Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

spoko :) tylko sorki za jakość

Tak planuje. W pełnym automacie i pelletem. Powinien piec się rozpalić jak spadnie temp. o histereze na CWU i jak nagrzeje ma sie wygasić.

Jak to bedzie to się zobaczy :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy pompach równoległych przy załączeniu CWU powrót mam min 42 st. I rośnie moze wolniej ale rośnie. Musze wypróbować priorytet bojlera jak to bedzie działać.

Macie bardzo małe spalanie ja przy takich temp ok 16 kg spalam pompy co i podłogowa chodzą non stop w domu 22 - 23 st. Nie mogę niżej zejść ze spalaniem. Dom mam z porothermu 44 bez ocieplenia i tynku zewn. Ale klimat w domu ok. Nie mam puszki hermetycznej hehe.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jaki wpływ na spalanie Eko ma temp na kotle mam 68 st. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy pompach równoległych przy załączeniu CWU powrót mam min 42 st. I rośnie moze wolniej ale rośnie. Musze wypróbować priorytet bojlera jak to bedzie działać.

Macie bardzo małe spalanie ja przy takich temp ok 16 kg spalam pompy co i podłogowa chodzą non stop w domu 22 - 23 st. Nie mogę niżej zejść ze spalaniem. Dom mm z porothermu 44 bez ocieplenia i tynku zewn. Ale klimat w domu ok. Nie mam puszki hermetycznej hehe.

Jak normalnie spada temp. na CWU to tak na chwile spada powrót do 42°, ale jak jest już blisko uruchomienia ogrzewania CWU, a zaraz ktoś się mył/kompał i raptem spadnie temp. na CWU to taki chwilowy powrót może być (bynajmniej u mnie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że czy 68 czy 60 nie ma to zauwazalnego znaczenia dla spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ze te zawory 4 drogowe nie są takie dobre nie potrafią tak szybko wyregulować tak chwilowego dużego zapotrzebowania, tu można by jeszcze zmienić czas pomiaru temperatury przez czujnik ,osobiście posiadam 3 drogowy zawór który steruje temperatura na ogrzewanie podłogowe ,a ochrone powrotu mam za pomocą pompy i przy załączeniu cwu 140l płaszczowy spadek ok 5-8 st czasem 10 w duże mrozy i naglym spadkiem temperatury na zewnątrz (czujnik temperatury i krzywa grzwecza )zależy jakie jest zasilanie ogrzewania podłogowego pale z pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cwu robi,dużo zamieszania w temp. Ja mam 54 ST. histereza 4. Temp po kąpieli spada do 40 st nawet u góry a na dole zasobnika nawet 7 jest. Mam pompę ciepła 250l. Zobaczymy jak na,wiosnę,odpalę ile zeźre prądu hehehe ale przynajmniej kociołek odpocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu mają zawory 4 drogowe do czego jak nagle po załączeniu pompy cwu przed 4d wysysa cwu sporo ciepła a wezownica u mnie w cwu 22kw mis odebrać ciepła chcąc zagrzac w momencie wodę. Po to są opcje z priorytetem bojlera żeby dopasować i mieć powrót poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z 4d ładnie dogrzewa mi powrót bez tego to masakra by była a z siłownikiem i pogodówką to bajka mam obniżenie i po dogrzaniu pomieszczenia ładnie trzyma 22 st. Przy nagłych wahaniach temp zewn. Tylko dogrzewa a pózniej podtrzymuje temp. Na niższej temp za zaworem a reszta idzie na powrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy priorytecie nie zrobi się dużego zamieszania w obiegu co? Przecież sie wychłodzi i będzie musiał ponownie go rozgrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zrobi dogzanie cwu trwa 10 minut Max i nie wplyta to kompletnie na temp przynajmniej u mnie mam cały dom OP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak temp powrotu spada 30 stopni to dużo powstają odkształcenia i naprężenia blachy w instrukcji kotła pisze żeby nie dopuszczać zimnej wody czyli nie schładzać bo może to spowodować uszkodzenie kotla ale każdy ma inny układ kotłowy jeden poprawny drugi troszkę mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzymig ale czy Ty umieszcz czytać, pisałem Ci ze min chwilowa temp powrotu to 45 gdzie po kilku minutach jest 50-60. Nie ma siły musi się powrót chwilowo wychłodzić chcąc dogrzac zimny zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak normalnie spada temp. na CWU to tak na chwile spada powrót do 42°, ale jak jest już blisko uruchomienia ogrzewania CWU, a zaraz ktoś się mył/kompał i raptem spadnie temp. na CWU to taki chwilowy powrót może być (bynajmniej u mnie :) )

jaki masz w tym piecu wentylator ? Wpa 6?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile masz na cwu ustawioną temperaturę dziwi mnie jak ktoś ma 40-45°. Jak ktoś zamierza w lato tak grzac wodę to nie zazdroszczę

Edytowane przez Erpolis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato trzeba trzymać cwu minimum 60, temp Cwu równa się temp pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 to porażka. Jak mam 68 na kotle to z 50 do 54 dogrzewa przez 5min. Temp na kotle spada do 62. Ciągle jest gorąca woda na wylocie z zasobnika.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi 21898 to jest wzorowo zrobiona instalacja i optymalne temperatury tak trzymaj

Edytowane przez krzymig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp.co 68.

powrót 53.

Wyższego nie da rady powrotu wycisnąć

Nie mam nic do kolegi Snopi21898 ale 15 stopni różnicy między zasilaniem, a powrotem i to ma być wzorowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica zależy od potrzeb. Może być 8 stopni a może być 15, wszystko zależy od warunków zewnętrznych i zapotrzebowania na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Tobą nex do końca. To znaczyło by, że kolegą snopi przy mrozie na dworze -20 i dużym zapotrzebowaniu będzie miał powrót 40-45 stopni?! Moim zdaniem wszystko zależy od instalacji i przeważnie ten problem jest przy instalacji mieszanej z zaworem 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka instalacje i przy mrozie nie zauważyłem żeby powrót mi aż tak spadał. A nawet jak spadnie to głowy sobie nie urwie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak jak,na moje rozwiązanie z op i grzejnikami to powrót mam i tak wysoki bo powrót z op ma ze 28st. Nie mam żadnego podmieszania na op tylko 4d załatwia sprawę i dogrzewa. Przy samych grzejnikach byłby pewnie 60 albo i wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko :-) Chodzi tylko i wyłącznie o żywotność kotła. Producent zaleca niby minimum 55 stopni, a z tego co piszą koledzy to doborze żeby nie był niższy niż 50 stopni. Nie mówię teraz o chwilowym spadku jak włączy się pompa od CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.