Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamen Dual Komfort Czy Wart Uwagi?


Kjuku

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Odpowiedział mi że w żeliwny nie spalimy peletu 

Handlowy bełkot, w tym super hiper też nie spalisz pelletu tak jak trzeba, a byle jak to spalisz w każdym.

Z resztą palenie pelletem w kotłach z podtrzymaniem, gdzie więcej paliwa idzie podczas przestojów niż podczas pracy to bzdura.

Do pelletu powinien być palnik z zapalarką.

Ale ty już podjełeś decyzję o kupnie to może przekażesz nam uwagi jako użytkownik tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego kotła można dokupić zapalarke z tego co wiem tylko czy jest sens. Tak jak pisałem jest to dla mnie faworyt co do mojej kotłowni. Jeszcze opinia mojego hydraulika i pomęczyć handlowców o cenę bo jest za duża. Jak sądzicie będzie współpracował ten kocioł z pompą ciepła woda powietrze. Tylko grzanie wody zimą przez kocioł a latem sama pompa. Jeden handlowiec mi mówił ze to trzeba coś wyliczać jakieś projekty robić. Nie znam się na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieudacznik znajdź na str grenia autoryzowanego sprzedawcę jak najbliżej twojej lokalizacji z pewnością ci pomoże w sprawie kontaktu z użytkownikiem. A odnośnie sterowników to już sam nie wiem, nie znam się na tym, ale jak jest za duży wybór to człowiek zaczyna za bardzo kombinować, ale jak dla mnie chyba faworytem jest igneo slim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby sterownik można doposażyć w sonde Lambda to ciekawe jak większość firm twierdzi że ona się nie nadaje  do takich warunków (to nie samochód ) jedynym dodatkiem na rynku jak na razie był pomiar temperatury spalin. Co do samego palnika to nie ma on jakiś wielkich możliwość. Poza innym wyglądem. Problem tych wszystkich firm produkujących kotły jest taki iż nie do końca są te kotły testowane. Jeżeli ta firma tyle sprzedaje do Niemiec to jezeli rynek jest tak chłonny to co Niemcy kotła nie umieją sobie zrobić. Większości w Polsce jest taki bum na ekogorszek. Po za tym iż obudowa jest ze stali nierdzewnej ten kocioł nic nie ma tylko wysoką cenę. Podstawowy bład jaki popełniany jest podczas projektowania paleniska to to iż czasem palenisko ma za dyzy zakres działania jeżeli chodzi o moc. Jest projektowane dla całej gamy kotłów, gorzej później z pracą na mniejszych mocach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest bardzo dobrze rozbudowany ale ja mam wypuszczone dwa kable do salonu jeden do sterowania temp. pomieszczenia a drugi do sterowania piecem. I jest problem bo nie widzę takiego na stronie producenta. Tech ma dotykowy z możliwością ustawienia pieca i temp.

http://www.techsterowniki.pl/shop,28,68,st-280 co owym sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że model sterownika uzależniasz od ilości kabli rozprowadzonych w domu.

Sterownik ma być przede wszystkim funkcjonalny i obsługiwać sprawnie te funkcje które są potrzebne do prawidłowego działania kotła.

A jak będzie dobry sterownik z wszystkimi funkcjami to przez brak kabelka zrezygnujesz z niego?

To śmieszne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nawet nie na takiej opcji tylko się pytam bo jak go kupię a nie będzie pasował to tylko dać dziecku i niech się bawi he. Myślę że zakupię dodatkowo zapalarke do peletu i zastanawia mnie ta sonda lambda jaką rolę by odgrywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że już nie wiesz co chcesz - przede wszystkim kotła się nie kupuje  gdyż "ma wszystkie bajery " a pod konkretne paliwo , już ci pisałem że kocioł do wszystkiego to kocioł do niczego

Głównie pod kątem palnika, poczytaj o problemach palenia w takim palniku paliwem innym niż ekogroszek np palenie pelletem to bzdura, nie do zrealizowania  i nie ważne czy palnik jest żeliwny czy nierdzewny czy marmurowy ze złoconymi wstawkami.

Widzę że kol Andrzej już mnie uprzedził.

Ty kupujesz drogi , chyba najdroższy kocioł na rynku a jednocześnie nie wiesz co od niego chcesz.

 

Co do wymiarów kotła i czopucha to praktycznie każdy z producentów wykona taki na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom kocioł który mi pasuje to eg duo multi. Poprostu jak coś kupuje to lubię być świadomy zakupu dlatego tak temat drążę.70-80 % na stawiam się na eko groszek. Reszta to pelet miał. Jest regulator pokojowy tech oczywiście dotykowy możliwością podłączenia tradycyjną metodą. http://www.techsterowniki.pl/shop,27,139,st-283

Powinien być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten palnik nadaje się do palenia paletu więc nie widzę problemu. Tak mówił handlowiec jest opisane w specyfikacji. Czego sądzisz że jest to bzdura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze palnik do groszku nie będzie spalał poprawnie - czyli bez sadzy i z przyzwoitą sprawnością pelletu - to różne paliwa.

Po drugie handlowiec chce ci ten kocioł sprzedać, i nie będzie w tym kotle palił, tylko ty.

Do pelletu są inne palniki a tym to może ten pellet zwęglisz ale bez poprawnego spalania.

Gdyby było poprawne spalanie zarówno pelletu jak i ekogroszku to ten palnik byłby rewelacją na rynku a tak jest elementem prezentacji handlowca i prania mózgów kupujących przez obrotnych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki za wyjaśnienie. Wszystko to chwyty marketingowe. Sam handlowiec potwierdził jak mu to powiedziałem co wyżej jest napisany. Awaryjnie spali he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegi @nieudacznika istotne są dwa podrozdziały  tego bloga

 http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/palniki-retortowe/   

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/  

 

gdzie autorzy nic nie piszą o spalaniu pelletu i innych zamienników węgla.

Co do opinii Zawijana to można go nie trawić, nie lubieć,  ale trzeba przyznać że wiedzę ma i raczej na minę nie wpuszcza a wiedza tam zawarta jest dla niektórych wręcz bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego maila dostałem odnośnie palnika.

 

Miałem ochotę go zamontować w swoim kotle ale na razie brak funduszy gość który go prezentuje jest też sprzedawcą grenia ten palnik ma zamontowany w swoim kotle jak pokazane jest spalanie do wydaje się że do eko groszku jest oki w tym palniku opał spala się jak gdyby na palniku a nie w paniku dlatego popiół jest bardziej i lepiej dopalony . możesz z nim się dogadać i zamontuje ci w innym kotle rbr ekouniwersal też nieduży kocioł za mniejsze pieniądze i z najbardziej zaawansowanym sterownikiem z dostępem przez net

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego maila dostałem odnośnie palnika.

 

,,,, możesz z nim się dogadać i zamontuje ci w innym kotle rbr ekouniwersal też nieduży kocioł za mniejsze pieniądze i z najbardziej zaawansowanym sterownikiem z dostępem przez net

pozdrawiam

 

 

Kolego Nieudacznik13, oprócz marketingu oficjalnego producentów kotłów, jest także obecny na forum i nie tylko tym, tak zwany  "marketing szemrany".

Jest on zdecydowanie bardziej niebezpieczny od kolorowych folderów prezentujących produkty, ponieważ skierowany jest bezpośrednio do osoby poszukującej porady.

 

Tutaj zacytuje fragment definicji:  Przez niektórych teoretyków marketingu, marketing szeptany utożsamiany jest z pojęciem marketing wirusowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zacznie się polka gdyż wyskoczy jak diabeł z pudełka któryś z piewców rbr . :D

A tak na boku to kolego @nieudacznik czy przeczytałeś ze zrozumieniem  ze strony zawijana na temat kotłów i palników czy jesteś już zaślepiony  korespondencją z handlowcami, których dawno na naszym forum nie było.

Jedno jest pewne to są dobrzy handlowcy, sprzedają to czego praktycznie nie ma na rynku w cenie o 30% wyższej od innych praktycznie takich samych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczytałem i większą mam świadomość ten mail został napisany wczoraj przeze mnie a dzisiaj dostałem odpowiedź. Każdy chce sprzedać i naprawdę dobrze mawiają makaron na uszy. Pozostaje mi tylko zebrać myśli wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby nie ulec emocją i z dystansem traktować wypowiedzi osób mających korzyści, czyli wszelkiej maści handlowców. Ogólnie temat kotłów na paliwo stałe jest straszny., u jednych cieknie, inne trzeba domowo poprawiać i nie mają żadnych atestów, inne mają słabą sprawność itd itp. Lepiej już wygląda rynek kotłów na pelet. Osobiście z eg nie rezygnowałbym, ale starał się o kontakt z użytkownikiem.

Co prawda nie mam doświadczenia z peletem, ale w greniu uzyskałem info że palnik został stworzony do spalania groszku i pochodnych oraz gorszej jakości peletu, dlatego ta zapalarka pojawia się w opcjach dodatkowych i możliwość wyposażenia w sterownik igneo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak tam gdzie kocioł ma stać jest ściana o szerokości 120cm obok kotła są drzwi 80 cm więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonił dzisiaj handlowiec w sprawie kotła eg zapytałem się o zapalarke. Oto co usłyszałem od niego. Zapalarka nie ma sensu ponieważ piec ma podtrzymanie i to się nie sprawdza. Tak mi powiedzieli w greniu. Dziwne to po co mieli by ją proponować. Może być tak że wcale nie dzwonił do nich handlowiec. Odrazu dostałem ofertę na jakieś pompki powrotu czy jakoś tak i info ze pięć o takich wymaganiach jak chce czopuch góra podajnik z prawej jest dostępny od ręki. Co do ceny to już przyjazna dla kieszeni. Czy słyszeliście o firmie PAW która robi pompki jakieś termostaty z tego co powiedział handlowiec niemiecka. Na necie nic nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.