Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

@Bietka dostała nowy kociołek, czyli ten 35kW? Fakt od 2 dni nie działał jej stary esterownik. Teraz jest pod nowym numerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby to był 35kw to chyba nie miał by takiego podawania i przerwy, może tylko palnik i sterownik wymienili na inny, a może tylko sam ster? , pewnie z czasem się dowiemy

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik nowy, Bruli. Może nowy kocioł, innej firmy. Dalej trzeba go męczyć na ręcznych ustawieniach, widocznie nadal automat nie radzi sobie z tą instalacją. Ewidentnie teraz kocioł(czy palnik) ma moc i to dużą. Mimo zimnego powrotu kocioł dobija do zadanej bez problemu. Tylko taka praca z przestojami co chwile jest poprawna? Przy przestoju spada do 50 stopni i znowu goni do 60 zadanej, przebija 60 do 67 i znowu spadek do 50. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, czemu nie chcesz nic powiedzieć o kotle? Nie mów, że to nadal ten sam kocioł tylko z nowym sterownikiem Bruli :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać, że wielkość kopca na palniku do wymiennika jest prawidłowa, nie trzeba tyle dmuchać, ciekawe czy jak się zrobi cieplej to z wentylatorem zejdzie do 35-40% jak kiedyś pisałem. Szkoda, że nadal w układzie 3D bieda. Ograniczyłbym wychylenie zaworu do 5% to wtedy amplituda spalin spadnie o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widać, że wielkość kopca na palniku do wymiennika jest prawidłowa, nie trzeba tyle dmuchać, ciekawe czy jak się zrobi cieplej to z wentylatorem zejdzie do 35-40% jak kiedyś pisałem.

Skąd wiesz jaką wydajność ma obecnie wentylator ?

Jeden może podawać 170m3/h, drugi 260, a trzeci na przykład 700m3/h i w tym trzecim może się okazać że % jest podobny jak przy tym pierwszym i co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.Jestem Wam winna wyjaśnienia dlaczego nie ma podglądu M-otóż Ogniwa M tez juz nie mam Mam RBR INSTALCO 23 kw

Z całej opresji i mego złego wyboru kotła uratował mnie mój sprzedawca -forumowy kolega ,,Karoka" i to z własnej inicjatywy biorąc na siebie całe koszty.Zlitowal się nad moją dramatyczną sytuacją poczuwając się do winy której z jego strony absolutnie nie było albowiem od początku sugerował mi swój kocioł RBR Instalco a nie ogniwo M.To ja się uparłam zwiedziona reklamą nowoczesnego kotła wysokiej klasy który miał mieć wszystkie kotły pod sobą. Forumowi doradcy twierdzili że kocioł u mnie się sprawdzi i da rady ogrzać mój budynek. Mając teraz porównanie pracy RBR 23 kw a Ogniwa M 26 kw twierdzę że dałby radę gdyby pracował poprawnie z deklarowaną mocą.A tak nie było a zdjęcia przedstawiane tu Wam pokazały jak poległ na wyższej mocy.I groszek tu nie ma nic do rzeczy bo teraz palę tym samym. Od 11.12 tj od dnia zainstalowania kotła M wymagał nadzoru.

Ciągle trzeba było zrzucać spieki, gmerać na palniku czyścić co zasyp bo zarastał sadzą. Pełniliśmy przy nim dyżury nawet w nocy.Zresztą znacie temat i nie będę tu się powtarzać bo chcę zapomnieć o tym niefarcie.

Teraz z RBR jest jak w reklamie ogniwa-sypać węgiel,wysypać popiół i zapomnieć o kotle.Startował po 12 godz postoju instalacji przy -16 st -doskonale dał sobie radę i bez jęknięcia nagrzał dom,bojler i nawet jednego spieku nie zrzuciłam. Samo się wszystko pięknie pali az nudno się nagle zrobiło i muszę  do wiosny poszukać sobie innego zajęcia.

 

Link do steru macie-ale przypomnę  https://esterownik.pl/device/9717 

 

Zaburzenie wykresów to wina złego naszego podłączenia pompy.Teraz po usunięciu gaf jest naprawdę super. Nawet mój ojciec który był przez 20 lat palaczem przy śmieciuchu drwił z zakupu M i całego bajzlu z nią związanym dzisiaj po nocy stwierdził-LUX KOCIOŁ.

 

Teraz nie drży mi ręka gdy chcę podnieść temp i nie zabraniam domownikom się kąpać .Kocioł nawet nie jęknie .Może i nie ma certyfikatów takich jak M ale nimi domu nie nagrzałam niestety .Zastanawiam się czy może nie były one robione na tym samym oprogramowaniu co certyfikaty VW odnośnie spalania także.

 

Wszystkim przyszłym kupującym życzę z całego serca takiego sprzedawcy jak Wiesław -naprawił bezinteresownie mój błędny wybór, zawsze odbierał telefony nawet w wolne dni z moimi lamentami i próbował jakoś ratować mnie z opresji. Sam zaproponował zamianę kotła bez partycypowania przez nas w kosztach. Zaraz pewnie się zacznie że ma w tym interes....

ale wiedzcie że nawet nie chciał bym pisała o zamianie bo nie chce kolejnej zadymy.Dostaję pocztę z pytaniami więc zdecydowałam się napisac albowiem wielu z Was udzielało się tu w watku i powinniście wiedzieć jak sprawa się zakończyła.

 

Pragnę podziękować Wiesławowi ,,Karoce" to już wiecie za co i dla Verba-Romana który lekko ze mną nie ma :D.Stoczył charyzmatyczny bój z ogniwem M,chwilę dałam mu odsapnąć a teraz to już pikus przy RBR-to sama przyjemność-prawda Roman?

 

Dziękuję innym forumowiczom za ich cenne rady, podtrzymywanie mnie na duchu.Teraz  zapominam o kotle bo po uruchomieniu aplikacji tam nuda-grznie-podtrzymanie i tak w koło.Takiego spokoju przyszłym nabywcom życzę.Pamiętajcie-reklama  i papierki to nie wszystko.Ma pięknie wygladac a zycie to zweryfikuje i oby nie tak boleśnie jak u nas.

 

                                                                              DOBRANOC

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, w końcu koszmar się skończył. Więc Ogniwo M to bubel.  Mimo, że ten RBR to też 25kW, ale od razu widać, że ma moc i nie myślę, że ma jakieś nadprzyrodzone dodatkowe moce ponad 25kW.  Więc te 26kW z Mki to można między bajki wsadzić, kocioł konstrukcyjne i być może też palnikowo nieudany. 

 

Tak poza tym ponownie wzięty 25kW to było niezłe ryzyko z takimi akcjami jak dawało w kość te 26kW od M a mimo to ktoś ponownie zaryzykował żeby wstawić 25kW. 

 

To raczej pytanie do @karoki,  czemu bruli a nie ecoal? Chodzi o prostotę czy jakieś lepsze algorymty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no KOL ZZ DOSTALIŚCIE W KUŃCU PO RZICI  WCISKEJCIE DALIJ TE WASZE TEORIE NA ŚWISTKU NO ALE CO SIE NIE ROBI DO KASY :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Bruli ? W Bruli jest takie samo grupowe czy dwustan i pozostałe funkcje.

E-S miał bardzo długą przerwę świąteczną i zaczął produkcję sterów dopiero 11-ego stycznia, brakowało sterowników a Bruli pod ręka miał producent, Bietka miała problem, trzeba było jakoś szybko to załatwić bo czekając na inne deklaracje wiosna by chyba przyszła :)

Ja tez mogę teraz spokojnie zasnąć, no i co najważniejsze nauczyłem się znowu czegoś.

Proponowałem OE 35kW ale nie była zainteresowana to zaproponowałem to co uważałem i czego jestem pewny i jest sprawdzone od kilku lat.

Tak ryzyko było bo powiedziałem że jak RBR 23kW nie da rady to go tez zabiorę i dam 35kW a to oznaczało dla mnie drugi używany kocioł i dobrze po kieszeni ale przecież zawsze nie musi się zarabiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-klasa tego kotla pachnie taka sama przewalka jak ta VW, moje OEP tez ma papierki i certyfikaty i zarasta sadza, ale Zawijan smial mi sie w twarz od kpciuszkow wyzywajac, to sie nadaje do TV, sprawa dla reportera !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Ogniwo M to bubel.

Aż tak daleko idących wniosków bym nie wyciągał... nie wiadomo co były wart korpus z innym palnikiem.

Burner to jest tragedia. Przykro mi, ale tak uważam. Paliwo którego nie dało się poprawnie spalić, teraz spala się elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.