Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Suszarni (6 Metrowy Kontener)


waleryqw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum,

Jestem w trakcie planowania budowy suszarni do drewna kominkowego i potrzebna jest pomoc z wyborem mocy kotła i ilości nagrzewnic oraz ich mocy a także zaprojektowania całej instalacji hydraulicznej.

Suszarnia to 6 metrowy kontener zaizolowany 100mm pianki. Myślałem o umieszczeniu 2 nagrzewnic z tyłu kontenera w połowie wysokości obok siebie i umieszczeniu kotłowni blisko kontenera w oddzielnym pomieszczeniu. Temperatura jaka mnie interesuje to min. 90 stopni C w środku kontenera przy jak największym przepływie powietrza wewnątrz.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie bardzo grubego drewna (kominkowego) wymaga specyficznych warunków, trudnych do osiągnięcia w warunkach "amatorskich". Koszt suszenia przewyższyć może zyski, płynące z zmniejszenia wilgotności. Odpowiednia obróbka (rozdrobnienie) i suszenie naturalne jest nie do pobicia, jedyny "koszt" to czas.

Wysoka temperatura nie jest potrzebna (bywa szkodliwa - zamyka pory na powierzchni drewna) potrzebny jest "ciepły wiatr"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre nagrzewnice mają przepływ powietrza sięgający 5500 m3/h czy 2 takie sztuki wystarczyłyby do osiągnięcia optymalnego nawiewu z tym że one mają 60kW każda. A co do wymiennika krzyżowego to myślałem o tym z tym że planowałem umiejscowić wlot świerzego powietrza z tyłu konteneru nad nagrzewnicami a wylot z przodu w drzwiach i tu jest problem z podłączeniem takiego wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aby osiągnąć efekt trzeba sporo nakładu. Aby połączyć wymiennik krzyżowy potrzebne są kanały. Wlot i wylot może być po tej samej stronie kontenera a kanał załatwi resztę czyli to aby powietrze  nawiewne była w jednej części a wylot naprzeciwko. kanał połączy instalację.post-4692-0-91085000-1445407747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.