Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Głupi nie jesteś... ale czy rozumiesz?

 

Rozumiem doskonale.

 

Przypomnę, to Ty zapewniałeś,że ogrzeje

To Tobie i dokumentom zawierzył sprzedawca,że to kocioł 26kW

 

To Ty później zwalałeś winę na ustawiaczy,że się nie znają

To Ty później szukałeś winy karoki,timona,suspensera i kogo tam jeszcze z doborem kotła

 

To Ty obiecałeś dojechać i poprawić instalację i w razie potrzeby zmienić czy to palnik, czy sterownik czy kocioł.

 

Nikt się tego nie doczekał, karoka wziął sprawy w swoje ręce, wymienił kocioł, wstawił podobnej mocy z odpowiednim do mocy palnikiem

Dopiero się zaczęło, teraz się jeszcze okazało,że to Bietka winnna i jej dom, kocioł jakis nie taki a Ty rozpocząłes pisanie,że ten powinien chodzić do 16kW

 

W całej tej sytuacji w żadnym momencie nie było Twojej winy, kocioł super, ino wszyscy na około to wały i głupki.

Jakbyś się potrafił zachować chociaż tyle,że z Karoką byś się porozumiał i razem może byście podjechali, pewnie by tematu nie było.

Co więcej, jakbyś po ludzku napisał, pomyliłem się, kocioł nie daje rady, chyba jest za mały, pomożecie? Wszedłes na obce sobie podwórko i poległeś. Większość osób by Ci tutaj pomogła, zresztą rady były, poprawić instalkę, większy palnik albo OE 35kW, tyle,że Ty wolałes się ze wszystkimi spierać, zatem teraz zbierasz bardzo zasłużoną burzę za swoje nie fair zachowanie

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy za duży czy za mały to już wynika z zamiłowań inwestora. Bardziej problem leży w tym że on nie potrafił prawidłowo spalić tego co miał na palniku. Przecież jak by się okazało że pytka sobie z mocą (22-26KW) ze spalinami do 200st i spalał a nie przeżucał albo produkował spieki, nikt by nic nie mógł powiedzieć bo winna by była tylko i wyłącznie właścicielka która żle sobie wyliczyła. A tak sytuacja wyglada zupełnie innaczej bo ta moc przy poprawnie pracującym kotle okazała się dobrą mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś potrafi już podać jakie jest zapotrzebowanie cieplne obiektu bietki?

Ja się pomyliłem. Przyznaję. Nie doceniłem tych "metrów kwadratowych u bietki". 

Metr metrowi nierówny.

 

Tak samo jak nie równy jest 1kW mocy grzewczej z nowego Ogniwa 26kW  w porównaniu do 1 kW otrzymanego z innego kotła na rynku

Czy kotły produkowane przez  Skampa o mocy 25kW  lub RBR 23kW  lub np Defro , Sasa mają większe kW niż nowe kotły Ogniwa?

Pewnie tak, i dlatego RBR bez problemu działa, a M-ka nie dawała rady.

 

A instalacje CO do których podłącza się kotły na węgiel są w większości prymitywne i o czym pewnie nie wiedziałeś, lecz stanowią większość odbiorów na rynku grzewczym dla kotłów węglowych.

 

PS

Zawijanie,  ja jak czegoś nie wiem to się pytam, a szczególnie jak idzie o wydanie cudzej kasy, a ty się żadnym momencie nie nie spytałeś o rzeczywiste metry do grzania i wyszło to co wyszło. 

 

Czyli smród i niesmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam Wam, wszystkim, takie sobie pytanie...

Czy kocioł OEPM 26kW jest za duży, czy za mały?

Bo był czas, że wrzeszczeliście, że za duży. A teraz wrzeszczycie, że za mały. :) Coś się w nim w międzyczasie zmieniło???

 

Za mały do czego i za duży do czego? Za duży do nowych domów po 100-140m2? - z całą pewnością tak.

Palnik może być ciut maławy, wielkość jego wyjścia na paliwa to powiem,że bardzo optymistycznie z tym 26kW na kotle w kotłowni domowej, zresztą sam to piszesz.

Rozumiem,że gdzieś tam trochę Ty jesteś winny i być może wskazujesz na winę osoby sprzedawcy - Karoki. Skoro tak, to można by te koszty na pół....

 

Ewentualnie inaczej, czy myślisz o odkupieniu kotła od Karoki i sprawdzeniu na tym węglu od Bietki do jakiej mocy na stabilnym odbiorze można go spalić? Czy tez porównać to z węglem na którym badaliście? W jeden dłuższy dzień porównanie 2 węgli po 4h zrobicie czy można wycisnąć 26kW bez zrzucania spieków ręcznie haczykiem. Blisko masz do karoki, do instytutu z Opola też nie jest daleko a może go niezależnie w takiej np. Łodzi czy Poznaniu sprawdzić? (żart, wiem,że to nierealne) Czy jednak opcja taka,że sami potraficie bla bla bla i np. Kutno.... tam oprócz zapłaty za kocioł prawie darmo a moc sprawdzicie, t.spalin i podstawowe emisje choćby CO...  kawy się napijecie i będzie wiadomo co się zadziało,że rady nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze...

Nie troszczcie się tak o relacje między mną a karoką. Zaręczam, że damy sobie z tym radę bez niczyjej pomocy.

 

Po drugie...

Nie mam zamiaru robić żadnych badań, czy to sprawdzających, czy innych. Ja wiem, co ten kocioł może a czego nie może. Pomyliłem się tylko w ocenie zapotrzebowania cieplnego obiektu bietki (do czego się przyznałem), bo albo te wasze wzory są robione dla kotłów z nadwyżką mocy, albo bietka złe wstawiła do nich dane.

Nie zapominajcie też o tym, że wyniki badań z laboratoriów akredytowanych są dokumentem potwierdzającym, że kocioł osiągnął  deklarowaną moc, zgodnie z wymogami obowiązującej normy europejskiej i nie ma lepszego sposobu jej weryfikowania z punktu widzenia aktualnych wymagań techniczno-prawnych. Badania u SUSPENSERA, Św. Mikołaja, czy u Myszki-Miki niech sobie robi ten, kto takich badań potrzebuje.

 

Mogę tylko dodać, że RBR 23kW jeszcze nie pokazał, co potrafi w temperaturach poniżej minus 15*C, ale znając sposoby konstruowania kotłów przez tego producenta jestem pewien, że da sobie radę.

Edytowane przez ZawiJan99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie też o tym, że wyniki badań z laboratoriów akredytowanych są dokumentem potwierdzającym, że kocioł osiągnął  deklarowaną moc, zgodnie z wymogami obowiązującej normy europejskiej i nie ma lepszego sposobu jej weryfikowania z punktu widzenia aktualnych wymagań techniczno-prawnych.

Na niebieskim węglu to moje 10kW można spokojnie porównywać z Mką 26kW na kiepskim węglu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po drugie...

Nie mam zamiaru robić żadnych badań, czy to sprawdzających, czy innych. Ja wiem, co ten kocioł może a czego nie może. Pomyliłem się tylko w ocenie zapotrzebowania cieplnego obiektu bietki (do czego się przyznałem), bo albo te wasze wzory są robione dla kotłów z nadwyżką mocy, albo bietka złe wstawiła do nich dane.

 

 

A szkoda, bo może firma SMO by chciała? Może się w ocenie nie pomyliłeś, bo 26kW by ogrzało a to co wyszło pokazało,że mówimy jak to sam określiłeś o kotle do 16kW mocy w warunkach bojowych. Pytanie gdzie był błąd, w palniku?

Jest kocioł, można sprawdzić, są pytania warte odpowiedzi, wystarczy odrobina chęci

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma OGNIWO ma u siebie w pełni wyposażone stanowisko do badań technologicznych, z wysokiej klasy analizatorem (takim samym, jak w laboratoriach instytutowych), ciepłomierzem i wszystkim co trzeba. Bada swoje kotły na okrągło, bo kotłami retortowymi ogrzewa swoje obiekty produkcyjno-socjalne. Ma również możliwość symulowania dowolnych warunków poboru mocy za pomocą odbiornika (wymiennika ciepła) typu woda/powietrze. Ma wszystko, co potrzeba i wykorzystuje to wszystko jak należy. To firma nieporównywalna z Twoją. Nie mierz jej swoją miarą.

A tak nawiasem mówiąc...

Wszystkie nasze badania własne OEPM-ki wykonaliśmy właśnie w firmie OGNIWO, nie w instytucie, aby szczegóły nowego wyrobu nie wyszły na zewnątrz zbyt wcześnie. Ta firma wie, co robi i jakie parametry jej wyroby osiągają.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moc kotła bierze się z tego jaką ma pojemność wymiennik w kotle? Bo defro sigma jest kopią ogniwo a pojemności wodną mają dość rozbieżną. No chyba że ktoś tu kłamie w opisie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czasami leczę kaca klinem to też wolę nie wychodzić na zewnątrz zbyt wcześnie, bo sąsiedzi powiedzą że pijak.

 

Doskonałe, bardzo trafne porównanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonałe, bardzo trafne porównanie :)

Wiesz jakbym miał się później pod tym podpisać i przystawić pieczątkę bym musiał 3 dni trzeźwieć, i kolejne 3 pić na później z Nienacka by mnie wziął ten co stawiał to picie i trzeźwienie z wdzięczności bym mu tę pieczątkę przystawił. A później na odchodne on mi proponuje picie denaturatu filtrowanego przez chlebek... no każdy z nas by to samo zrobił... przystawił pieczątkę i zapomniał o traumatycznych przeżyciach i starał żyć dalej.

Tego dnia niektórzy wiedzą że przygodę z alko należy zakończyć.

 

Niestety... dalej popieram picie na tzw. krzywy ryj ;)

Ta wóda nadal smakuje wyśmienicie a następny dzień jest... jak każdy u bietki, bez znaczenia bo znów jest kac - klinem.

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak nawiasem mówiąc...

Wszystkie nasze badania własne OEPM-ki wykonaliśmy właśnie w firmie OGNIWO, nie w instytucie, aby szczegóły nowego wyrobu nie wyszły na zewnątrz zbyt wcześnie. Ta firma wie, co robi i jakie parametry jej wyroby osiągają.

 

Tak, taki tekst przypomniał mi sytuację w rosyjskim sporcie - wszyscy wygrywają, biją rekordy , a następnie przeprowadzają u siebie kontrole antydopingowe i wszyscy są czyści do puki ich ktoś z zewnątrz nie sprawdził i był smród na cały świat.

 

Ciekawe, że w Ogniwie wiedzą , że M-ka to max do 300m2 a kolega konstruktor o tym nie wiedział i niedoszacował moc grzewczą aż o 1/3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.