Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienilem na 250 zobaczę czy cos da podczas utrzymywania temp zadanej ale pewnie nic. Zauważyłem ze jak zmienię o 10 to nadmuch tez zmienia się chwilowo o -10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzicie ja przy dzisiejszej rozmowie z serwisantem techa powiedziałem ze piec strasznie wolno reaguje i ciężko dochodzi do temp. zadanej jak jest skok to powiedział żebym zmniejszył temp spalin z 250 na 180 bo algorytm sie wtedy zmienia dla mnie to dziwne bo piec na pidzie u mnie ma max jak pracuje 140 i tak mu powiedziałem a on ze to nic zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zmieniłem na noc zobaczymy co bedzie jutro.

Tez tak myślałem ze temp spalin cos tam ma wspólnego z praca pid.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja turbinke zamówiłem, zobaczymy jaki będzie efekt. Wąż do dopowietrzania zasobnika paliwa też ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawego napisałeś, jeśli chodzi o rozbudowanie/ aktualizację panela sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie krótko i na temat: żeby dodali parę wykresów, możliwość widoku z jaką aktualnie pracuję palnik i możliwość sprawdzenia ile spalam chwilowo dobowy i sezonowo.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja posłałem coś takiego
1 - przy wykresie dobowym pracy kotła wyróżnienie kolorem np.
czerwonym punktów przejścia kotła w stan nadzoru,
2 - wyświetlanie parametrów dobowego zużycia paliwa, średnie zużycie
paliwa, aktualnej mocy z jaką w danej chwili pracuje kocioł.
3 - wyświetlanie obrotów wentylatora.
Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Snoopi21898 do ciebie doszedł już zestaw bo jestem ciekawy efektów :D

 

Witam

Dzwoniłem właśnie na serwis Defro. Dziś wysłali to jutro pewnie dostanę przepływkę.

To dam znać co i jak.

 

Odnośnie temp. spalin to powiem że sterownik szybciej reaguje na zmiany spalin i dawkowanie powietrza.

Jestem jeszcze w pracy jak wrócę to zobaczę jaki będzie wykres z całego dnia 

 

audilhr napisz jak sytuacja u Ciebie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj znowu dzwoniłem do techa kazał mi wydłużyć max czas przerwy , spaliny ustawiłem na 160 jest lepiej łaniej trzyma i tak jak mówisz reakcja inna tylko jak włączy się cwu to spada strasznie temp z 60 na 50 i długo dobija to trzeba by jeszcze poprawić w algorytmie żeby szybciej załączał większą moc i by było już git ale poczekajmy na nową aktualizacje i zobaczymy czy dadzą nam nowe okna i ulepszony pid.

@snopi 21898 i @wwoytek zaraz wam coś na priv napisze hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak przyjdą spore mrozy to przy tych ustawieniach temp. spalin piec może mieć problem z dogrzaniem. Może ktoś z was sprawdzał w ustawieniach serwisowych współczynnik temperatury Mofeta czy jakoś tak standardowo jest 0 ale można zmienić do 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczynnik temp. Mosfeta - zmieniłem z 0 na 1 i wywalił mi błąd - zły wentylator czy jakoś tak. Moze chodzi o wybór wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki się zapytam czy ktoś może zna wydajność godzinową starego motoreduktora czyli ile wypcha grochu przez godzinę ciągłej nie przerwanej pracy.

Oblicz sobie ze starej tabelki mocy. Nowy motoreduktor podaje pół kg węgla na minutę pracy, Stary prawie połowę mniej, ale z tabelki dokładnie sobie policzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczynnik temp. Mosfeta - zmieniłem z 0 na 1 i wywalił mi błąd - zły wentylator czy jakoś tak. Moze chodzi o wybór wentylatora?

Chyba nie ja zmieniłem na 25 ale nie wiem czy coś się zmieniło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbinka założona, aktualizacja zrobiona

post-66668-0-44924700-1455135114_thumb.jpg

post-66668-0-32519400-1455135128_thumb.jpg

post-66668-0-78198300-1455135151_thumb.jpg

post-66668-0-01577600-1455135166_thumb.jpg

post-66668-0-23710500-1455135181_thumb.jpg

post-66668-0-97135100-1455135229_thumb.jpg

post-66668-0-98204200-1455135262_thumb.jpg

post-66668-0-07527400-1455135293_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kombinujesz nadal z mocą, masz 62 procent. Co to za Pid co trzeba w nim grzebać i ustawiać moc w zależności od temperatury zewnętrznej. Dla mnie dramat. Powinno być 100 procent stałe, a piec powinien sobie sam dobierać wartości odpowiednie do aktualnej mocy na jakiej pracuje piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi a czemu masz zamknięta klapke wentylatora? Mam tą samą dmuchawe i aby klapka była otwarta śruba musi być w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że dzięki turbince nie potrzebna jest dmuchawa z czujnikiem hallotronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No narazie tak ustawiłem jak miałem zobaczę jutro bo trzeba poczekać na efekty. Pierwsze wnioski są takie ze piec łagodniej pracuje i dochodzi do zadanej. Z mocą zobaczymy jak przestawię na 100 procent jak będzie sie zachowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej pozycji klapka wentylatora jest otwarta.

post-65332-0-49687200-1455136339_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.