Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt Co+Cwu+4D


Tholin

Rekomendowane odpowiedzi

 8: przepraszam za kolejne laikowe pytanie dlaczego? podczas braku prądu mam ruszt awaryjny otwieram zawór 4D na max i chociaż 3 grzejniki będą ciepłe . źle myślę?

 

Dobrze myślisz, ale to nie wymaga zaworu różnicowego, woda przejdzie przez pompę, natomiast problemem mogą być cienkie rury do grzejników lub zawory na grzejnikach


5.  opisie ZOP jest napisane ze powrót powinien być umieszczony w kotle na wysokości paleniska. czy to prawda?

 

Oj to taka półprawda, nie powinien być umieszczony na samym dole kotła

 

6 .Z tego co wyczytałem obieg do zaworu 4D i powrót ma być najkruszej jak to jest możliwe. Są do tego wytyczne? np zawór 4D musi być umieszczony minimum 100cm nad wyjściem z kotła.

 

100cm to za dużo powinno być 10cm

 

7. CWO po staremu wisi pod sufitem. czy czy dobrym pomysłem jest zastosowanie zaworu różnicowego na obiegu CWO? (ruszt awaryjny brak prądu)

 

Tak, dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam coś nie mogę tych zmięć dołączyć :)

 

Obserwacje po dwóch sezonach.

 

  • Za duży piec:( i tu moja osobista porażka) dom ok 200m2 nie ociplony duzo mostków cieplnych.  piec 26kW obawiam sie ze starczyła by 15kW. 
  • zaworu różnicowego musi miec odcięcie zaworami. w taryfie nocnej gdy piec obniża temperature woda przepycha się przez zaworu różnicowego. piec traci ciepło niepotrzebnie. ale za to łazienka zawsze ciepła(:1 kaloryfer:) nawet latem przy graniu wody
  • Sterownik Iryd, mało intuicyjny za mały wyświetlacz, Starszy nie widzi nawet w okularach, kotrast wyswietlacza nie za dobry.
    no chba nie tylko mi to przeszkadzało NOWY KOLOROWY IRYD PID na stronie producena jej niema ale na alledrogo juz jest
  • Niestety firma eCoal.pl v3.5 dopiero po jakimś czasie odpowiedziła na zapytanie ze do innych piecy nie dedykowanych jest sterownik bruli.pl v3.5 
    algorytm sterowania eCoal domnie przemawia i dostęp zdalny, dużo pracuje na wyjezdzie

https://docs.google.com/drawings/d/1ULonLDNXbjbibtf9gaO69WbNVNt79HaUTOvFmCJWF5s/edit?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.