Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Instalacji


t983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o ocenę instalacji załączonej na zdjęciu. post-65315-0-64494000-1447330026_thumb.jpg

Czy według koncepcji zastosowanej przez hydraulika jest szansa aby zawór 3d dogrzał powrót?

Temperatura zadana na piecu 50C a temperatura powrotu to 30C. Jakiekolwiek ustawienia na zaworze 3d nic nie wnoszą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś, że "Jakiekolwiek ustawienia na zaworze 3d nic nie wnoszą."

Czyli miejsce montażu jest złe, a reszta układu ze zdjęcia też dziwna.

Weź to narysuj co i jak masz i daj fot tego rysunku.

 

Ponadto aby mieć np 50C na powrocie na zasilaniu musi być min 10C więcj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cały układ w kotłowni. Nie posiadam zbiornika cwu. Chciałem jedynie od hydraulika zabezpieczenia powrotu. Teraz żałuję że nie zrobiłem zaworu 4d. Ten obecnie zamontowany 3d to chyba tylko służy aby zmieszaną wodę puścić na układ co jest niepotrzebne. Dodam że piec pali teraz 20Kg na dobę. wszystkie grzejniki poskręcane na 3. wszystkie chłodne, lub zimne. Wcześniej ogrzewałem dom starym piecem gazowym z otwarta komorą spalania (patrząc na koszty to ten ekogroszek będzie droższy niż gaz). Poniżej schemat:

post-65315-0-72060300-1447333752_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jakiekolwiek ustawienia na zaworze 3d nic nie wnoszą.

 

Bo masz podłączone drugie zasilanie na CO. Jak zmienisz ustawienia (zwiększysz opór) to pompa zaciąga przez zawór 3d tylko tą drugą nitką(spod zaworu różnicowego.

Pozatym nawet jeśli w tek opcji to by było podłączone prawidłowo to zawór pracowałby w funkcji regulacji temp wyjścia CO a nie ochrony powrotu

 

Jak chcesz ochrony powrotu to schemat wg linka od @Sambora - ja mam taki układ i wszystko jest ok

I hydraulika zmień albo przygotuj schemat i powiedz mu że ma podłączyć wszystko jak na schemacie - ja tak zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.