Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam problemu sam sprzedaje m.in węgiel:)

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę do Techa w poniedziałek i niech działają z aktualizacją. A co do wiatraczki z turbinka to się zastanawiam ale chyba zamówię z tego co wiem jak dzwoniłem do nich z miesiąc temu to koszt 280 plus przesyłka razem wychodzi 313zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co inwestować w wentylator z przepływomierzem jak taniej jest sam przepływomierz sterownik i tak wysteruje dmuchawe tak jak mu wskaże przepływomierz dokupić turbina wgrać soft i cieszyć się z pracy kociolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego same przepływomierze sprzedają i powinno działać koszt to jakieś 80 zł + przesyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi daj znać jak zamontujesz czy zmieniła się charakterystyka pracy z Pid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dam znać. Mam nadzieje ze będzie poprawa. Nom tez czekam na aktualizację.

 

Przestawiłem dziś kociołek

Mic na 62%

Temp zadana 65

podawanie 1\3

Przerwa 55\90

Korekta powietrza górna +5

Korekta dolna +2

 

Reszta bez zmian

I jeszcze jedna sprawa wszystkie Danfossy na max. Temp reguluje pogodówka.

 

Jest różnica bo przez pół dnia trzyma 65-66 st.

 

Jak sie włączyła pompa cwu to spadła do 53 ale w miare szybko rośnie.

 

Spaliny 120-140.

Zobaczymy co bedzie dalej.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy w v3. Są jeszcze jakieś zmiany czy tylko opcje do przepływomierza dochodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego same przepływomierze sprzedają i powinno działać koszt to jakieś 80 zł + przesyłka

Montaż to kwestia wywiercenia 4 otworów i ich nagwintowanie? Czy jakoś inaczej można tą przeplywke zamontować? Snoop i to w połączeniu z dmuchawka wpa 120 hl będzie działało jak zestaw rvt14 co teraz do nowych montuja (oczywiście aktualizacja softu wiadomo konieczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy w v3. Są jeszcze jakieś zmiany czy tylko opcje do przepływomierza dochodzą?

Tutaj jak na chwile obecna moze sie wypowiedziec tylko wwoytek i gilal  :P  :P  :P  bo oni korzystali z k1pv2 i przeszli na v3 

wwoytek mowil mi co za zmiany male tam doszly ale nie pamietam dokladnie wiec nei bede sie udzielal co by glupot nie pisac.

Osobiscie sam bede modernizowal bo widzialem jak to pracuje u wwoytka na tym samym kotle tylko moj 15 a jego 12

Wiec pora bedzie i na mnie isc w tym kierunku.

 

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy w v3. Są jeszcze jakieś zmiany czy tylko opcje do przepływomierza dochodzą?

Zmiany wdoczne to automatyczna kontrola nadmuch i łożysk dmuchawy.

Napewno jest inna kontrola spalania. U mnie to się sprawdza :) a mam rynienkę :)

I oczywiście palę z PID

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie do wwyotek i gilal czy na tej nowej dmuchawce jest podane ile zużywa ona Watów? Bo że zdjęć tabliczki na niej nic nie podają na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie do wwyotek i gilal czy na tej nowej dmuchawce jest podane ile zużywa ona Watów? Bo że zdjęć tabliczki na niej nic nie podają na ten temat.

Jak sobie przypominam to chyba max 80w. Ale chyba na pełnej mocy pracuje tylko przy testach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś dane do porównania spalanie itp przed i po zamontowaniu turbinki?

Ja nie robiłem :) może WWOYTEK coś robił.

Widzę jak teraz spala i to jest całkiem inna praca niż przy v2

Śmiało testować :) ja jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli choćby poprawia efektywność spalania (ta sama dawka paliwa tylko lepiej dopalona) to zwiększa poprzez to sprawność kotła także do wzrostu spalania w tym przypadku nie powinno dojść

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Tym zapytaniem śmiało uderz do wwoytka bo on wiem a raczej napewno odpowie na to pytanie tym bardziej że nie należy do partii RP by wydawać kasę w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż to kwestia wywiercenia 4 otworów i ich nagwintowanie? Czy jakoś inaczej można zamontować?

Tak mi powiedzieli ze powinna ta dmuchawa działać. A zamontować można jak sie chce ja zobaczę albo wywiercę albo na taśmę dwustronną przykleję na razie.

 

Myślę ze jak koledzy sa zadowoleni z efektów to warto zrobić taka modyfikacje i przetestować u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak panowie dzwoniłem do techa i miły pan powiedział mi tak można zainstalować sobie oprogramowanie v3 do starego motoreduktora tylko trzeba wyłączyć czujnik hallotronowy podajnika i wpisać ręcznie nastawy mocy w menue serwisowym z oprogramowania v2 i powinno działać a dlatego trzeba przepisać bo nowy motoreduktor ma inne prędkości :) Zasugerowałem też o nowych opcjach z ilością spalanego opału godzinowego i dobowego i aktualnej mocy kotła, powiedział ze zgłosi to tak więc czekamy :)

Nie ma co dzwonić i pisać do defro bo nic nie powiedzą od razu do techa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki wpływ na palenie ma max temp spalin w menu serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.