Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena instalacji


Dominik88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Proszę o ocenę mojej instalacji .

Defro Komfort Eko Duo Uni R 20 kw  sterownik k1prv4

sterownik pokojowy defro spk lux

Dom 205 m

instalacja zrobiona jako grawitacyjna

grzejniki stare żeliwne łącznie 198 zeberek

grzejniki nowe alu 17 zeberek

jedna faviera 2metrowa

Problemem jest bardzo duże spalanie ok 80 kg ekogroszku na dobe instalacje ogladało juz ok 10 hydraulików i każdy ma inna koncepcje ja juz jestem załamany po 1 sezonie, jeden mówi wymienić grzejniki na nowe drugi ze nie wymieniać tylko zawór 4d ale za bardzo nie wiedza gdzie go założyć itp jeden wielki cyrk ja sie na tym nie znam wiec bardzo proszę o pomoc.

Zależy mi zeby w razie braku prądu można było palic na ruszcie awaryjnym grawitacyjnie 

Piec jest praktycznie na tym samym poziomie co najniższe grzejniki. 

Bardzo prosze o pomoc.

SS850806.JPG

SS850807.JPG

SS850808.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja co najmniej dziwna - dom piętrowy a naczynie w kotłowni?

Niech autor tego tematu narysuje tą fantazję instalatora- ołówek, kartka a później zdjęcie.

Inaczej mało można doradzić.

Te 80kg to  ok 14-16kW ciągłej mocy cieplnej- tu raczej trzeba ocieplić lub wstawić okna + ew korekta nastaw sterownika , ważna jest temp zasilania instalacji i powrotu na kocioł a o tym nic nie wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dziękuję za zainteresowanie się tematem.
Dom jest piętrowy wstawione są nowe okna i drzwi strop ocieplony ściany podwójna cegła i lufy. W domu jest cieplo. Problemem jest to że piec nie chodzi długo w potldtrzymaniu zaledwie ok 4 minut po czym nagle temperatura spada o 15 20 stopni i musi od nowa wszystko nagrzewać. Później postaram się rozrysować cała instalacjePodłączenie pieca 1.jpegPodłączenie pieca 2.jpeg

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drugie naczynko na górze w lazience

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąwszy kwestię niebezpiecznej instalacji, jakiś dziwny układ z tym zaw.3D,jaką on miałby pełnić funkcję?może coś źle interpretuje bo instalacja w obrębie kotła nie jest dobrze widoczna przez te rury opatulone otulinami ale wydaje mi się że obie pompy zasysają wodę z zaworu 3D jak w zał.#1

Powinno być jak w zał.#2

KLK.jpg

KJK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja zbudowana źle. Przy zaworze 3d pompę stosuje się tylko na jednym z przyłączy. Taki sposób podłączenia jak masz teraz będzie ok jeśli zawór 3d zamienisz na 4d lub wdrożysz schemat #2 odpowietrznika ale tylko jeśli jest możliwość poprowadzenia osobnej rury do naczynia. Jeżeli nie to zostaw 3d tylko przenieś go na powrót razem z pompą - rozwiąże to problem bezpieczeństwa ale wtedy potrzebne termostaty na grzejnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.