Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam takie pytanko odnosnie zaworu 4d,przy obecnych temp co jakis czas dogrzewam dom i np przechodzac z trybu letniego na tryb piorytet b. lub ogrzewanie domu silownik afriso otwiera mi sie na,maxa i co jakis czas zamyka do temp zadanej zaworu, w tym czasie cala goraca woda z pieca idzie w instalacje i schladza mi kociol. jakas porada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić odczyt temp.zaworu z 30 do 45sek. U mnie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max. temp. powrotu podniesc np. do 80 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić odczyt temp.zaworu z 30 do 45sek. U mnie pomogło

wydaje mi sie ze im szybciej bedzie odczytywal temp to szybciej bedzie sie zamykal ustawilem na 20s na probre.

ochrone powrotu mam wylaczona bo mi warjuje, tzn dziala jakis czas a po chwili otwiera sie zawor na max i tak zostaje

a ogolnie to tak macie ze po przelaczeniu trybu otwiera sie na max i cofa zawor???bo np w trybie piorytet bojlera jak sie nagrzeje cwu to zawor stopniowo sie otwiera i wydaje mi sie ze tak powinno byc zmieniajac tryby.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q-vUubsVjsM

https://www.youtube.com/watch?v=rKQ8_9xpBqU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jak zmienisz z letniego na inny tryb to porostu zawór się kalibruje i dlatego otwiera się na max.

nic z tym nie zdziałasz.

Zmień jeszcze skok zaworu zmień na 5 % do masz na 45% może przez to szaleje.

U mnie co pewien czas też sie kalibruje ale to mi w niczym nie przeszkadza.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was sam montował przepływomierz? Jeżeli tak w jaki sposób? Nawierciliście dziurki w turbince i do tego przykręcaliście czy jakoś inaczej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam montowałem ale mam tą wersję mniejszą. Montowałem na na silikon. we wcześniejszych postach masz film i fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi21898 - niestety zdjęcia nie działają. Jeżeli masz jeszcze je na PC proszę prześlij mi na mail: featmilka (małpka) gmail (kropka) com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, możesz wysłać fotkę tej Twojej "turbinki" ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, to taka sama jak ja mam. Tam gdzie masz przykręconą osłonę wiatraczka, to demontujesz te śrubki i przystawiasz do wlotu dmuchawy (tak żeby zakrywała turbinka cały wlot do dmuchawy). Przez te otwory odznaczasz na dmuchawie w którym miejscu  masz nawiercić otwory do nagwintowania i montażu turbinki. Tylko delikatnie aby nie uszkodzić w środku dmuchawy i potem dokładnie dobrać długość śrub mocujących turbinkę aby nie zablokowały dmuchawę. 

potem przykręcasz osłonę wraz z turbinką do dmuchawy. U mnie jest przykręcona na 3 śruby, czwarta tylko trzyma osłonę turbinki.

A tak szczerze, to pewnie i na dobry sylikon lub jakiś klej byś przykleił i też byłoby OK. Posmarować, na jakiś czas chwycić na opaski elektryczne do związania sylikonu i będzie OK. Nie ma tam jakiś okropnych przeciążeń :) szczególnie jak będzie pracować w PID i v3.

Wybór należy do Ciebie :)

Jak sobie poradzisz zdaj relację jak teraz będzie piecyk pracował w  PID.

Powodzenia :) i pozdrawiam.

post-53390-0-86197900-1462469743_thumb.jpg

post-53390-0-01168500-1462469757_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak już się uporasz, to daj czas na ustabilizowanie się pracy z PID. Musi trochę popracować :) Cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że na dmuchawie mam otwory :) Generalnie w DEFRO chyba ktoś zapomniał tego dodać...Dzięki gilal! Jak byś był kiedyś niedaleko Myślenic - zapraszam po coś dobrego za pomoc! 

 

Jutro skończę wygrzewać posadzkę to posprzątam sobie w weekend piec i odkręcę dmuchawę i spróbuje to podłączyć - nie wiem jeszcze tylko czy uruchomię go z tym teraz czy dopiero na jesień po przeprowadzce ;) A czy dmuchawę mogę rozkręcić? Myślałem, żeby zamontować to tak samo jak osłonę na tej małej turbince tyle, że na dłuższych śrubach. 

 

Mam jeszcze 2 pytania - polecacie jakiś realnie dobry opał z internetu? I czy zostawiać teraz w podajniku groszek czy wyczyścić go całkiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykręć nrmalnie do boku obudowy dmuchawy (patrz fotki) TYLKO DOBIERZ ŚRUBKI NA DŁUGOŚĆ. I niech popracuje trochę piecyk z PID :)

Pozdr

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak u Was grzanie CWU w "trybie letnim" i z PID-em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączyłem podłogówkę i ogrzewam tylko grzejnik łazienkowy + CWU ale mam ustawiony kocioł na pompy równolegle. Moc kotła najniższa jaka może być czyli 25 %, a i tak wchodzi w nadzory od czasu do czasu. Nie powiem Ci jeszcze ile spala bo dopiero w piątek wyłączyłem podłogę i od razu zasypałem jeden worek żeby zobaczyć ile mniej więcej będzie spalał na tych ustawieniach, a Tobie jak się sprawuję na PID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś przełączyłem w tryb letni, CWU ustawiłem na 54st i histereze 2. Ale tak obserwuje to tu jest inaczej jak miałem w wcześniejszych sterach. Ster pilnuje temp. kotła ale pompa CWU chodzi cały czas żeby mocno nie przebijało na kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, też przełączałem i widziałem, że ustawiasz tylko temp. cwu i pompa chodzi cały czas, tylko ciekawe czy to jest ekonomiczne. Kilka postów wcześniej chyba chłopaki pisali, że ten tryb lato nie jest ekonomiczny ale nie jestem pewien czy to było w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wylaczcie sobie pompę CWU w menu serwisowym żeby wam nie chodziła cały czas, szkoda węgla, u mnie większość czasu w trybie lato piec siedzi w nadzorze. Cwu 55 stopni histereza 5 i pompka załącza się tylko z histereza. Dobija piec 55 stopni pompka się wyłącza i finito. Nic wam nie zagotuje, u mnie w nadzorze Max 62 stopnie i sobie siedzi godzinami jak nie mam odbioru. Non stop pracująca pompka wychladza wodę no i szkoda prądu.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na pompach równoległych grzanie cwu i dwa grzejniki w łazienkach pompa co załączona na stałe na najniższym biegu. 23 kwietnia zasypane 125kg. Jeszcze mam ok 50kg. Wiec spoko. Jak mi sie skończy Eko to wyłączam kocioł i odpalam pompę cwu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo grzanie CWU tryb lato 55 stopni zadane, histereza 5, pompka pracująca tylko w histerezie spalanie 3kg/dobe. Od praeie 2 tygodni nie dogrzewam już łazienki recznikowcem i wychodzi ze podajnik 125kg starczy na 41 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w v4 jest inny procesor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.