Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gazowy Do Budynku W Zabudowie Szeregowej


RudyK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników i proszę o pomoc w doborze kotła

Mam dom jednorodzinny w zabudowie szeregowej 4 kondygnacje (w tym piwnica z garażem) gruby mur ceglany i ocieplony styropianem 5 cm. 16 lat temu zainstalowałem piec co 1 funkcyjny Junkers Eurostar 24kW. Instalacja w miedzi a grzejniki radiatory (wtedy były podobno super). Ostatnio piec co zaczął bardziej niż zwykle strajkować i już nawet serwisant nie jest w stanie go wyregulować a 2-giej płyty głównej ani 4-tego zaworu trójdrogowego nie kupię - to juz nie ma sensu.

Postanowiłem zmienić piec na nowy i może coś trzeba by jeszcze (grzejniki?).

Proszę o pomoc w doborze typu i  producenta kotła i ewentualnie nowych grzejników jeżeli to byłoby konieczne.

Pilnie czekam

Pozdrawiam

Rudy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podajesz jaki masz do tego kotła zasobnik, ale moc nowego kotła powinna być podobna jak starego czyli 20-24kW.

Obecnie kotły z otwartą komorą spalania są wycofywane - a do kotła turbo lub kondensacyjnego będzie potrzeba wkład kominowy powietrzno - spalinowy.

Wymianę grzejników na razie sobie odpuść.

 

Dobre firmy to np Wolf, tańsze to Termet, Immergas, po środku cała reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tą podpowiedź. Zasobnik mam 100l Biawar bo oryginalny zjadła korozja (ale dopiero po 14 latach). Pytałem również o grzejniki dlatego że dotychczas przez minione 16 lat nigdy w zimie nie udało mi sie dogrzać domu. Szczytem osiagnięć było 20,5 C w pomieszczeniu gdzie zamontowano programator z pomiarem temperatury a kilka z grzejników wogóle nigdy się nie nagrzewało. Niestety żaden z serwisantów czy instalatorów nie podjął się regulacji całego systemu. Moja instalacja jest rzeczywiście spieprzona i to na swój specyficzny sposób - zasady zachowane tylko jakoś nie działa !!! Co myślisz o markach takich jak Vissmann czy Junkers  ewentualnie Buderus    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kotły gazowe to podobna jakość , tu już trzeba na dostęp do serwisu patrzeć, długość gwarancji, cenę peryferiów.

Instalacja ma problem z brakiem prawidłowej regulacji wstępnej na grzejnikach, 

Możliwe że niektóre grzejniki są zapowietrzone, nie podałeś średnic rur do tych grzejników , więc nie wiadomo czy nowe  np większe grzejniki będą prawidłowo zasilane ze starych rur.

Musisz podać więcej szczegółów o instalacji np jakie duże pomieszczenia jakie w nich grzejniki, jakie rury do tych grzejników itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

sorry - była przerwa spowodowana wyjazdem słuzbowym. Dom to 4 kondygnacje każda 6x11 m. Salon na parterze otwarty razem z kuchnią i klatką schodową łącznie ok 50 m2. Pozostałe kondygnacje tradycyjnie 1 piętro 3 pokoje (2 małe 3x3 ,łazienka 2x3,5 i sypialnia 6x 4 reszta klatka schodowa i korytarz) , 2 piętro 2 pomieszczenia (pokój 6x4 , 6x5 ,reszta klatka schodowa i korytarz) ,piwnica(garaż 6x5 reszta 3 piwnice i kotłownia 1,5 x 3). Grzejniki to radiatory - niestety nieskuteczne (nigdy nie są w całości ciepłe i wystudzają się prawie natychmiast po wyłączeniu sie pieca co - fatalne rozwiązanie). Stropy w budynku ackermana ze styropianem pod wylewką i drewnianą podłogą, dodatkowo strop od garażu ocieplony styropianem 10cm.

Budynek wykonany z prawdziwej cegły (24 cm) też ocieplony styropianem 5cm i tynk 2cm. Instalacja w miedzi (22 w kotłowni i część pionów,  odgałęzienia 18 i chyba 16 mm ).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.