Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna Praca Pieca Defro Duo Uni


barwas1573

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

niestety znowu pojawił się problem z moim piecem Defro Duo Uni 15 Kw ze sterownikiem K1Pv3 z pid.

 

Parę dni temu pod moją nieobecność zabrakło groszku przez co w nocy piec się wygasił, rano zasypałem rozpaliłem i piec wznowił pracę. Jednak od tego czasu z dmuchawą dzieje się coś dziwnego.

 

Zadaną temp. na piecu mam 62 stopnie, od zawsze było tak, że temp. spadała do 58 stopni, wiadomo dmuchawa wtedy pracowała na 100 % aby szybko dogrzać piec. w kilka - kilkanaście minut dochodził do zadanej temp i znowu dmuchawa pracowała na 5 - 25 %.

 

Obecnie temperatura spada do 50 stopni a dmuchawa pracuje na 20 - 30 % przez co do zadanej temp. piec dochodzi w 30 minut albo i w cale nie uzyskuje zadanej temp tylko dogrzewa do 55 - 58 i tak stoi w miejscu. Dmuchawa pracuje na wolnych obrotach temp spalin nie przekracza wtedy 100 stopni a zawsze było to ok 120 - 140 stopni.

 

Zadzwoniłem do Defro z pytaniem, powiedzieli mi abym wgrał aktualizację, ale z racji, że nie mogłem wtedy podejść do pieca nie mogłem im podać jaki obecnie soft mam wgrany i zakończylismy rozmowę.

 

Stąd moje pytanie do Was abyście mi pomogli w doborze sterowników. Posiadam sterownik K1Pv3 z pid, w informacjach jest napisane tak: DEFRO K1Pv3 ADAPTIVE 2.4.3P/1.5.0 15 Kw UNI.

 

Proszę Was o pomoc co mam zrobić czy to wina oprogramowania czy jakiś ustawień których nie zmieniałem oprócz mocy kotła bo przerzucał groszek ale to zjechałem z 90 na 88 %.

 

Dziękuje i pozdrawiam a przy okazji Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.