Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Podłączyć Pogodówke Do Pieca Defro Duo Uni


mq21

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podłączyć pogodówke do pieca Defro duo uni ze sterownikiem K1. Posiadam siłownik SM 4.6 zaworu 4 drogowego oraz czujnik zewnętrzny zakupiony w Defro. Proszę o sposób połączenia tego układu. Moja wizja to połączenie wszystkich elementów do sterownika pieca K1. czy to dobry sposób czy macie inne sugestie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale nie znalazłem, chodzi mi konkretnie jak połączyć siłownik zaworu do sterownika k1. Są 3 końcówki przewodów i nie wiem do których zacisków sterownika je połączyć. Może ktoś zna temat i pomoże mi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, bardzo mi pomogłeś. Teraz mam kolejne pytanie, czy ten siłownik będzie pracował we współpracy z czyjnikiem zewnętrznym po podłączeniu pogodówki bo teraz podłączyłem sam siłownik zaworu i ten się kręci i na końcu wyłancza się. Nie ma sygnału z czujnika dlatego kręci do oporu. Czyli jak będzie pogodówka podłączona do sterownika pieca to sama będzie się ustawiać temp. na zaworze? Czy dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Czujnik temp. zewnętrznej mam zamówiony a siłownik już zamontowałem i podłączyłem. Po podłączeniu pogodówki napiszę jak wszystko działa. Jesteś w temacie obeznany, jak będę potrzebował pomocy to się odezwię.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko pięknie działa sterowane regulatorem pogodowym. Regulator podpięty do sterownika kotła poprzez który sterowany jest płynnie siłownik zaworu, teraz temp. wyjścia zmieniana jest w zależności od temp. zewnętrznej (po ustaleniu własnej krzywej grzania). Dziękuję za pomoc. Temat zakończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.