Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozdzielacz Capricorn, Rotametry Nie Pracują


gylorm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niby wszystko jest dobrze, CO z kaloryferów chodzi bez zastrzeżeń, podłogówka też chodzi ale pojawiło się ale. Mianowicie rotametry na górnej listwie (czyli z zasilania zasilanie z kotła) nic nie pokazują pomimo tego że podłogówka grzeje (jakiś obieg jest). Zawory na dolnej belce są odkręcone na maksa, próba regulacji rotametrami na górnej nie daje żadnej zmiany na skali. Rozdzielacz jest na pięć sekcji, największa czyli hool ma jakieś 15m/kw podłogówki, reszta czyli kuchnia, łazienka, wejście, korytarz są mniejsze (poniżej 10m/kw). Pompa Vilo. Rozdzielacz Capricorn. Mam kilka zdjęć poglądowych może to coś rozjaśni.

Czemu rotametry nie wskazują przepływu wody w l/min?

 

Możliwe jest, że listwa która jest na górze powinna być na dole?

post-60486-0-74490100-1450130008_thumb.jpg

post-60486-0-62086100-1450130063_thumb.jpg

post-60486-0-53304000-1450130101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, też tak miałem.Zakręciłem zasilanie i powrót na rozdzielaczach, wykręciłem rotametry wylałem wodę poruszałem tym pływakiem w środku i zakręciłem z powrotem.

Po tym zabiegu działa jak należy. Zrób tak i daj znać czy pomogło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Ja cały czas myślałem, że w tych rotametrach powinna być woda. Sugeruję się tym, że w starym domu, rozdzielacz bez regulacji na rotametrach miał wodę w środku i działał bezbłędnie.

Ktoś ze znajomych rzucił hasło że listwa z rotametrami powinna być na dole, za ta druga na górze. Powstaje tylko pytanie która będzie zasilana a która listwa powrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do górnej belki podłączono zasilanie z kotła i jest to belka zasilająca pętle OP to wszystko jest podłączone OK - ze skali na przepływomierzu widać że powinien pracować na zasilaniu.

 

Czy układ działał wcześniej bez problemów?

Nie pasuje mi trochę ta przylga i głowica na zaworze trójdrogowym - czy ten zawór na pewno jest zaworem termostatycznym mieszającym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi to na zawór rozdzielający Herz. Jeśli to jest herz to masz go źle założonego. Widać nawet po strzałkach na nim że coś jest nie tak. Powinien być założony na powrocie. Strzałkami zgodnie z kierunkiem przepływu czynnika powrotnego. Tu masz instrukcję http://www.herz.com.pl/grafiki/1_kt_7761_calis_ts_rd.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.