Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek I Bojler


lukbud1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, założyłem samodzielnie instalacje co w nowym domu, 2 rozdzielacze z grzejnikami  1 do podłogówki ekipa zrobiła posadzi teraz czas na resztę. I na tym etapie chciałbym się poradzić w doborze bojlera. Mianowicie do ogrzewania chcę podłączyć kominek z płaszczem na układzie otwartym -wymiennik -kocioł kondensacyjny gazowy. Pytanie  jaki bojler dobrać i do jakiego układu go podłączyć otwartego czy zamkniętego? Widziałem bojler stojący na 2 źródła ciepła kominek + gaz czy to się sprawdza? proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup stojący dwuwężownicowy, w dolną wepnij kominek w ukł. otwartym, w górną kocioł gazowy w ukł. zamkniętym. Co do pojemności to zależy ilu was jest w domu, a jeszcze ważniejsze ile kobiet w rodzinie  :) a poważnie to standardowo na rodzinę 200 L wystarczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem rozwiązania widziałem różne ale myślę że w połączeniu tych dwóch piecy tak bedzie najprościej , myślę o pojemności 120 litrów narazie jest nas dwóch.

Jeżeli chodzi o podłączenie do obiegu otwartego to musi być dodatkowa pompa? czy ta jedna da rade? czy zastosować zawór trójdrogowy do regulacji priorytetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.