Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie Ustawień Mojego Kotła Kamen Dual Komfort


kaniamateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na forum.

Od 3 miesięcy jestem w posiadaniu pieca kamen dual komfort. Jednakże ciągle mam pewne wątpliwości czy moje ustawienia są do przyjęcia. Ogrzewam dom o pow. 190m2, dom starego budownictwa, ocieplony w br. styropianem 8 cm. Piec ma moc 20 kW, palnik ekoenergia. Wewnątrz pieca po kilku dniach palenia tworzy się taka 0,5 warstwa sadzy. Piec czyszczę raz na tydzień.

Od 20 listopada do dziś spaliłem ok. 800 kg ekogroszku. ustawienia są następujące:

1. czas podawania 13 s

2. czas przewy podawania 63s

3. nadmuch 40 %

4. czas podawania w podtrzymaniu 25s

5. czas przewy w podtrzymaniu 33 min.

6. wentylator w podtrzymaniu :czas pracy 25 sek co 4 minuty

7. temp na kotle 55 st.

8. temp CWU 41 st.

mam założony zawór 4- drogowy i na dom puszczam 42 st.

Proszę o poradę czy jestem jeszcze w stanie to jakoś dopracować żeby spalanie było mniejsze czy to spalenie które mam teraz jest w porządku. Mam jeszcze jedno pytanie, bo ostatnio przy dmuchawie zauważyłem, że jest taki drut z obciążnikiem przykręconym śrubką i jeśli nim poruszę to mocniej dmucha w palnik. Obecnie wydaje się mi że jest przysłonięte na maksa. nie wiem czy mam to jakoś zmienić czy zostawić tak jak jest.

Z góry dziękuję za sugestie i ewentualne porady.

 

Pozdrawiam

Mateusz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że tragedii ze spalaniem nie ma - bądź co bądź stare budownictwo - jeżeli nie masz w popiele niespalonych koksików, to nie ma co miodu szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Fajnie że ktokolwiek się zainteresował tym tematem. Sterownik mam tech ST-480. A podpowie ktoś jeszcze w sprawie tej przysłony wentylatora? bo nie wiem czy próbować jeszcze tam coś ustawiać czy zostawić tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kamen dual komfort,czy ktoś przez ten rok dołączył do grona posiadaczy tego piecyka,a jak koledze Mateuszowi idzie spalanie.Czy polecacie któryś ze sterowników i który dobrze radzi z rusztem awaryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.