Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus Logano 221A Ze Sterownikiem Tech


walot

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Od września ogrzewam dom kotłem Buderus Logano 221a połączonym ze sterownikiem Tech St 290.

Przy obecnie niskich temperaturach ( -16 C) piec nie osiąga zadanych temperatur i w mieszkaniach jest zimno.

Spalanie eko wzrosło praktycznie 3 krotnie.

Do ustawień pieca nie wiem jak się dobrać i nigdzie nie znalazłem pomocnych wskazówek. 

To wina automatyki czy raczej niedocieplonego domu?

Macie jakieś przemyślenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną kwestie a mianowicie od samego początku na sterowniku w miejscu temperatury spalin miałem zapalony wykrzyknik. Dla instalatora nie było to niepokojące wiec temat odpusciłem.

Ostatnio na jednym z filmików youtube odkryłem ze tego wykrzyknika nie ma tam być a w miejsce jego powinna widnieć temperatura spalin. Ma to ogromny wpływ na pracę sterownika z PID.
Po rozmowie z instalatorem wymontowałem czujnik i zauważyłem ze pokazuje on temperaturę ( opadała ze 170 stopni w dół ) Jak wsadziłem go ponownie znów zapalił sie wykrzyknik. 
Czujnik spalin ma długość ok 6-8 cm. Teraz jest wsadzony ok 1,5 cm i wyswietla mi temperaturę ok 156 stopni. 
Moje pytanie brzmi : Czy ta temperatura jest rzetelnie podana ???
Na moje oko 80% zczytanej temperatury pochodzi z zewnątrz czopucha a tylko te wsadzone 1,5cm jest dogrzewane. Czy ma to jakieś znaczenie?
I czy jest możliwe ze po wsadzeniu czujnika w całości temperatura w czopuchu przekracza 450 stopni i brakuje skali odczytu i wywala wykrzyknik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zabudowe do tego zaworu ale odkręciłem celowo aby sprawdzić poprawność założenia zaworu w instalacji.
Problem w tym ze jak zakładam siłownik i podpinam regulator pokojowy Tech st 290 to od razu zawór zamyka sie do 0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest wszystko podpięte prawidłowo to wyłacz ochrone powrotu kotła bo będzie ci zamykało zawór ...  ale z tego co widze to nie masz czujnika na powrocie przy kotle bo nie wskazuje temperatury  powrotu ....

co do kwestii czujnika temperatury spalin u mnie jest włożóny cały i pokazuje prawidłowo więc najprawdopodobnie jest coś nie tak z twoim czujnikiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujnika temp powrotu i nie mam czujnika sterowania zaworem. Niestety kupując regulator pokojowy tech siłownik i zawór 4d nikt nie wspomniał o module sterowania zaworem.
Mam wrażenie ze sterownik st 61v4 załatwia sprawę w 100% i wszystko będzie grało jak należy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki pozakładane i wszystko śmiga jak należy :)
Na moje niefachowe oko kocioł nabrał znacznie lepszej kultury pracy automatycznie sterując zaworem 4d.
martwi mnie jednak zbyt wysoka temperatura spalin i ten parametr -20 w prawym dolnym rogu sterownika 
Nie wiem też dlaczego st500 nie pokazuje pracy regulatora pokojowego? 

post-37102-0-15848900-1453026786_thumb.jpg

post-37102-0-09070600-1453026800_thumb.png

post-37102-0-36461500-1453026829_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr -20 to obniżenie pokojówki czyli jak dom jest nagrzany sterownik na kotle dostaje sygnał aby przymknąć 4D właśnie o tyle czyli 20 stopni.

Na module ST-500 nie będzie pokazywał parametrów sterownika pokojowego ale jest to wina sterownika ST-480 który nie wyświetla tego parametru na module ST-500.

Będziesz musiał porządnie zasiąść do instrukcji obsługi ST-480 bo masz jeszcze wiele parametrów do ustawienia.

No cóż temp spalin wysoka na ale taki urok tego kotła po prostu wypuszczasz kasę kominem w obecności dużej ilości sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oman7 jesteś niezastąpiony :)
Faktycznie sypkiej sadzy jest sporo na szamotkach w kotle. 
Z tej instrukcji St480 to ja nie wiele wyniosłem. Nie mając podstawowej wiedzy teoretycznej w praktyce mogę tylko improwizować.
O których parametrach piszesz i które priorytetowo powinny być zmienione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.