Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec gazowy do budynku 70m2


Zajaczek90
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez sorier,

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, poszukuję pieca gazowego. Dom jest ocieplony oprócz fundamentu (w przyszłości jest w planach), wszędzie są grzejniki - 7szt (stare - również będzie wymienione na nowe ale jak się uzbiera fundusze). W bryle budynku jest garaż oraz piwnica. Kubatura do ogrzania jest 199m3, garaż ma 68m3 a piwnica 54m3, całkowita kubatura wynosi ok 321 m3. Obecnie grzeje kopciuchem i nie chcę się go pozbywać. Jest w układzie zamkniętym i do niego jest podłączony bojler poziomy 120 l podwójną wężownicą "U" z firmy Galmet, druga wężownica bojlera jest zaślepiona korkami. Od roku mam kolektor słoneczny ciśnieniowy rurowy z 200 l zbiornikiem, która jest wpięta do ciepłej i zimnej wody użytkowej przy wspomnianym bojlerze. Komin jest o wysokości max 6,5 metra w pionie 3 kanałowy (kopciuch, wentylacja domu, wentylacja piwnicy), piec będzie montowany w piwnicy (mam dopuszczenie od kominiarza na umiejscowienie pieca) i wykorzystanie pionu wentylacji, która idzie z piwnicy a dorobić muszę nową kratkę wentylacyjną na dwór. Domowników jest 4, jedna łazienka - wanna. Mam kilka pytań do Was: 
1) Dlaczego słyszę po zaproszeniu montera że "Termet nie za bardzo, bo troszkę upadli na jakości"?
2) Jaki polecacie piec gazowy z zamkniętą komorą spalania - stosunek ceny do jakości ? Oraz jaka średnica odprowadzenie spalin z pieca gazowego? 
3) Jaką moc ? Większość mówią że max 15kW, czy wystarczy?
4) Czy w kominie dać w całości z rury dwuścienne koncentryczne ? Czy wystarczy do muru komina koncentryczne a potem jednoscienne ponad czape komina ? 
5) Czy na wykończeniu komina dać parasol czy coś podobnego do daszka ? 
6) W jaki sposób odporwadzenie skropliny ? To idzie z pieca czy z komina?
7) chciałbym móc naprzemiennie korzystać pieca gazowego lub węglowego jak to najłatwiej rozwiązać bez wymiennika ciepła?
8) Chyba że faktycznie są inne lepsze kotły w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- Termet jest kotłem budżetowym . Faktycznie jakość nieco gorsza niż parę lat temu.

2- Ja użytkuje Vaillanta VC15CS/1-5 i nie narzekam ale każdy ma swoje preferencje. Kosztuje obecnie 7 tysięcy i uważam iż wart jest tych pieniędzy bo zero problemów. Odprowadzenie spalin to fi 60/100.

3- 15kW mocy Ci wystarczy . Ja grzeje 100m2 i nie ma problemu. Termet zdaje się ma w ofercie kotły min 20 kW. Z mniejszą mocą mają w ofercie kotly z otwartą komorą spalania.

4- Jeżeli masz kanały o dużej średnicy to daj dwuscienne. Jeżeli średnica jest mała, instalatorzy puszczają tylko przewód spalinowy a kocioł pobiera powietrze bezpośrednio z szachtu.

5- Można założyć jeśli takie wykończenie montuje instalator ale nie jest to konieczne. Niczemu to nie służy, jedynie estetyka. Woda deszczowa spłynie tak jak kondensat do kanału.

6- Kondesat to skorplona woda ze spalin i spływa z wnętrza rury odprowadzajacej w kominie do osadnika w kotle a potem dalej rurką do kanalizacji. Każdy kocioł ma takie odprowadzenie kondensatu I nic tu nie potrzeba kombinować.

7- Masz zamkniętą instalację i wymiennik jest tutaj zbędny. To się instaluje gdy nie chcemy przerabiać instalacji systemu otwartego na zamkniętą.

8- Ja preferuję średnią półkę cenową. Ma to uzasadnienie w kwestii jakość- cena. Zakładam że uznany producent z wyższą ceną , da produkt bardziej dopracowany i niezawodny. Używam Vaillanta i jestem zadowolony.

Tyle z mojej skromnej strony, może ktoś jeszcze coś ważniejszego i mądrego napisze. Hejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

1.Szukaj montera/instalatora/autoryzowanego serwisanta (najlepiej w jednej osobie) w swojej okolicy i bierz najprostszy (w budowie i obsłudze) kocioł wyposażony w funkcje które są ci naprawdę potrzebne. Wszystko się psuje, więc ważne jak szybko i za jaką cenę da się kocioł naprawić,  a nie jak bardzo jest niezawodny wg różnej maści znawców.

3.Jeżeli kocioł 1f to moc jak najmniejsza.

4.Jeżeli komin jest w dobrym stanie to nie ma sensu dawać wkładu koncentrycznego.

5.Do każdego systemu kominowego masz dedykowaną nasadę

6.Przez kocioł do kanalizacji.

7. Nie potrzebujesz do tego wymiennika, tylko zawory. Wymiennik dajesz gdy kocioł na paliwa stałe jest w układzie otwartym, a gazowy w zamkniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.