Skocz do zawartości

Prośba O Pomoc W Uruchomieniu Instalacji Podłogowej

BartekCz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Pierwszy raz piszę na tym forum jednak od dłuższego czasu śledzę wątki tu poruszane.

Potrzebuję Waszej pomocy.

Instalator w ubiegłym roku stworzył instalację co (wszystko, oprócz kotła oraz jego podłączenia). Do dnia wczorajszego wszystko stało nieruszane - zajmowałem się sprawami wykończeniowymi. 

Sprawy tak się potoczyły, że kocioł podłączyłem sam (instalator do kotłowni wprowadził zasilanie i powrót - wystarczyło podpiąć kocioł). 

Przyszedł jednak czas na uruchomienie instalacji. 

Od pionu głównego odchodzi rozgałęzienie na rozdzielnicę, w której znajduje się listwa zasilająca i powrotna do grzejników oraz drugą rozdzielnicę w której jest listwa zasilająca i powrotna a także pompka do podłogówki.

Grzejniki działają ok.

Co do podłogówki to myślę, że udało mi się ją odpowietrzyć, jednak nie hula tak jak powinno.

Zerknijcie proszę na zdjęcie rozdzielnicy podłogowej i oceńcie czy jest wszystko dobrze podłączone. 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Pozdrawiam

Bartosz

post-65565-0-14755000-1448478565_thumb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

To, że brakuje głowicy to wiem. Na czym polegają kłopoty z regulacją? od czego są uzależnione? Rozumiem, że ogólny schemat jest poprawny?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do odpowiedzi

Na czym polegają? No np. "nie hula jak powinno". Nie napisałeś nic nt. co to oznacza, a to cenna informacja.

Masz przepływy na rotametrach? Jakie?

Co do poprawności, to upewnij się, że wszystko masz zgodnie z rys. poniżej:

post-18583-0-62398000-1448481905_thumb.jpg

Do prawidłowego działania tego typu rozdzielacza potrzeba min 20 st różnicy między tym co chcesz posłać w podłogę, a zasilaniem z kotła.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do odpowiedzi

Przepływy na rotametrach są w granicach 50% na 1 biegu pompy, 80% na 2 biegu pompy, 100% na 3 biegu pompy. 

Instalację mam kompletną prócz głowicy termostatycznej.

Wynika z tego, że faktycznie to tylko kwestia regulacji.

Może faktycznie problem tkwi w tej różnicy temperatur pomiędzy zasilaniem z kotła a docelową temperaturą idącą w podłogę...

Co do tego, że nie hula - odpowietrzone wszystko mam, natomiast cały czas słyszę jakby pompa mieliła powietrze. Poza tym temperatura na powrocie jest o wiele niższa, niż na zasilaniu (aż takie byłyby straty ciepła?) - górna listwa, którą woda wraca z instalacji jest wręcz zimna (nieco cieplejsza jest od strony pompy). 

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz nam jakie masz temperatury z pieca, jakie temperatury w pomieszczeniu gdzie jest OP.

Czy pompę odpowietrzałeś? Sprawdź czy zawór termostatyczny przypadkiem nie zawiesił się - wciśnij kilka razy trzpien zaworu i zobacz czy odbija z powrotem.

Zaworem regulacyjny pod pompą służy do nastawiania temp. zasilania pętli OP - odkręcając go zwiększasz temp zasilania pętli OP, dławiąc go zmniejszasz temp. zasilania OP.

Odnośnik do odpowiedzi