Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej chodź o stan podtrzymania.

 

Masz moduł internetowy do tego pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego grzecznie się pytam to grzecznie odpowiedz a nie wymądrzaj się.

Nie chcesz pomóc to się nie odzywaj. Zresztą nie myl pojęć - nadzór to co innego niż stan czuwania, o który pytałem

Przepraszam jeżeli uraziłem ale jak się decydowałeś na sterownik z PID to chyba coś na ten temat poczytałeś. PID właśnie tak działa że cały czas pracuję. Edytowane przez Darek1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj! wesje oprogramowania do 2.4.2 piec powinien caly czas pracowac najlepiej bez wchodzenia w stan nadzoru, jesli wchodzi w nadzor zmniejsz moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy instalacji grzejnikowej jest możliwe takie działanie jak mówicie. Przy grzaniu podłogówka to nie ma szans ustawić aby piec działał ciągiem gdyż musiał by chodzić na bardzo niskich mocach co za tym idzie wydzielanie się kondensatu w Kominie, przy pracy ciągłej również piec więcej spala juz to testowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, po wyczyszczeniu całego palnika i wentylatora jadę na ustawieniach fabrycznych i jest git. moc kotła 60% nadmuch dolny -2 górny +2 i reszta fabryka. sadzy brak tylko pył. Szczęka mi opadła jak zobaczyłem popiół :o he he. Pozdrawiam

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu więc napisze tutaj. Posiadam piec Defro Duo 20 kW. Problemem jest niska temp. spalin, która wynosi obecnie 68 stopni. Jak można ją podnieść? Temp. na piecu 64 stopnie, powrót 57, piec pracuje na 60% mocy. Podczas największych mrozów spaliny dochodziły do 95. Komin suchy ale mimo to się o niego obawiam.Sterownik K1Pv2 z aktualizacją 2.4.1 Pracuje na PiD.

Edytowane przez irecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czujnik spalin jest czysty ?Może czujnik jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować w otwór gdzie siedzi czujnik wsadzić termometr do żywności lub zwykły termometr przyłożyć do rury. Może nie będzie idealny pomiar ale będziesz miał pogląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kimin z wkładów ceramicznych to nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem termometr spalin,wyniki pomiaru są porównywalne więc termometr jest dobry. Czyściłem dzisiaj piec, wszędzie sucho podobnie jak w kominie(sprawdzone w wyczystkach góra i dół). Wentylator na PiD pracuje cały czas, więc może nie jest tak źle. W ustawieniach nie ma możliwości podniesienia temp. spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole na tym pidzie duże masz spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do kupna sigmy uni 16 kw z nowym sterownikiem k1pv3 i zastanawiam się jak będzie działać ten sterownik z podłogówką, bo przy nim jest praca ciągła. Czy ktoś ma może tylko podłogówkę z tym sterownikiem i jak to się sprawuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem termometr spalin,wyniki pomiaru są porównywalne więc termometr jest dobry. Czyściłem dzisiaj piec, wszędzie sucho podobnie jak w kominie(sprawdzone w wyczystkach góra i dół). Wentylator na PiD pracuje cały czas, więc może nie jest tak źle. W ustawieniach nie ma możliwości podniesienia temp. spalin?

Temperature mozna podniesc w ustawieniach serwisowych,max dla pid to 260stopni,u mnie na pidzie max 120s,temp.spalin reguluje dmuchawa w zaleznosci od poboru ciepla i ustawienia mocy kotla aby nie dmuchac ciepla do nieba.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim problemem jest pewnie to ze kociołek pracuje na niskich mocach tez tak mam 80-120max jak podniosłem moc spaliny tez idą w górę.aktualnie 60% mocy. Temp zadana 65 powrót 46-52 nie wiem czemu wacha mi się zadana między 61-67 spada i rośnie. Co zrobić żeby oscylowała o 1-2st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do kupna sigmy uni 16 kw z nowym sterownikiem k1pv3 i zastanawiam się jak będzie działać ten sterownik z podłogówką, bo przy nim jest praca ciągła. Czy ktoś ma może tylko podłogówkę z tym sterownikiem i jak to się sprawuję

Moze lepiej pytaj juz o K1Pv4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze niebawem, a dziala o wiele lepiej niz v3 i pelna wspolpraca z emodul.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to trzeba będzie w moduł internetowy się zaopatrzyć; ) to dobrze w sumie jak będą nas tak rozpieszczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.