Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Są i foty. Chętnie posłucham co i jak.

 

 

Miałem na myśli tylko to, że dmuchawa jest na "moje oko" ustawiona za wysoko (66%), więc powietrze nadmiarowe schładza niepotrzebnie spaliny i generuje zbyt duże straty kominowe... ale widzę, że już reagujesz w dobrym kierunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj, że w nocy zmieniło się paliwo, i masz "jakiś tam" obraz sytuacji.

Bez sprawnej komunikacji szybko nie będzie.

Jak ktoś chce, a właścicielka się zgodzi, to chętnie ustąpię pola.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak cegły z palnika wywalone, czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj, że w nocy zmieniło się paliwo, i masz "jakiś tam" obraz sytuacji.

Bez sprawnej komunikacji szybko nie będzie.

Jak ktoś chce, a właścicielka się zgodzi, to chętnie ustąpię pola.

Nie mam zastrzeżeń do Twojej pracy.

Moja uwaga z godz. 7:41 była kierowana do tego malkontenta CooleR, nie do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku, mam pytanie do obserwujących temat czy faktycznie te moje porady dotyczące zaworu, podniesienia temp w kotle, odbioru ciepła, nawet wyciągnięcia cegieł żeby sprawdzić czy nie dogrzejemy boków kotła to wszystko był niewypał. Zrobiono tu ze mnie trochę czarną owce ale to nie przeszkodziło wykorzystać tych podpowiedzi. Tylko proszę o rzeczowe odpowiedzi. Bez docinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mancio chyba nie oczekujesz że ktoś przyzna ci rację, bo jak się okazuje to co widać na tym sterowniku to jest matrix. zaczynając od parametrów spalania, umieszczenie czujników i ilość spalanego opału, tego nie ma :blink:

porównaj zapisy z dtr kotła z tym co się dzieje w kotle (matrix) :D - max temp spalin? jaką on teraz ma moc? może zawijan wstawi tu na forum wykresy ze swojego blogu oepm, te które tam były zanim kocioł trafił do sprzedaży? podejrzewam że się nie odważy lub znajdzie inną wymówkę.

kociołek jest super, tylko mały buforek by się przydał, to też było dobre. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pszesz mistrz zawijam podawał że temp. Spalin na mocy znamionowej to 140st.C

 

Co więcej wmawiał na tym forum oraz pozostałych, że ten kocioł nie uzyska ani ciut wyższej mocy od 26kW a tu czytamy teraz, że może spalić więcej

 

Musicie też wiedzieć, że czujnik pt100 jest w rurce, jakby w to samo miejsce wstawić sondę analizatora to faktyznie spaliny będą jeszcze 20-30stopni wyższe

 

Pani ma takie zapotrzebowanie, nie krytykuję ilości spalonego paliwa, pytam skąd rozbieżność przy spalaniu tej ilości w temp spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mądralowate mądrale, które przybyły tu wietrząc żer dla siebie...

nie znajdziecie tu żeru dla siebie, umrzecie z głodu  :D Kocioł chodzi i będzie chodził dobrze, bo to jest porządny kocioł, zweryfikowany w stosownych badaniach, a nie oparty na tym, co sobie jakiś jeden z drugim myśli, lub mu się wydaje...

 

...ale zanim pomrzecie, to policzcie: ile paliwa na dobę spala kocioł pracujący ze średnią mocą dobową 26kW?

Potraficie??? 

To policzcie i napiszcie.

 

A Ty, Panie Pieklorz vel Jarecki79, zamiast pleść głupoty n/t "co powiedział zawijan", pokaż lepiej certyfikaty z badań swoich sztandarowych produktów, reklamowanych przez Ciebie, Twoich sprzedawców i kumpli na wszystkich forach. POKAŻ. Czarno na białym. Co tam będziemy gadać o tym, co tam kto niby powiedział, albo co kto myślał.

Nowy Rok nastał - obiecałem, że po Nowym Roku wezmę się za Ciebie. Spróbuję dotrzymać tej obietnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz uderzy dostają ksera atestu takze wydanego przez Twój instytut to Ty powielasz nieprawdę robiąc czarny pr. Stad będą akcje odwetowe dopytujace o Twoje waleczki.

 

To watek o kotle ogniwo odpowiadaj zatem skąd rozbieżności między papierem a pracą u pani.

 

Dlaczego polowa tego forum grzebie w sterowniku który wg Ciebie jest na kotle zweryfikowany w warunkach różnego obciążenia jak to nazwałeś testach eksploatacyjnych. Po co grzebią skoro miało to tak dobrze samo działać?

 

Co do ilości spalonego paliwa to pi razy drzwi ok.90kg na dobę to moc znamionowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....mam pytanie do obserwujących temat czy faktycznie te moje porady dotyczące zaworu, podniesienia temp w kotle, odbioru ciepła, nawet wyciągnięcia cegieł żeby sprawdzić czy nie dogrzejemy boków kotła to wszystko był niewypał. Zrobiono tu ze mnie trochę czarną owce ale to nie przeszkodziło wykorzystać tych podpowiedzi. Tylko proszę o rzeczowe odpowiedzi. Bez docinek.

Twoje podpowiedzi, naprawdę ? Ego to Ty masz wybujałe :)

- cegły same wyleciały,

- póki nie było mrozów, nie było potrzeby podnosić temperatury zadanej,

- o zaworze wiesz tyle, że jest, prawda ? Jakie są możliwości sterowania nim, nie masz pojęcia.

 

Właściciele postanowili dzisiejszy dzień spędzić na nauce - sami próbują ustawić palnik.

Jeszcze jakieś pytania ? A może uniwersalne rady ?

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz uderzy dostają ksera atestu takze wydanego przez Twój instytut to Ty powielasz nieprawdę robiąc czarny pr. Stad będą akcje odwetowe dopytujace o Twoje waleczki.

 

To watek o kotle ogniwo odpowiadaj zatem skąd rozbieżności między papierem a pracą u pani.

 

Dlaczego polowa tego forum grzebie w sterowniku który wg Ciebie jest na kotle zweryfikowany w warunkach różnego obciążenia jak to nazwałeś testach eksploatacyjnych. Po co grzebią skoro miało to tak dobrze samo działać?

 

Co do ilości spalonego paliwa to pi razy drzwi ok.90kg na dobę to moc znamionowa.

 

Jakiś "odwetowiec" z Pana, Panie Pieklorz vel Jarecki79  :)

Wiesz Pan co? Nie mam zamiaru pomagać Panu, aby za pomocą pustego gadania pokrywać, BYĆ MOŻE, brak certyfikatów dla kotłów SKAM-P 12kW oraz 7,5kW, które Pan sprzedajesz na rynku krajowym. Upublicznisz Pan stosowne certyfikaty - będziemy mieli o czym rozmawiać. Do tego czasu wszelkie dyskusje są bezprzedmiotowe. Z wyjątkiem, oczywiście, dyskusji o tym , czy takie certyfikaty są, czy ich nie ma.

Zwróć Pan, proszę, uwagę, że napisałem "BYĆ MOŻE" - bo nie wiem , czy takie certyfikaty istnieją, czy nie istnieją. Wiem tylko, że mnie nie udało się ich nigdy zobaczyć. Nie udało mi się również spotkać nikogo, kto je widział, lub miał i chciał je pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12kW od bodajże 2010r ma atest z otgis od 2013, co doskonale wiesz zadeklarowane było 12,5 oraz 25 po to, aby jednostka 17kW zgodnie z normą weszla w typoszereg. Bez miejsca po przecinku nadal mówimy o 12kW co więcej jeszcze przed promocją nowego cuda w Twój chamski sposób osobiście twierdziłeś że to dobre kotły.

 

Przyszedł czas promocji nowego ogniwa wiec przez publikacje oszczerstw wybijasz produkt.

 

Powtarzam zatem gdzie są certyfikaty na aż 5kotlow ze strony ogniwa co to święte krowy, ze nie muszą?

 

Czy atesty robione z ceglami na rusztach i większą ilością kanałów pionowych dla starszego oep były ważne przy sprzedaży tego bz cegiel z mniejsza ilością kanałów pionowych.

 

Dlaczego u Bietki są tak wysokie spaliny skoro Ty badaczu podajesz max 140 na znamionowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego niby nie widziałeś? Łżesz i tyle.

W Twoim instytucie,tam też była dokumentacja wraz z kopiami starszych atestów, pani dyrektor widziała Ty ponoć też teraz tutaj udajesz, że nie.

 

Nie pamiętam ale wydaje mi się ze dokumentacja została w instytucie zatem pracownicy zerknąć mogą.

 

Co z atestami na 5kotlow ogniwa, co z tymi temp spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwijan ty to jednak masz tupet, lata forumowych wojenek zrobiły swoje. spaliny 142,8 st C? czy to nie jest oszustwo i wprowadzanie w błąd? czy spaliny u bietki są podstawą do reklamacji kotła w całości? czy może tylko wymianą czujnika spalin, może on też jest uszkodzony, czy parametry pracy kotła są prawdziwe? takich i innych pytań jest wiele na które oczywiście nie odpowiesz bo akurat nie masz ochoty.

fajnie że udzielasz się w temacie i nic nie wnosisz

 

PS. temat nie jest o innych kotłach i atestach. dajcie możliwość zainteresowanym kotłem wczytać się :D w rzeczywiste osiągi tego cuda, tak aby mogli w spokojny i rzeczowy sposób podjąć decyzję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przy pompie z tak wielkim przepływem praca zaworu jest najważniejsza. Póki Bietka nie spróbuje 4D, nie będzie wiadomo co i jak.

Pompa ? Grudnfos Alpha2 32-60, pracująca w trybie AA. Co jeszcze chcesz wiedzieć ?

4D ma być remeduim ? Dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.