi o stopnie mocy: wszystkie mają czas stabilizacji - 1 min, zmniejszanie i zwiększanie dawek mam domyślne.

Co do kompresora - nie licz na to że te 4 bar do airbrusha dadzą radę :) Podłącz Stanleya 8 bar i zobaczysz jak furczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam 3 impulsy ustawione ale zastanawiałem się nad zimną kompresora na mocniejszy ale równie cichy jak ten

    zwiększanie / zmniejszanie dawki paliwa na poszczególnych stopniach mam 3% / 2 % ale nie wiem czy nie powinno być inaczej chyba fabrycznie było 3 % /4 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trudno mi się wypowiedzieć na temat poprawności ustawień stopni od 1 do 3, bo w trybie bufora kocioł przechodzi przez nie tylko przy odpaleniu i trwa to chwilę. Niestety za mało czasu żeby to poprawnie zweryfikować. Pozostałe stopnie od 4 do 6 zweryfikowałem analizatorem spalin i dokonałem jeszcze korekt nadmuchu dosłownie o 1-3%. Popiół jak widać, białych osadów prawie nie ma.

1550864160558551625130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

dawno tu nie zaglądałem. Jak Wam się sprawuje kocioł Panowie?

Czy ktoś próbował ogarnąć temat dostępu do sterownika przez internet? Pytałem producenta sterowników, stwierdził, że moduł internetowy z ich oferty z tym sterownikiem nie współpracuje... A złącze do komunikacji RS485 jest.

Dajcie znać, czy ktokolwiek z Was w ogóle podejmował temat i co z tego wynikło...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie

wyskoczył mi komunikat Brak opału po analizach zapalarka padła po 3836 rozpaleń (rozpalam ręcznie) i jeszcze chyba czujnik ognia fotokomórka coś szwankuje. Objawy płomień duża tem. ponad 700stop. i chce jeszcze rosnąc aż piec syczy!

W pon. przyjedzie serwis dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie zapalarka padła chyba po 5 tysiącach rozpaleń.

Ile razy kocioł zapala się wam na dobę?

U mnie kocioł 24kW, 40m2 grzejniki, 60m2 podłoga, i narazie ją wygrzewam na 25stopniach ale wciąga teraz lekko ponad 20kg na dobę.

Na samych 40m2 zapalał się około 14 razy na 24h i pobierał koło 11kg. Piec mam z flame control 2015 rok. Temp kotła 61-76. Obieg grzewczy 35-60 z histerezą 2 stopnie, cwu 45 histereza 10 stopni, 160 litrów 3 osoby. Jakby ktoś pytał czemu mam tak duży kocioł na tak małe m2, to od razu mówię, że kocioł kupiłem 4 letni w bardzo dobrej cenie od znajomego.

 

Jak dla mnie to kotły powinny mieć już tak zaawansowany sterownik, który ograniczałby wychładzanie kotła do momentu aż się nagrzeje. Mam na myśli np, pompę cwu, która jeśli się włączy na temp kotła 61 stopni to powoduje to, że kocioł potem pali się dosyć długo zanim dobije cwu do 45. Jeszcze jedna sprawa, dzisiaj się bawiłem czujnikiem temp cyfrowym i na kotle pokazuje temp 78 stopni, na zasilaniu kotła 10 cm od obudowy na miedzianej rurce 68 stopni, a powrót 58 stopni. Trochę mnie to zmartwiło, bo to znaczy, że jak temp mi spada to mam niedogrzany powrót tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powrót 58 stopni i niedogrzany? No bez przesady proszę.  
No i jeśli bojler utrzymujesz 45 stopni to woda z kotła po przejściu przez wężownicę bojlera będzie miała temperaturę zbliżoną do wody w bojlerze, więc nie 60 stopni a właśnie 40-45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak spadnie mi na kotle temp na 62 to mam na powrocie 10 mniej czyli 52. Przy 61 zaczyna się rozpalanie, zanim ruszy na dobre czasem spadnie do 58. W instrukcji kotła jest napisane o min powrocie 55stopni.

Jeszcze zastanawiam się nad obnizeniem zasilania grzejników, bo teraz zawor 4d utrzymuje ciągle 35 stopni nawet jak termostat pokojowy się wyłącza. Myślałem żeby ustawić zakres 25-45.

Czyli tego co mówisz, boiler jakby wychładza mi piec. Można coś na to poradzić? Coś dołożyć?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychładza ale tylko na chwilę, przecież w końcu bojler się zagrzeje i pompa CWU się wyłączy, prawda? A piec wtedy nagrzeje się do swojej ustawionej temperatury. Nie sądzę żebyś w ogóle musiał się przejmować chwilowymi spadkami temperatury, to normalne że tak się dzieje gdy nie grzejesz w trybie ciągłym. 

Acha, chyba pojąłem jak to działa u Ciebie - pompa CO chodzi cały czas, nawet gdy kocioł się wygasi, tak? A termostat pokojowy w takim razie czym steruje skoro ani nie zmienia otwarcia zaworu 4d, ani nie zatrzymuje pompy CO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat steruje zaworem 4d, ale zawór utrzymuje minimalną temp 35 stopni.

Ogrzewam tym mieszkanie 40m2 z grzejnikami, ale ja w nim nie mieszkam tylko 3 chłopów obcokrajowców. Dopiero teraz kapnąłem się, że te niby minimalne 35 stopni wychładza mi szybko kocioł jak zmierzylem w swoim domu temp grzejników. Nad tym mieszkaniem mam drugie 60m2, tam mam tylko podłogówke, ale można powiedzieć że nie chodzi (skończę wygrzewanie i ją wyłącze. Podłogówke mam wpietą do obwodu grzejników ale mam na niej głowicę z kapilarą i zawor który robi bajpas do utrzymania temp. Możliwe że będę musiał to przerobić...)

Na ogrzewanie samych 40m2 grzejnikami i wody z obiegiem grzewczym 35-60 kociol wciąga mi 11-12kg pelletu na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Posiadam od niedawna piec ekovarm 24kw z czyszczeniem pneumatycznym. Od samego początku na różnych pelletach pojawiają mi się spieki. Raz twarde raz miękkie, spiek sie pojawia po kilku godz pracy kotła. Spalanie około 50kg duzo. Dom nie ocieplony 120m w tym 40m podlogowki cwu 120l. Posiada ktoś nastawy do tego pieca. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam Serdecznie.

Mam chyba uszkodzony czujnik temperatury paleniska. Ciągle wyświetla wartość 27, obojętnie czy jest rozpalanie, praca czy wygaszanie. Przez to zdaje mi się mój kocioł chodzi albo na minimalnej mocy albo na maksymalnej. W ustawieniach też wartość się nie zmienia. ktoś wie co to za czujnik? Jutro spróbuję go wyciągnąć, może coś jest na nim napisane. 

W tym ekranie gdzie jest podany nadmuch, podawanie i ta temperatura 27, na górze mam napis WYŁ. Według instrukcji tam jest podany aktualny stopień modulacji mocy i ten do którego dąży kocioł. Przejechałem przez ustawienia serwisowe, mam ustawione kontrola spalania: JEST. Może dlatego mam napis WYŁ, bo kontrola spalania włącza się od 120 stopni ? (tak jest w ustawieniach)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2018 o 19:50, Piotrek7770 napisał:

 Witam mam pytanie odnosnie regulatora pokojowego jest sens jego zakupu typu mniejsze spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.