Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ecofire Pe+ Flame Control 14Kw


polonez123

Rekomendowane odpowiedzi

Do kolegi MP3 JANEK

Bardzo bardzo bbbbbbbardzo duży nadmuch,

DLA PORÓWNANIA 100% czyści palnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE DO UŻYTKOWNIKÓW!!!!!!!

Jaką macie temperaturę spalin.

U mnie jest od 150 do 160 i nie chce być inaczej.

Już wszystkie ustawienia przerobiłem ale słabe efekty.

Teraz testuje moc dmuchawy na 3% i temp palnika 460

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem dmuchawę i teraz mam zakres od 30% na I do 45% na VI i temperatura spalin 100-do140 st, wczesniej mniałem wyższe temp. spalin i szło w komin. Niskie wartości dmuchawy  mnij niz 25% smoliły piec w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Użytkuje ten piec już 3 lata i znam odpowiedzi na większość pytań tu zadanych także będe odpowiadał. Jeśli chodzi o regulator to nadają sie regulatory 2 stanowe. Ja mam TECHA ST 292.

Jężeli chodzi o załączenie pomp CO  CWU to niestety ECOVARM nie przewidział takich ustawień Ja poradziłem sobie z tym że założyłem sterownik Tech st 27i do sterowania temp załączania pomp Mam ustawione na 31 stopni załączanie i 29 wyłączenie dzięki temu nie wychładzam bufora i nie mieli wody bez potrzeby.

 

Napisz w jaki sposób jest podłączony regulator pokojowy

czy do sterownika kotła i złącza rs-485 ?

co odczytuje/wyświetla z kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temperatura na VI jaka. 

U mnie 460.

Plus z dmuchawy na 3% jest jeszcze taki że podawanie spada do 38-40% żeby utrzymać zadaną 460.

Poza tym przy 3% u mnie temp spalin jest 150 a przy 45% dmuchawy już 165 a to już przegięcie jak na piec 5 klasy.

Jak czyścisz wymiennik?  Wymiatasz z środka (odkurzasz) + wstrząsniecie z pionowych spirali czy jeszcze coś???

W którym miejscu masz termometr od spalin??? Daleko od wylotu z pieca spalin?

Ja mam około 15 cm od górnej pokrywy pieca Dziurka zrobiona w czopuchu i na stałe wkręcony termometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest możliwość sterowania pompą w zależności od temperatury (start/stop). U mnie pompa CO działa cały czas.

W sterowniku kotła takiej funkcji nie znalazłem.

 

Jaki model sterownika pokojowego można podłączyć do tego kotła ?

Może ktoś ma zamontowany ?

 

Pzd

 

W wersji bez flame control, w menu serwisowym jest opcja temperatury załączania pompy CO po osiągnięciu zadanej temperatury (musi być załączony wejście termostatowe), a wyłączenie następuje po rozwarciu wejścia termostatowego. To wiem z autopsji.

 

Z instrukcji do flame control wyczytałem, że taka opcja również tam się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz w jaki sposób jest podłączony regulator pokojowy

czy do sterownika kotła i złącza rs-485 ?

co odczytuje/wyświetla z kotła ?

Regulator jest podłączony do modułu pieca (Dosłownie 2 kable) 

  

Styk 11 i 12 Zaznaczyłem nawet na module ale nie potrafie dodać zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temperatura na VI jaka. 

U mnie 460.

Plus z dmuchawy na 3% jest jeszcze taki że podawanie spada do 38-40% żeby utrzymać zadaną 460.

Poza tym przy 3% u mnie temp spalin jest 150 a przy 45% dmuchawy już 165 a to już przegięcie jak na piec 5 klasy.

Jak czyścisz wymiennik?  Wymiatasz z środka (odkurzasz) + wstrząsniecie z pionowych spirali czy jeszcze coś???

W którym miejscu masz termometr od spalin??? Daleko od wylotu z pieca spalin?

Ja mam około 15 cm od górnej pokrywy pieca Dziurka zrobiona w czopuchu i na stałe wkręcony termometr.

VI bieg 540 st i 45% podawanie mam nie większe niż 35%

czyszczenie mam automatyczne palnika pneumatyczne palnik E1 i kotła również ale używam 2 miesiące i poza odkurzaczem nie więcej nie robię

czujnik spalin nie jest profesjonalny do 350 st z sondą ale w miarę dobrze pokazuje, umieszczony w rurze około 25 cm od krawędzi kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Regulator jest podłączony do modułu pieca (Dosłownie 2 kable) 

  

Styk 11 i 12 Zaznaczyłem nawet na module ale nie potrafie dodać zdjęcia

 

wszystko jest w instrukcji... pkt. 11.1 http://www.pelletmont.pl/do_pobrania/ecovarm_pliki/ecofire_instrukcja_obslugi_palnik_ES+_2017.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator będzie sterował zaworami (siłownikami) otwierając  lub zamykając. Plus to stała temperatura w domu z możliwością obniżenia na noc

Ja mam w dzień 22,4 a w nocy 22.

Piec w takie temperatury jak teraz czyli w dzień +6 a w nocy 0 odpala się tylko 2 razy po 4 godziny. Ustawiłem jeszcze musowe włączenie od 18 do 22 i od 4 do 8 rano żeby była komfortowa temp przed snem i z rana po przebudzeniu. W ciągu dnia piec się nie odpala bo jest około 22,2 w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 % to bardzo dobre podawanie ( w sensie ekonomiczne)

Ostatnio jak miałem ustawione 540 stopni na VI to miałem podawanie 53, 55%

Kurcze od czego to zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leloo a jakie ty masz ustawienia i pobieranie paliwa.

Już nie wspomne o temperaturach bo to jest już moje zboczenie.

W następnym tygodniu założe termometr na wylocie spalin z komina i zobacze jeszcze tam.

Jak  będzie większa od 50 to muszę coś pokąbinować żeby obniżyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ecovarma PE, bez flame control, z tego co się zorientowałem są zupełnie inne ustawienia paliwo/nadmuch niż w wersji z FC.

Oczywiście inny jest też sterownik - są dwa stopnie mocy i brak programatora tygodniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

według instrukcji to mi wychodzi ze trzeba podłączyć dwa styki zaznaczone kolorem czerwonym

tylko zastanawiam się czy regulator po uzyskaniu temperatury spowoduje wygaszenie kotła czy zatrzymanie pompy CO bo u mnie jest tak podłączone ze pompa pracuje cały czas (wyłącza się tylko po przejściu w tryb letni)

post-29683-0-10150600-1515489176_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Regulator nie wyłączy pompki c.o ani pieca nie wygasi.

Jeżeli masz  założoną automatyke zaworów to poprostu je zakręci czyli nie puści temp na grzejniki

Natomiast później PIEC dojdzie do zadanej temp jaką masz ustawioną i się wyłączy(przejdzie w stan czuwania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz, wyjąłem zworkę regulatora pokojowego w sterowniku i włączył się tryb obniżania temperatury nocnej, pompa cwu pracuje 24h, siłownik obniżył na zaworze temperaturę i tyle. Chyba pozostaje tylko przełączanie w tryb letni w sterowniku aby zatrzymać pompkę

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokupić sterownik pompy c.o Może być najzwyklejszy  za 60 zł Ja mam Tech  27i ale nie potrzebnie taki drogi kupowałem. Mianowicie czujnik od temp sterownika dajesz za zaworem (3 lub 4 drogowym) ustawiasz temperature załączenia pompy c.o i c.w.u oraz histereze np 2 stopnie. Jak w domu piec dogrzeje na zadaną, regulator zamknie zawór, rura za zaworem się schłodzi a następnie sterownik wyłączy pompe C.O a później w 2 stronę gdy zawór się zacznie odkręcać, temperatura w rurze zacznie się podnosić, czujnik załączy pompę C.O.

i jest GIT!!!! Nie przerzuca wody niepotrzebnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem "regulacja pogodowa" dla drugiego obiegu (mam dodatkowy moduł sterownika dla zaworu mieszającego) nie działa na tej zasadzie jak dla czujnika zewnętrznego? To znaczy kiedy osiąga określoną temperaturę przechodzi w tryb lato?

Mam sterownik pokojowy Euroster 2026TXRX, ale budowa jeszcze w trakcie i na razie go nie testowałem, dlatego pytam z ciekawości...

 

Odnośnie ustawień i podawania, to chciałbym mieć 35% na 6tym biegu kiedy piec idzie do zadanej temperatury. W tej chwili mam nawet do 90%. 35% podawania to na 3cim biegu, kiedy krąży stabilnie wokół zadanej temperatury kotła. Tylko to wszystko zależy od pelletu. Wcześniej tego nie śledziłem, natomiast w tej chwili od kilku dni testuję kolejny rodzaj paliwa i to prawdopodobnie z jego tutyłu mam aż tak wysokie wartości - jest mocno rozdrobniony i przesypuje się przez ślimak - podajnik na pewno nie ma właściwej wydajności. I mam wrażenie że sam pellet złapał trochę wilogci. Sprawdzę to kiedy wrócę do poprzedniego. W kolejce do testowania leży też Olimp ;-)

 

A jakie w ogóle macie nastawy temperatur w kontroli spalania dla poszczególnych biegów? Tylko tak jak pisał jeden z kolegów, koniecznie podawajcie który model pieca i jaka moc, bo inaczej się w tym pogubimy. U mnie dla wersji z FlameControl 14kW instalator ustawił:

1. 320

2. 350

3. 380

4. 410

5. 500

6. 560

Wiatr od 15% do 25%.

Ustawienia dla pelletu premium, żółta etykieta z ProPelletu (Opole). Temperatury spalin od 120,130 do 170-180 stC.

Przy okazji potwierdzam, że dla naszego regionu ceny tragedia :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik E1 czyszczony pneumatycznie moc 14 kw

1. 320 N 30

2. 360 N 32

3. 400 N 34

4. 460 N 36

5. 500 N 38

6. 540 N 40

temperatura pracy kotła 59-77 stopni

nadmuch od 30% do 40%.

temp spalin 100-140 nie wiem na ile wiarygodny

średnie spalanie za 2 miesiące około 21 kg na dobę

temperatura na grzejniki regulowana pogodowo od 30 do 55, zazwyczaj idzie 35-42 stopnie

przy temperaturach dodatnich bardzo szybko dogrzewa (niska temp. na grzejniki) do ustawionej temp i przechodzi na czuwanie co powoduje około 13 rozpaleń na dobę, jak się temp. na zewnątrz spadnie poniżej 0 to pracuje w zależności od ustawień czasu czyszczenia palnika prawie cały czas na I biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Posiadam ten kocioł w wersji PE 14 z pneumatycznym czyszczeniem palnika. To dopiero pierwszy sezon więc trudno się wypowiedzieć na temat spalania. Pale Lavą 8mm, popiół ciemny, pylasty jak mąka. Poniżej moje ustawienia:

    MOC MINIMALNA
  •         MOC WENTYLATORA: 30%
  •         ZWŁOKA WENTYLATORA: 15 SEK
  •         DAWKA PALIWA: 25%
  •         HISTEREZA: 5 st.C
    MOC MAKSYMALNA
  •         MOC WENTYLATORA: 60%
  •         ZWŁOKA WENTYLATORA: 15 SEK
  •         DAWKA PALIWA: 60%
  •         HISTEREZA: 10 st.C

 

KONTROLA SPALANIA

  •     TEMP PRACY AUTOMATYCZNEJ: 120 st.C
  •     HISTEREZA PRACY AUTOMATYCZNEJ: 15 st.C
  •     HISTEREZA SPALANIA: 30 st.C
  •     TEMPERATURA MAKSYMALNA: 600 st.C
   
    STOPIEŃ 1
  •         TEMPERATURA SPALANIA: 290 st.C
  •         MOC WENTYLATORA: 32%
    STOPIEŃ 2
  •         TEMPERATURA SPALANIA: 350 st.C
  •         HISTEREZA GRANICZNA: 4 st.C
  •         MOC WENTYLATORA: 36%
    STOPIEŃ 3
  •         TEMPERATURA SPALANIA: 400 st.C
  •         HISTEREZA GRANICZNA: 6 st.C
  •         MOC WENTYLATORA: 41%
    STOPIEŃ 4
  •         TEMPERATURA SPALANIA: 450 st.C
  •         HISTEREZA GRANICZNA: 8 st.C
  •         MOC WENTYLATORA: 45%
    STOPIEŃ 5
  •         TEMPERATURA SPALANIA: 500 st.C
  •         HISTEREZA GRANICZNA: 10 st.C
  •         MOC WENTYLATORA: 50%
    STOPIEŃ 6
  •         TEMPERATURA SPALANIA: 540 st.C
  •         HISTEREZA GRANICZNA: 12 st.C
  •         MOC WENTYLATORA: 56%

Temperatury spalin maks 160 st.C. Kocioł pracuje tylko na stopniu 5 i 6 gdyż pracuje z buforem. Obecnie 3 odpalenia na dobę.

Zastanawia mnie czy ustawienia mocy minimalnej i maksymalnej mają jakiś wpływ na poszczególne stopnie mocy ? Ktoś ma jakąś większą wiedzę na temat ustawień tego kotła ? Ogólnie brakuje informacji na temat tego sterownika i ustawień, choć sam kocioł pracuje dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy kolega ma te ustawienia kotła wprowadzone przez instalatora czy samodzielnie ?

niestety nie ma za wiele informacji, trzeba  by rozmawiać z producentem lub serwisantem bo to mała firma ze świętokrzyskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotne ustawienia ustawiał dostawca kotła, niestety z powodu błędu w instalacji rozruch został zatrzymany w połowie. Po usunięciu błędu w instalacji ustawienia skorygowałem tak jak napisałem wyżej. Od tamtego czasu po prostu działa. Co do samego producenta - nie mam żadnych problemów z kontaktem z nim.

Pytanie jeszcze jest takie: komora popielnika/spalania pokrywa się białym osadem, a sam popiół jak wspominałem jest ok i jest ciemny. To coś może oznaczać ? bo w sumie tylko ten osad skłonił mnie do prób z innymi ustawieniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.