Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler Wyciąga Ciepło Z Grzejników C.o


napster2

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzieki :) zaczne robic w poniedzialek, napewno jak skoncze umieszcze fotki i zdam relacje z dzialania instalacji, narazie dziekuje :)

 

 

a powiedz mi kolego jeszcze jakbym chcial podlaczyc naczynie przeponowe CWU to na zimnej wodzie, doplyw zimnej wody jest zrobiony tylko naczynie mamm dac miedzy zasobnikiem a zaworem bezpieczenstwa czy inaczej??

 

np: od strony wodociagow: zawor bezpieczenstwa, naczynie przeponowe, zasobnik czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie :) dzieki za wyczerpujace odpowiedzi, mam zasobnik 140l a minimum musi byc 5% pojemności daje to 7 litrów czyli moge smialo kupic 12litrowe naczynie a cisnienie wstepne moze byc 3 bar?

 

Zreszta zawsze mozna sobie dobic cisnienie np: do 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przerobiłem instalację powrotu Wężownicy z bojlera i już problem mam rozwiązany. Grzejniki grzeją i bojler również. Instalacja jest sterowana dwoma pompkami po przez sterownik poniżej daje zdjęcia Pozdrawiam i zamykam temat.

 

Dziękuje bardzo koledze "majschi"

 

post-65275-0-99348400-1447264376_thumb.jpg

 

post-65275-0-88042200-1447264406_thumb.jpg

 

post-65275-0-97745200-1447264434_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wysokie cisnienie na naczyniu przeponowym, podczas nocy otwiera sie zawor bezpieczenstwa, przed zamontowaniem naczynia nie bylo takich problemow , jak rozwiazac ten problem pomoze ktos?

 

 

post-65275-0-86903200-1447743837_thumb.jpg

 

post-65275-0-92000800-1447743861_thumb.jpg

 

 

post-65275-0-12101900-1447743881_thumb.jpg

 

 

post-65275-0-75814600-1447743896_thumb.jpg

 

 

Ciśnienie wstępne 3bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest zamontowany reduktor ciśnienia wody?Jeżeli tak to być może jest ustawione na nim zbyt wysokie ciśnienie wystarczy 3bar. Jeżeli nie jest to w dzień może być ok ale w nocy gdy pobory wody u użytkowników są mniejsze ciśnienie w sieci rośnie i wtedy zawór bezpieczeństwa u ciebie może wyrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak nie ma reduktora ciśnienia wody to ciśnienie wody dolotowej do zasobnika już jest wysokie ze zdjecia widać ze prawie 5bar  .Zawór bezpieczeństwa jest do 6bar ,wiadomo wraz ze wzrostem temperatury rośnie ciśnienie i wtedy zawór bezpieczeństwa musi wyrzucić wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to logiczne ze jak przekroczy 6 bar to zawór otworzy się, zamontuje reduktor i zobaczymy co bedzie. Ustawie go na 3 bary a naczynie przeponowe dam na 2,5 bara. Zdam relacje jak będę po przeróbkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.