Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe - Grzeje Tylko Częściowo


Dzeju

Rekomendowane odpowiedzi

No to kiepsko. A działało kiedykolwiek? Tzn było dobrze i nagle przestało grzać?

 

Trzeba podejść kompleksowo i wszystko od kotła do podłogi posprawdzać. Wpięcie pomp, moce pomp, sterowanie, długości pętli, czy nie sa zapowietrzone, czy średnice właściwe itd. Potem regulacja. Jak efektu brak to zmiana koncepcji zasilania podłogi i przeróbka.

 

Wyjścia są dwa: 1. wołać tego co robił i niech to doprowadzi do normalnej użyteczności, 2. jak wg. pierwszego jest OK, to wołać drugiego. Jak naprawi, uruchomi i zadowolony będziesz, to rachunek powinien pokryć ten pierwszy. Niestety Twoje nerwy masz w gratisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednią zimę było ok ładnie wszystko grzało. Ok, będę dzwonił do niego i zobaczymy co on poradzi. Tak czy inaczej jeszcze raz Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak kolega pisał wyżej, ten typ mieszania wymaga minimalnej różnicy temp kocioł-podłoga na poziomie 20 sC. Oznacza to, że gdy chcesz na mieszaczu otrzymać 40 sC na belce zasilania, to musisz go zasilać temeraturą minimalną 60 sC. Taki typ i tego nie przeskoczysz, a samo rozwiązanie raczej trudne jest do regulacji, zwłaszcza gdy dobrowolnie pozbawiasz się narzędzi do tego służących (brak rotametrów, brak zaworu powrotnego).

 

Jaki cel ma taki mieszacz? zabezpieczenie przed uszkodzeniem instalacji? Podnosząc temp. na piecu zwiększa się zużycie gazu i przez co robi się mniej oszczędnie.

 

U mnie układ wygląda jak na zdjęciu w załączniku. Mam pompę z regulacją trzy stopniową i co ona daje?

1) Przy ustawieniu na drugi bieg i temp na kotle 48stopni, na rurce zasilającej 46stopni, a na termometrze nad pompą w rozdzielni 38stopni

2) przy ustawieniu na pierwszy bieg temp na kotle 50stopni, na rurce zasilającej 48 stopni, a na termometrze nad pompą w rozdzielni 48stopni. Po 15 minutach temp. na termometrze nad pompą urosła do 70stopni.

 

Która z tych opcji będzie bardziej optymalna zużycie gazu/temp w pomieszczeniu?

post-66188-0-06303300-1451830752_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszacz ma na celu przygotowanie wody o zadanej temp.

Jak sam stwierdziłeś - podnoszenie temp to zwiększenie zużycia gazu - jak ci na tym nie zależy to tak zostaw, ale pełne sterowanie i oszczędności będą dopiero po zmianie układu na schemat firmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przeróbka tego będzie opłacalna w porównaniu do zużycia gazu? Przeszukałem dużo schematów i większość jest z mieszaczami 3-zaworowe, 4-zaworowe itp. Czy mógłbyś podpowiedzieć jaki schemat masz na myśli?

Czy takie coś ma być?

dz01MDAmaD00MDI=_src_184928-regulacja_og

 

 

W tym temacie jak i innych ludzie pisali o zamknięciu by-passów, chciałem na próbę u siebie zobaczyć, ale nie mam żadnego zaworu nawet na śrubę imbusową, ale mam pociągnięty drucik do głowicy regulującej, ale czy zakręcając głowicę nie zamknę obiegu wody na wylocie?

Jeżeli mam termometr nad pompą to lepiej jak jest wyższa czy niższa temperatura?

 

Jaki może być koszt przeróbki mojej instalacji na poprawną wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma regulacji bypassu to trudno

Ta głowice reguluje temp wody w rozdzielaczy - tej która jest podawana na podłogę - temp jest pokazywana przez termometr. 

Ja bym zrobił coś podobnego jak pokazujesz, ale widzę na stronie  producenta kotła, że już nie ma rozwiązań firmowych dla modelu atmosferycznego.

Mieszacz z zaw 3-D +regulator pogodowy - wtedy można regulować temp wody w podłodze np wg temp na dworze.

Lub jeszcze prościej na zaw 3-D termostatycznym

 

Wróć z pytaniami do tematu, który założyłeś bodaj wczoraj, tam był "schemat " na nim trzeba coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.